Senden Önce Ben

Jojo Moyes Senden Önce Ben
Kitabın Yazarı:
Çeviren:Ayşe Görür
Yayınevi:Pegasus Yayınları
Kitap Türü:Yabancı Romanlar, Romantik Aşk
Yayınlandığı Yıl:2013
Sayfa Sayısı:480
ISBN:6053430674
Kitap Puanı:
7.7 / 10 | Oy: 1292 | Yorum: 649
Fiyatı: :: bedava al ::
KitapYurdu:17,50 TL :: satın al
D&R:18,75 TL :: satın al
Idefix:18,75 TL :: satın al

Oy Ver

7.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Arka Kapak Bilgisi

Senden Önce Ben Kitap Özeti

Senden Önce Ben Jojo Moyes


Aşk romanları ile tanınan ünlü yazar Jojo Moyes Senden Önce Ben romanı ile yine sizi oldukça duygulandıracak ve bazılarını ağlatacak bir kitap ile karşımıza geliyor.

Küçük bir kasabada sade bir hayat yaşayan fakat renkli bir karaktere sahip olan bir kız ile bir zamanlar hayatı doya doya yaşamış olan fakat geçirdiği kaza nedeni ile tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve dahası hayata küsmüş olan bir adamın yolları kesişirse ne olur? Hangisi hangisinin hayatını etkisi altına alır?

Jojo Mosey okurlarına bu soruların cevabını duygusal bir aşk romanı ile veriyor. Bir tarafta sıradan bir hayat yaşayan kız ile diğer tarafta hayatı doyasıya yaşamış fakat geçirdiği kaza ile sandalyeye mahkum yaşayan adamın aşkı ve yaşadıkları sizi oldukça etkileyecek.

Eleştirmenlerden tam not alan ve büyük beğeni kazanan Senden Önce Ben romanı bir çok kitap eleştirmeni tarafından okunması gereken romanlar listesine eklendi bile.


************************

İngiltere’nin ufak bir kasabasında yaşayan Lou sıradan be çoğu insana göre basit bir hayat yaşayan genç bir kadındır. Bir gün çok sevdiği işini kaybeder ve hiçbir özel eğitimi olmadığı için bir süre farklı işlerde tutunmaya çalışır. Hiçbirinde umduğunu bulamayınca karşısına çıkan bakıcılık işini kabul etmek zorunda kalır. Söz konusu bakıcılık olunca yaşlı birini beklerken karşısına 25 yaşında yakışıklı bir adam çıkar.

Will yıllardır hayatı doyasına yaşamış, hayatı kendine göre şekilendirmiş biri iken geçirdiği kaza sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum kalmıştır. Sadece el parmakları dışında başından aşağısını hissedemeyen ve hareket ettiremeyen Will için tek kurtuluş kendisini öldürmektir.

Lou ile Will ilk başlarda pek anlaşamazlar ve sürekli birbirleri ile uğraşırlar. Fakat zamanla bu arkadaşlığa dönüşmeye başlar ve birbirlerini daha iyi anlarlar. Fakat Lou acı bir gerçeğe kulak misafiri olur. Will hayatına son vermek istemektedir ve son intihar girişiminden sonra ailesi ile anlaşma yapmıştır. Altı ay kendini öldürmeye teşebbüs etmeyecek fakat sonrasında İsviçre’ye gidip yasal olarak hayatına son verilecektir. Ailesinin önünde Will’in fikrini değiştirmeleri için altı ay vardır.

Lou bunu öğrenince işi bırakmak ister. Fakat Will ilk defa biri ile bu kadar yakınlaşmıştır ve ailesi Lou’dan kalmasını ister. Bunun üzerine Lou Will’in ailesi ile bir anlaşma yapar. Lou Will’e yeniden hayatı sevdirmeye kararlıdır ve ailesi bunun için ona tüm imkanları sağlayacaktır. Ailesi Lou’nun isteğini kabul eder ve Lou çalışmalarına başlar.

Planlar ilk başta pek de istediği gibi gitmez ama zamanla Will’e daha fazla yakınlaşır ve daha güzel vakit geçirirler. Aralarındaki yakınlaşma git gide artar ve sonunda birbirlerine aşık olduklarını anlarlar. Birlikte çıktıkları tatilde Lou daha fazla kendini tutamaz ve aşkını itiraf eder. Dahası herşeyi bildiğini ve Will’in onunla birlikte hayatı paylaşmasını ister. Ve Will son kararını verir...

**********

Louisa Clark altı yıldır bir cafede çalışmaktadır. Fakat cafenin sahibi cafeyi kapatmaya karar verir ve Louisa işsiz kalır. Ailesinin maddi durumu iyi olmadığı için hemen iş bulması gerekir. İşçi Bulma Kurumu’na başvurur. Birkaç işe başlar ve bu işler ona uygun olmadığı için uzun süre çalışamaz. Son olarak bir hasta bakıcılığı işi bulur ve görüşmeye gider. Camilla Traynor ‘ın oğlu Will 2 yıl önce kaza geçirip felç olmuştur. Oğlu için bir bakıcı arıyordur. Louisa, Camilla Traynor ile görüşmeye gider ve onun canlı, konuşkan kişiliği işe alınmasını sağlar.

Louisa annesi, babası, kız kardeşi Treena ve onun 5 yaşındaki oğlu Thomas ile birlikte yaşamaktadır. 6 yıldır birlikte olduğu Patrick adında bir erkek arkadaşı vardır. Ailesi Louisa’nın işini duyunca çok memnun olmazlar ama maaşı normale göre daha fazladır ve altı aylık bir iştir.

Louisa işe başlar ve Will ile tanışır. Will’in yanında onun tıbbi bakımını yapan Nathan adında bir kişi daha vardır. Will başlarda Lou ile hiç konuşmaz. Lou konuşmak için çabalar ama çabaları karşılıksız kalır. Will felç olduğu için ve her işinde başkasına muhtaç olduğu için mutsuzdur. Lou’nun görevi bakımdan çok Will’i neşelendirmektir. Lou ilk günlerde bunu başaramaz ve işi bırakmayı düşünür. Will zamanla Lou’ya alışmaya başlar. Onun giyim tarzına, hareketlerine, düşüncelerine gülmeye başlar. Birgün Will’in eski kız arkadaşı Alicia ve Eski arkadaşı Rupert gelir. Evleneceklerini söylerler. Will buna üzülür ve bir süre sessizleşir. Lou önceden yapmadığı şeyleri Will ile yapmaya başlar. Önceden hiç altyazılı film izlememiştir ama Will ile izler ve çok beğenir. Lou, Will’i kontrol zamanlarında hastaneye götürür. Birgün Will ateşlenir ve Lou bunu farketmez. Nathan geldiğinde Lou’ya kızar ona neler yapması gerektiğini anlatır. Gece Camilla Traynor gelemeyeceği için Lou gecede Will’in yanında kalır. Lou, Will uzun süre traş olmak istemediği halde Lou onu ikna eder ve saçını kesip onu traş eder. O gün Will’in kız kardeşi Georgina gelir. Lou, Bayan Traynor ve Geogina’nın konuşmalarını duyar. Will’in önceden intihar girişiminde bulunduğunu ve babasının onu kurtardığını öğrenir. Görevinin Will’in intihar etmesini engellemek olduğunu anlar. Will’in yaşamak istemediğini, ölmek için İsviçre’ye Dignitas’a gitmek istediğini öğrenir. Dignitas’ta ötanazi yasaldır. Ailesiyle bir anlaşma yapmıştır ve altı ay sonra Dignitas’a gidecektir. Will bunları öğrenince kendisini kandırılmış hisseder. Ertesi gün işi bıraktığını ve sebebini yazan bir mektup bırakır ve eve gider. Bayan Traynor mektubu okuyunca Lou’nun evine gider, ondan işi bırakmamasını, istediği her olanağı ona sağlayacağını ister. Çünkü Will Lou’yu sever ve onunla birlikte gülmeye başlar. Önceden yapmadığı şeyleri Lou ile yapmaya başlar. Lou olanları Treena’ya anlatır. Treena üniversiteye başlamayı düşündüğü için onun işi bırakmasını istemez. Ona Will’in fikrini değiştirmek için bir şeyler yapması gerektiğini söyler. Lou bu fikirden hoşlanır ve ertesi gün Bayan Traynor’a fikrini söyler. Bayan Traynor çok istemese de eşi kabul eder. Lou ve Trrena araştırmalara başlar. Will’i nereye götürebileceklerini bulmaya çalışırlar. Treena üniversiteye başlar ve evden taşınır.

Lou, Will’i at yarışına götürmeye karar verir ama bu plan bir fiyasko olur. Tekerlekli sandalye yüzünden birçok sorun yaşarlar. İstedikleri yerde yemek yiyemezler ve Lou Will’in atları hiç sevmediğini öğrenir. Will’e arkadaşından klasik müzik konseri için bir davetiye gelir. Will, Lou’nun klasik müzik sevmediğini öğrenir ona klasik müziğin güzel olduğunu ve bu konsere gitmesi gerektiğini söyler. Lou da Will ile birlikte gitmek ister. Lou bu kez her şeyin yolunda gitmesi için için tüm önlemleri alır ve konsere giderler. Lou klasik müziği çok sever. Konser sırasında Lou ve Will yakınlaşırlar. Konser macerası sorunsuz bir şekilde biter. Lou Will’in kendi başına yazı yazabilmesi için bilgisayarına bir program indirir. Bu Will’in çok hoşuna gider artık yazılarını kendisi yazabilecektir.

Lou’nun doğum günü yemeğine Will de davet edilir. Lou’nun annesi ve babası Will ile çok iyi anlaşır. Fakat Patrick Lou’nun Will ile olan yakınlığını görünce sinirlenir ve Will’e hiç iyi davranmaz.

Lou sürekli Will’i dışarı çıkarmaya başlar. Onu şatonun etrafında, evin bahçesinde gezdirir. Konuşmaları sırasında Will Lou’nun kasaba dışında başka biryere gitmediğini öğrenir. Ona başka yerleri de gezip görmesini söyler. Lou bundan sonra Will’i götürmek istediği yerlere kendisinin gitmek istediğini ve Will’in de gelmesini istediğini söyler. Will hasta olu ve hastaneye yatar. Lou’da bu boşlukta kütüphaneye gider ve internetten Will’in durumundaki hastalarla konuşmaya başlar. Will’i nereye götürebileceği, nelerden hoşlanabileceği hakkında fikirler alır. Will hastaneden çıktıktan sonra Lou onu şarap tadımına götürür. Dönüşte Will, Lou’nun hep dövme yaptırmak istediğini ama ailesi kızar diye yaptırmadığını öğrenir. İkisi birlikte dövme yaptırırlar.

Lou’nun babası işten çıkarılır ve başka bir iş bulamaz. Bunu öğrenen Will babasıyla konuşur ve Will’in babası Lou’nun babasını işe alır. Lou evdeki yatak probleminden dolayı Patrick’e taşınır. Will bundan hiç hoşlanmaz. Lou’ya oraya taşınabileceğini söyler ama Lou istemez. Lou ve Will şatonun etrafında gezmeye çıkarlar ve Lou ona başından geçen bir olayı anlatır. Bu konuşma sırasında Lou ve Will duygusallaşır. Uzun uzun konuşurlar. Alicia ve Rupert’in düğün davetiyesi gelir. Will önce istemese de sonra düğüne gitmeye karar verir. Will ve Louisa düğüne giderler. Düğünde dans ederler. İçip saehoş olurlar ve akşam bir otelde kalırlar. Çok eğlenceli birgün geçirirler.

Lou Will için bir gezi planı düzenler. Ama bunun için Patrick’in koşu yarışına gidemeyecektir. Bu sebeple Lou ve Patrick arasında tartışma çıkar ve ayrılırlar. Lou Will’in yanına taşınır.Lou, Treena ‘ya Wiil’den hoşlandığını söyler. Will zatürre olur. Uzun süre hastanede yatar. Lou’nun hazırladığı planı gerçekleştiremezler. Lou Nathan’la birlikte başka bir plan hazırlar. Altı ayın dolması için çok az bir süre kalmıştır ve Lou’nun Will’in kararını değiştirmesi gerekiyordur. Lou tüm hazırlıkları yapar. Sorun çıkmaması için her şeyi önceden ayarlar. Sorunsuz bir şekilde giderler. Çok eğlenceli bir tatil geçirirler. Lou önceden denemediği şeyleri dener ve mutlu olur. O mutlu olunca Will de mutlu olur. Lou Will’e ondan hoşlandığını söyler. Ama Will sakat olduğu için onunla birlikte olmak istemez. Kararının değişmediğini Dignitas’a gideceğini söyler. Lou ne söylese de Will’in kararını değiştiremez. Ertesi gün kasabaya geri dönerler. Lou işi bırakır. Eve geldiğinde uzun süre odasından çıkmaz. Sonra olanları ailesine anlatır. Will ile görüşmez.

Bayan Traynor, Lou’yu arar ve ondan Dignitas’a gelmesini ister. Will onu görmek istiyordur. Lou gitmeye karar verir ama annesi buna karşı çıkar. Lou annesine rağmen İsviçre’ye gider. Orada Will ile son olarak konuşur. Will klinikte ötanazi ile derin bir uykuya dalar. Will Lou’ya bir mektup bırakmıştır ve Lou bu mektuba uyarak Paris’e gider. Will aynı zamanda ona üniversiteye gitmesi ve kendine bir hayat kurması için para bırakmıştır.


Jojo Moyes Senden Önce Ben Kitap Yorumları

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Selamlar,
kendimce çok kitap okurum ama bu kitap çok farklı ben yaşadım o mahkumluğu o kapana kısılmışlığı, o çaresizliği... Aynı durumda olan bir arkadaşım var o hiç konuşamıyor bile bizler alfabeyi ona sayarken sadece harfleri onaylamak için ağzını açıyor bir gün bana yaşamak istemiyorum yazdırmıştı o zaman çok korkmuş ve üzülmüşmüş kaderine razı olamamış olarak düşünmüştüm. Bu kitabı okuduğumda bu isteğinin mantığını anlayabiliyorum ne kadar üzülsem de...

26-05-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

mükemmelin ötesinde bir kitap çok ağladım okurken

30-05-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

selamlar herkese..bu kitap sizi öyle güzelliklere götürüyo ki emininm elinizden bırakamayacaksınız

30-05-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Arkadaşlar bende alıcam bu kitabı kitabın konusu gerçekten muhteşem sabırsızlıkla gelmesini bekliycem

02-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Oturduğum yerde bir kitabevine sordum ve 25 tl dedi burada sanırım kargo ücretide yok ? :)

03-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

MERHABALAR..Ben cemile bu kitabı elimden hiç bırakmadan okudum bu kitapta gözyaşı var ama insan kendini tutamıyo son sayfaları yalnızken okuyun çünkü hıçkıra hıçkıra ağlarsınız benden söylemesi..

06-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok üzücüydü:(

08-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bir günde okudum. Ağlaya ağlaya okudum. İnsanın bazı şeyler hakkında dülünmesini sağlıyor.

09-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

son 50 sayfada durmadan ağladım hıçkırıklarımı zar zor tuttum
hayatımda okuduğum en güzel aşk romanıydı

10-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar kargo ücreti varmı ?

10-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Gerçekten çok kitap okuyan biriyim ama bu kitap çok çok farklıydı.2 günde bitirdim ve hüngür hüngür ağladım.bir gün kitabından bile daha fazla etki yarattı bende.Hayatımda okuduğum en güzel romandı!

11-06-2013

Tembel @ri Yorum

okuduğum en duygusal kitaptı ve ilk defa bir kitabı okurken ağladım.

Tembel @ri - 11-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

merk edyrum gercekten güzl mi ona göre alacgım

11-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitap. Ağlamaktan başıma ağrılar girdi. Hayatın içinden. Engellilerimizin durumunu daha iyi anlamamızı sağlayan ve bir gün bizimde engelli olabileceğimizi hatırlatan bir kitap. Kesinlikle okuyun.

11-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sormak istiyorum fiyatı ne kadar?

12-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ayatın içinden hayat gibi.. en katı insanı bile yumuşatacak bir kitap kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.

12-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bende çok merak ediyorum yorumlara bakılırsa mutlaka okunmalı en kısa zamanda alıp okuycam

12-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Daha okumadım .fakat kıtabın tanıtımını gördüğümde bir dergide çok etkilendim.enkısa zamanda alıp okuyacağım inşalllah.insanı kitabın kapağı bu kadar etkilerse içi bir okadarda fazla olacaktır. sanırım

13-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okumadan kapağına verdiğim oy.*******

13-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

herkesin okması gereken bir kitap

14-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

aynen herkezın okuması gerekn kıtap

16-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten mükemmel bir kitap özellikle sonuna üzülsem de sadece sonu yazılmak için yazılmadığından çok beğendim

17-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

biranönce alıp okumak istiyorum okumadan çok etkilendim

17-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kendimi saldım. Hıçkırıklarla ağladım. Durmadan ağladım. 10 dakika önce bitirdim bu kitabı. Hala daha hıçkırıklarla ağlıyorum. Bu yazıyı yazarken bile gözyaşlarım bilgisayara damlıyor.

17-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okumak istiyorum ama hala bulamadım :(

18-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

hemen okuyacagım bugun aldım güzele benziyor .

18-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

suan bittim kitapla, kucuk cocuk gibi agliyorum .

18-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sonu cok basıt olmus ama

18-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sonları neydi öyle yaa

19-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

o kadargüzeldi ki,aşkın değerini anlıyor insan

19-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Beni benden alan,ağlamaktan gözlerimin kıpkırmızı olmasına sebep olan ama buna değen mükemmel bir romandı :( İyi ki
sonunu evde yalnızken okumuşum..

20-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Harika bir kitap sonuna kadar heyecanla okudum böyle bir sonunun olacağını tahmin etsem de ne olur öyle olmasın diye dua ediyordum herkese tavsiye ederim mutlaka okunması gereken bir kitap....

21-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok fazla ağlattı beni. empati duygusunu geliştiriyor insanın. ve en önemlisi çaresizliği tattırıyor.

21-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabı elimden bırakamadım az önce bitirdim inanilmaz güzel ve bir okadarda

22-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Çok güzel bir kitap

23-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ben kitabı dün bitirdim hala etkısındeyım cok guzel bir kitap tavsiye ederim herkese biraz duygusal ama

24-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

süper

24-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tam bir günde okudum cok begendim çok gülerek aglyrk okudum tavsiye edyorum... y.ç

25-06-2013

Sakarr Yorum

Normal de kitap okumayı seven bir insan değilimdir. Heyecanla alıp bir hevesle okuyama başladığım hemen hemen her kitabı 50. 60. sayfada bırakıp bir köşeye atıyordum. Yine aynı şekilde arka kapağını okuyup bir hevesle aldığım Senden Önce Ben'in sonu diğer aldığım kitapların sonu gibi olmadı. Tam 4 günde bu kitabı bitirdim yani bugün. İnsanı alıp götüren, farklı düşüncelere iten, daha önce hissetmediği duyguları yeni yeni fark ettiren kısacası insanın hayata olan bakış açısını değiştirebilen muazzam bir kitap. İyi ki almışım iyi ki okumuşum. Ve eminim ki bir kaç gün etkisinden çıkamayacağım.Okumayan varsa aranızda kesinlikle okuyun. İnanın bana size katacağı bir şey muhakkak vardır.

Sakarr - 26-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

slm ağlayarak okudum kıtabı harıkaydı hala etkısındeyım

27-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Abi normalde ben kitap okumayi fazla sevmem ama bu kitap hakkinda cok sey duydum ve iyi seyler hatta kitabi simdi almaya gidiyorum helal olsun ama ben aglanam insallah :)

29-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will kac yasnda?

30-06-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

35

01-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

35

01-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will 35 yaşında

01-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tesekkurleer ortalarindayim fena bugun biticek gibi gozukuyooor :) herkese tavsiye ederim

01-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitap.

02-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitap okumayi seven sevmeyen herkese okumayo tavsiye ediyorum saufalari nasil gectgini anlamayacaksinz MOYES yine dokturmus ve sonunda aglayacaginizdan eminim eger aglamazsaniz sizin sorunlariniz var demektiiir :)))))

02-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Güzel kitap aynı bir gün kadar etkili tutuklu

03-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bir gün kadar etkili tutkulu aşk dolu

03-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok etkilendim okurken ağlamamak elde değil

04-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın arkasında mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün yazıyor ama öyle bir mucize gerçekleşmiyor üzüldüm gerçekten

04-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

az önce bitirdim

05-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşım bu kitabı okumuştu hala etkisinde. Başka bir kitap okumaya başlarsam ona ihanet edecekmiş gibi hissederim diyor. Kesinlikle okumam gereken bir kitap. :)

06-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap tek kelimeyle harika peki yazarın başka kitabı var mı ve hangileri

07-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben kitabi adliye de unuttum caliskan ari kisminda kaldim bulamiyorum cok uzgunum :(

07-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

şimdiye kadar okudugum kitaplar arasında bütün enlere layık bir kitap..okumayanlara şiddetle tavsiye ediyorum.kesinlikle hayata bakış açınız değişecek

08-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitap hayata farklı bir yönden bakmamı sağladı, her şey için umudun olduğunu ve her şeyden vazgeçmememi öğretti ancak bir yerden sonra umudun da yok olduğunu anlamak beni çok üzdü. kitap başlı başına harikaydı hem güldüm hem ağladım ve will'i anladım. eğer aramızda böyle kişiler varsa bu kitabı okusun derim çünkü will den daha iyi durumda olanlar yaşama tutunabilmek için bir neden bulurlar. jojo moyes'a sonsuz teşekkürler..

09-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okumadım ama okuyacağım :))

09-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

güzel etkileyici bir kitaptı, bu şekilde olan hasta insanlara bakış açınız değişiyor.

10-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitapta hangi ülkedeler ? şato dedikleri yer neresi merak ettim bilen var mı

12-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

yeni bir kitap btrdm daha bu ktba baslayamadm sanırım buqunde sabahlıcam :)

13-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitabı okurken ağlayacağımı hiç düşünmemiştim

13-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

aşkın var olduğuna inanmayan ben bu kitabı okuduktan sonra aşka olan tutumumu değiştirdim. Bir zaman sonra umudun yok olduğunu sansak da umudun her zaman yanımızda olduğunu bu kitapta anlıyor insan. kitabı okurken çok ağladım evet ama kitabın son bölümünde yüzümde bir tebessümden başka bir şey yoktu. Jojo Moyes bunu başabilen nadir kişilerden; teşekkürler Jojo Moyes :)

13-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Sanırım Will ile Louisenin aşkına aşık oldum çok çok ağladım teşekkürler Jojo :) -D.

13-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten çok güzeldi. Mutlaka okunmalı ....

14-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

willi görmeden ona aşık oldum bu acıma değil kesinlikle aşk...

16-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ben hala okuyamadim !!!!!!

16-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tek kelime ile harika ağlamama sebep olan bir kitap.

17-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kesinlikle okumalısın harika bir kitap. belki sonu biraz daha farklı olabilirdi ama harika okuyunca anlayacaksın.

17-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Dün başladım ve elimden bırakamadım.

18-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

daha önce sıkıcı olduğunu düşündüğüm için hiç roman okumamıştım bi arkadaşım önerdi iki günden daha az bi zaman içinde kitabı bitirdim elimden daha doğrusu yanımdan hiç ayırmıyorum sanki will gerçekmiş gibi olmayan bi will den hoşlanmaya bile başladım sanki lou benmişim gibiydi kitap bittiğinde hem sonunun acıklı hem sanki benim sevdiğim adam ölmüş gibi hemde kitap bittiği için yaklaşık üç saat boyunca ağladım sanırım tekrar okuyacağım teşekkürler Jojo Moyes :)

18-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tek kelimeyle harika bir kitaptı ve bende uzun süre iz bırakacağa benziyor...

18-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Az once bitirdim cok guzel bir kitap.is yerinde islerim aksadi kitabi okuyabilmek icin.fazla duygusal..sinema filmine uyarlanirmi acaba ?

18-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Yazlığa gelirken yolda okumak için aldım bütün yol boyu kitabı elimden düşürmedim bir gecede okudum kitabın sonuna geldim ne göreyim 464 sayfa son sayfası yani sayfalar eksik !!! kalan on beş sayfayı çok merak ediyorum ve su an dağın başındayım kitaba ulaşabilcek durumda değilim nooolur biri sonunu söylesin ölücem meraktan haksızlık bu !!! :(

18-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sonunu okumanı öneririm o tadı kendin al

18-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben nerdeyse kitap okumaktan haz almayan bir insanm,ismi dikkatmi çekti okumaya karar verrdim kitap yüzünden 3 saatlik uykuyla işe gttim,zor elimden bıraktm ve iş yerime götürüp orda devam ettm 1 gün içerisinde bitirdim,muhteşem..

18-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar bu tarza yakın kitaplar biliyorsanız önerir misiniz birde sakıncası yoksa facesinizi verip tartışadabiliriz kitap hakkında konuşmak hoşuma gidiyor

18-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok merak ediyorum, bugün alıp okumaya başlayacağım.
sarah

19-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar bugün kendime kitap almak için dışarı çıktım birtürlü bulamadım,sonra bilgisayar başına geçip bu kitapla ilgili yorumlarınızı okudum süperrr... birazdan alacağım kitabı, umarım haftasonum kitabımla beraber süper geçer tabi bir de AŞKIMLA.....
herkese iyi haftasonları...
sarah

19-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bence de mükemmeldi. ağladım diyebilirim. will e aşık oldum sanırım. :)

19-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

slm sıra dışı bir roman mutlaka okuyun kendinizden bir parça mutlaka bulacaksınız

19-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

mükemmeldiiiiiiiiii :)

19-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayatımda okudugum en guzel romandı..aglamaktan basım agrıyo o kadar guzel kı herkese tavsıye edıyorum..

19-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

konusu neey

20-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

akıcı mı kitap?

20-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kesinlikle mukemmel bir kitap. Hayatimda hicbir kitaba bu kadar aglamamisdim

20-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

güzel kitap ama buradaki yorumlarda biraz fazla abartılmış bence. Ben D&R'dan 25 liraya aldım alalı birkaç gün oldu.

21-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harikaaaaaaaa bır kıtap

22-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

normalde mutlu sonları sevmem ben bu kitabı da mutsuz sonla bittiğini bildiğim için aldım aslında. ama ilk 100 sayfayı geçtikten sonra bu kitap mutlu sonla bitmeli dedim içimden, mutlu sonla bitmeyi hak ediyordu bu kitap. ağladım, çok ağladım kitap bittiğinde ama bir yandan da içimi garip bir huzur kapladı. Will beni bile en doğrusunu yaptığına ikna etti anlaşılan...

22-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bazı duygular daha farklı anlamlara bürünür... Değişirsiniz ve boğazınızda kocaman bir yumru, hayata ne diyeceğinizi bilemezsiniz...

22-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ya arkadaşlar benim anlamadigm isimler lou kim clark kim daha kitabin ilk başlarindaym isimleri bi tanitrmsnz rica etsem lütfn

23-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar bende yeni aldım güzele benziyor 8 tl ye aldım

23-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bi kitap 2 günde bitti ağlıorum hala

24-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

az önce bitirdim ve muhteşem bir kitaptı kesinlikle okunması gerekli

24-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ağlamaktan başım ağrıyor. Kesinlikle okuduğum en harika aşk romanı. Kendimi Lou'nın yerine koymayı denedim, hıçkırıklarıma engel olamadım. İyiki metrobüste okumamışım. Çok fena ya. Engelli kardeşlerimi, onların sevdiklerini az da olsa anladım. Mükemmeldi tek kelimeyle!

24-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

İş yerinde fırsat buldukça okudum 2 güne bitti elimden bırakamadım. Şimdi ise bozulan psikolojime, ağlamalardan şişen gözlerime çare arıyorum. Baştan sona Will'in kararını değiştireceğini umarak okudum. Zavallı Lou... Onun yerinde olmayı istemezdim. Heleki de benim kadar duygusal bi kız olunca...

24-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben hala etkisindeyim 2 gün içinde bitirdim kitabı az önce bitti ama hala yazarken bile titriyorum mükemmel bir kitap mükemmel bir aşk açıkçası hep mutlu sonla bitmesini bekledim kitabın öyle umdum will ve lou bunu haketmiyodu bence hem de hiç willin kendine ve louya bunu yapması haksızlık nefret ettim sonundan ama sonra düşündüm de insanlar mutlu oldukları şeyi yapmalılar hayran kaldım ve sonunda gözyaşlarımın dinmesini bekledim okuyabilmek için
-ilksen

25-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kesinlikle harika yeniden okumaya başlicam sanırım ve will'e aşık oldum denilebilir :)

26-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben adam iyileşicek sandım mucize felan olmuyoki bunda yaa

27-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

saat gece 04:32 ve ben neyazıkki şimdi bitirdim.Güzel etkileyeici ve sıcacık bir roman.2 Günde bitirdim.Dan brownun cehenneminden sonra bu kitap kızgın kumlardan serin sulara geçmek gibi.Yalın ve sade bir anlatımla bir hikaye bukadar güzel anlatılır.

27-07-2013

Suluqöz Yorum

bi arkadasimn tawsiyesi uzerine odunc aldm bu kitabi pek frsatm olmadgndan anck tam anlamyla bu sbah bsladm okumaya. 80inci sayfadaym daha surukleyici bir kitap umarm duygu yuklu bu kitabi bitirmem uzun sürmez...

Suluqöz - 28-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Aklima sevdigim geldi offfff super bi kitap AMA uzucu

28-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ask Oyle bi seydirki elinde degildir onu dusunmemek kendini durduramazsin hep dersun icten ice Ben bitirdim Bu sefer AMA icinde hep bi his vardir o gitmez ve gun gectikce cogalir Bn asik olmak istemiuorum cunki Cok aci cekiyorum dayanamiyorum dusunmeden duramiyorum Sizede oldumu Boyle asik oldunuzmu sized??<3

28-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bir kitabın beni bu kadar etkiliyeceğini tahmin etmemiştim.

29-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı okumamın ardından neredeyse bir hafta geçti ve hala etkisindeyim bu zamana kadar okuduğum hiçbir kitap yada film beni bu kadar etkilememişti uzun zaman hafızamndan silemeyeceğim bir kitap.herkese tavsiye ediyorum...

29-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabın arkasında şu ifade var.Mucizelere inanmıyorsanız birkez daha düşünün.sizce mucize oldumu ki.bence olmadıda.bu arada bu kitabı okuyupta buraya biriki cümle yazanlarda aynı frekanstayız diye düşünüyorum.facede bir kitap okur grubu oluştursam gelirmisiniz?

29-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabi su an bitirdim ve gozyaslarima hakim olamadim.harika bir kitap!

30-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ckkkk güzel sonlarda ağladım süperrrrrrrrrrrr

30-07-2013

Elif_06 Yorum

çok güzel bi kitap bu kitap yüzüden çok ağladım 3 defa okudum arkadaşlarımdan dolayı elden ele geçti herkes okudu.

Elif_06 - 30-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

SÜPER BİR KİTAP BN DAHA DUN AKŞAM BAŞLADIM SUAN 200LERDEYİM ELİMDEN BRAKMAK İSTEMİYORUM GERÇEKTEN TESEKKÜRLER JOJO MOYES YENİLİKLERİNİ BEKLEMEKTEYİM MERAKLA SAYGI VE SEVGİLERİMLE..

30-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bence de beklenen mucize gerceklesmedi. Arka kapak yazisi yaniltici bence uzucu sonuyla karsilasinca buyuk hayal kirikligina ugradim. Yazarin otenaziyi bu kadar hakli gostermesi de hic hos degildi

30-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kesinlikle harika bir kitap sonunda aglamamak için kendinizi zor tutacaksınız :)

31-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

süper bişi di yaaaa bayıldım daha 4 kez okurum ben bu aşkı

31-07-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Merak edip aldım ama abarttıkları kadar sürükleyici ve güzel değil idare eder....

01-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

şahsi görüşüm fevkalede (Merak edip aldım ama abarttıkları kadar sürükleyici ve güzel değil idare eder....) cümlenn sahibi arkadaş ; bence sen tekrar oku o zman belki anlarsın az çok neyi ifade ettiğini.!

01-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayatım boyuncaa okuduğum en mükemmel kitap. :D O kitaptan hiç ayrılmak istemedim bile :D bitmesini bile istemedim. :D

01-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Su an son 40. Sayfasindayim okurken hep bir umit ve iyi bir ihtimal ve mucize bekliyordum ama yorumlardan bunun olmayacagini anliyorum mucizelere inanmak belki bu ask icinde will mucizevi bir sekilde mutlu gidecek sonsuzluguna ama biliyorum ki hayatta hep bir mucize sizi bekliyordur farkina vararak yasamak bu mucizeyi getirir belki bizlere ne dersiniz

02-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tek kelime ile harikaaa

02-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

O kadar güzel bir kitap ki sırf bitmesin diye ara verdim agladım agladım lütfen okuyun hayatıniz deigişir

02-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

aglamak ne demek dagıldım ve baska bı kıtaba baslayamıyorum...cok ama cok güzeldi...

03-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ben devami istiyorum bu kitabinn will in yazdigi otomatik mektuplar gelsin mesela lou ya belli araliklarla.

03-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

İlk öncelikle mutlaka okunması gereken bir kitap hayata farklı yerden bakmamızı saglıyor.kitabı okurken sanki bende yaşamıs gibi hissetim herhalde son 100 sayfasını filan aglayarak okudum caresizlik ask hepsi bir arada. Kesinlikle okuyun

03-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ben ilk defa bir kitabı okurken ağladım hatta kitap bitince kendimi tutamayıp hüngür hüngür ağladım kesinlikle okunmalı hala etkisindeyim çok bir şey söyleyemiyorum

04-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

iLK DEFA BİR KİTABI 2 GÜN DOLMADAN BİTİRDİM.GERÇEKTEN GÜZELDİ.BİR AŞK BU KADAR GÜZEL ANLATILABİLİRDİ ANCAK.

04-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Yeni bitirdim cok güzeldi,hmm sonu mutlu bitseydi yaa,tavsiye ederim muhtesem bi aşk vardı....

05-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

abi hep ağlamışsınız..ağlamak değil gülmek mutlu sonlar okumak kitabın sonunda gülümsemek istiyoruz... yine de okuyacağım (:

05-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bugün aldım kitabı arkadaslar akşam üstü başladım aşağı yukarı yarısındayım yarın akşama bitiricem sanıyorum sürükleyici güzel bir kitap tavsiye edilebilinir

05-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

aşk' ın bu kadar güzel ve duygusal anlatıldığı bir kitap bence yok kitabın sonlarına doğru artık bir mucize bekliyorsunuz !!! ağlamak sanki bu kitabı okurken anlam kazanıyor.

05-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bn 10 liraya aldım ve kitap harika :)

06-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ben de 2 gunde bitirdim ve cok sarsildim ve uzuldum agladim, hayati sorgulatiyor

06-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Evet sizlere katiliyorum ask bazilarimizin arayip da bulamadigi ama hic beklemedigi bir kapisini calan dumyanin en guzel ve en cirkin seyi bana katilan var mi

06-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

İnsan bazen bazi seyleri istedigi gibi dile getiremez bende onlardanim be uazarak kendimi daha iyi ifade ediyorum ben asigim hem coook onu cook seviyorum ve o bunu biliyor yastigima kafami koydugumda istedigim tek sey sabah yanima gelip bana seni seviyorum demesi bunun icin canimi veririm ama beklemk yorucu ve ben de onu herseye ragmen unutmaya karar verdim ayrica.kitap guzel ama biraz mucizeler yer verilmeliydi

06-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kıtap okumayı cok sevdıgımden her tur kıtabı okudum ve kalın kıtapları severım ama bunun nasıl 400. sayfaya benı getırdıgını anlamadım. muhtesem bı kıtap ve gercekten ınsana bıseyler katıyo..

07-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will 35 yaşında ömrünün baharında hayat dolu yakışıklı ve çalışkan iş hayatında başarıdan başarıya koşan bir erkek hayallerimizde yer almayacak bir şekilde yağmurlu bir günde iş ortağıyla telefonda konuşurken bir motosikletlinin çarpması sonucu omirilik felci olur ve yatağa mahkum bir şekilde hayatını sürdürmeye çalışmaktadır.acılarına dayanamaz bir durumdadır.bu nedenle hayatına son vermek istemektedir. louisa ise hayat dolu neşeli çok tatlı 18-20 yaşlarında bir genç kızdır.fakir bir ailesi dünya tatlısı bir ablası vardır.louisa iş aramaktadır.ve wille bakıcı olarak işe alınmıştır.çocuğunun acısına dayanamayan hayatına son vermek istemesini onaylamakta tereddüt eden onaylamayım oğlu yaşarsa eşinden boşanıp sevgilisine kavuşamayacağını oğlu sebebiyle sorun yaşayacağını düşünen birde baba vardır.sevgili louis ise will yi bu kararından caydırabilmek için bilgisinin ve gücünün üzerinde bir çaba içindedir.Kitabın adı SENDEN ÖNCE BEN Çok isabetli bir seçim olmuş willi yi hayata tutunmaya ikna etmeye çalışan louis aslında will den hayatının dersini almıştır.
Şükretmenin yanında daha iyiye daha güzele erişmek için bütün enerjimizle bütün sevgimizle yılmadan koşmak,koşmak
jojo Mayes e bu kitabı için kucak dolusu sevgiler.Allah hepimize kazasız belasız günler nasip etsin

07-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

evet bencede muhtesem bır kıtap.bende elımden bırakamadım.

09-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

HAYATIMDA OKUDUGUM EN DUYGUSAL KİTAP.İLK DEFA KİTAP OKURKEN AGLADIM HATTA ABARTMADAN HICKIRIKLARA BOGULDUM DİYEBİLİRİM. KİTAP MUTLU SONLA BİTSİN DİYE AGLARKEN DUALAR BİLE ETTİM.BENİM İÇİN KOLAY UNUTULMAYACAK BİR KİTAP.TESEKKURLER JOJO MOYES.BİZE ASKA HİC BİR SEYİN ENGEL OLMADIGINI GÖSTERDİGİN İÇİN.TESEKKÜRLER.

11-08-2013

Sacide Yorum

ben bugün bitirdim çokkkkkkkk güzel

Sacide - 11-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Alsam mi ne dersiniz ayrica yotumlari okudum sonunu soylemissiniz heycani kalir mi dizce ? Yani sonun mutsuz biticegini

11-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çoook güzel bir kıtap!!!!

12-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayatımda okuğum en güzel kitap hem komik hem duygusal insan göz yaşlarına engel olamıyor ve bende will e hayran oldum

12-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayatımda okuduğum en güzel en keyifli ve en duygusal bir kitapdı, kitabı okurken göz yaşlarıma engel olamadım ve bu kitaptan aldığım hassı başka hiç bir kitaptan almayacagıma eminim ve bende will e aşık oldum okumayan herkese tavsiye ederim

12-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitap

12-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşem

12-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Çok etkileyiciydi.Açıkçasını söylemek gerekirse kitabın içindeki yorumları okuduğumda ağlayacağıma hiç inanmamıştım ama son 50 sayfasından itibaren gözyaşlarımı tutamadım.

12-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

13 Temmuzda başladım kitaba 2 çocuk annesi olduğumdan dolayı ancak minibüste gidip gelirken okuyabiliyorum ve bugün bitirdim tam 13 Ağustos' ta yani Will'in öldüğü gün bu tesadüf beni çok şaşırttı hatta sonlara doğru ölmesin diye bile dua ettim çok etkilendim hatta zatüre olduğu zaman ağlamaktan helak oldum kalemine sağlık jojo moyes....

13-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will'e aşık oldum .. bu ınanılmaz bı kıtaptı.. JOJO MOYES harıkalar yaratmıs:) kıtabı dün gece saat ıkıde bitirdim ve aklıma geldıkce aglıyorum (aklımdan cıkmıyo o ayrı mesele)

13-08-2013

Kamer Yorum

gece saat ıkıde bıtırdım .. bende abartmıyorum hıckıra hıckıra agladım .. sesım duyulmasın dıye yuzumu yastıga gömdüm .. bu harikulade bı kıtaptı ..herkese tavsiye ederim özelliklede engellılerı kucuk görenlere!!!

Kamer - 13-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Belki inanmayacaksınız ama kitabı 13 Ağustosta bitirdim.Çok enteresan bir tesadüf sanırım. E.H

13-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tam 48 saat evet bu kadar kısa sürede bitirdiğim için pişmanım galiba bizim kitap yazmamız için daha çok vaaar inanın bana bu kadar detay sıkılmadan yazılabilir... kesinlikle okunmalı ve de engelli insanların düşünceleri yaşadıkları acılar herkes anlasın empati yapabilsin diye öyle güzel göstermeler varkii okuyun sadece okuyun ..

13-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşem bir kitap soluksuz okuyabilirsiniz.

13-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten son derece harika bir kitap. 2 günde bitirdim ve son sayfalarını okurken ağlamaktan öldüm resmen. sabah 6da uyuya bildim ve 8de uyanıp işe gittim iş yerinde ki arkadaşlarıma tavsiye ettim. herkes okumalı kesinlikle. ben hep sonunda mutlu bitecek umuduyla okudum ama şaşırtıcı bitti açıkçası. şimdi başka bir kitap okumaya başlayamıyorum çünkü hala Will ve Lou'nun etkisindeyim... kesinlikle tavsiye ediyorum.

13-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Süper ötesi muhteşem bir aşk kitabı

13-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok duygusaldı ve ben sonunda onu ıkna edıcegını umuyordum ölumu secmesı gercekten benı cok üzdü gercek bı hıkayemı die merak edıyorum şimdi

14-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

SLM BEN HATAY'DAN NAZLI TESADÜFEN ESKİ BİR GAZETEDE GÖRDÜM KİTABI İSMİ DİKKATİMİ ÇEKTİ VE ELİME ALIP DİKKATLE ÜZERİNDEKİ YAZILARI OKUDUM OKURKEN ÇOK ETKİLENDİM VE İNTERNETTEN Bİ BAKAYIM DEDİM SİZLERİN YORUMLARINIZI GÖRDÜM ÇOK ETKİLEYİCİ ŞUAN İŞ YERİNDEYİM İŞ YERİNDEN BİRİNİ GÖNDERİP ALDIRACAĞIM KİTABI ŞUAN OKUYAMAM AMA AKŞAM EVE GİDİP OKUMAYI SABIRSIZLIK BEKLİYORUM ÇOK ETKİLENDİM BEN ZATEN FİLM İZLERKEN KİTAP OKURKAN ÇOK AĞLAYAN Bİ İNSANIM BU KİTABI OKURKEN HERALDE AĞLAMAKTAN KALBİM DURACAK GİBİ GELİYOR TEŞEKÜRLER ARKADAŞLAR.

15-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bir kitaptı 5günde bitecekti fakat bitmesin diye okumadığım gün bile oldu ama sonucunu merak ettiğim için okudum ve maalesef 1 haftada bitti muhteşem bir kitap kitap okumayı sevmezdim fakat jojo moyes sayesinde okumaya başladım teşekkürler moyes...

15-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tamamiyle harika bir kitap resmen okumaya doyamadım

16-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

aşk bazen onu kaybetmeyi göze almaktır

17-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar bu kitabı bana ulaştırabilirseniz çok mutlu olurum yorumra baktım çok güzel bir kitaba benziyor çok merak ettim

17-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Keske sonu mutlu bitseydi Will bunu haketmiyodu

18-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

O kadar abartılacak bir kitap değil

18-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bir gun bile surmeden bitti ne kadar surukleyici oldugunu siz dusunun artik defalarca okuyabilecegim bir kitap bikmadan usanmadan size ancak bu kadarini soyleyebilirim

18-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayattan alınacak çok şey çıkarttım bu zamana kadar okuduğum en muhteşem kitaplardan bir tanesiydi

18-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ask bence bazen onun iyiligi icin ondan vazgecmektir !bana katilanlar

19-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okumadım ama bu yorumlardan sonra alıp okumaya karar verdim :)

19-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

mükemmel ötesi en sevdiklerim arasında birinci

19-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Okuyorum gayet zevkli gidiyor.

19-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten çok güzel bi kitap okudum ve etkilendim

20-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Harika br kitap jojo moyesi tebrik ediyorum..sonunu çok merak etmiştim ve ben bu kitabı 3 günde bitirdim.sonunu okuduğumda çok ağlamıştım.okuduğum romanlarda 1.sırada kesinlikle Senden Önce Ben romanıı listemde yer alıyor..

20-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitap çok güzel sonu beklediğiniz gibi çıkmıyor bu sizi çok şaşırtacak hayatımda okuduğum en güzel romanlardan birisi benim bakış açımı değiştirdi bir an willin yerine kendimi koydum çok kötü bir his gerçekten

20-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Muhteşem ötesi bir kitap

20-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ağlamamak elde değil bu kitabı okurken

20-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı dün aldım ve bugun bitirdim son sayfalarını okumaya kıyamadım son 50 sayfasını ve özelliklede Will'in mektubunu okurken aglamamak imkansız okuyun gerçekten okuyun pişman olmicaksınız. :)

20-08-2013

Manolya Yorum

son zamanlarda okuduğum en güzel aşk romanlarından bir tanesiydi iki zıt karakterin iki zır hayatın bir araya gelmesi ile birbirlerinin önceki hayatlarındaki kişilere dönmeleri biri diğerini kurtarmaya çalışırken aslında diğerinin onu kurtarması ve yeni bir hayat vermesi anlat anlat bitmez gerçekten mükemmel kurgulanmış mükemmel bir kitap

Manolya - 20-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Gerçekten çok güzel bir kitap ve bu kitap bitmemeli burada bitmemeliydi dediğim kitaplardan biri oldu. Hep bir mucizenin ortaya çıkarak Will'in iyileşmesini bekledim ama olmadı.

20-08-2013

Mumin Yorum

kitabın orjinalinde mucize ile ilgili herhangi birşey yok türkçe çevirisinde neden "Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün..." sözünü kullanmışlar bilmiyorum kitapta mucizeye dair hiçbirşey yok. pazarlama taktiği vs olabilir ama dediğim gibi orjinal ingilizce versiyonunda hiç bahsedilmiyor

Mumin - 20-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bayildim benki kitap okumaktan hoslanmam ama bu kitap beni yerle bir etti 2 gunde bitirdim kendime inanamiyorum etkisinden cikamiyorum tesekkur ediyorum jojo moyes

21-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Benim aglayarak okudugum kitaplardan biri

21-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

güzel diyorsunuz meraklandırıyorsunuz bizim burda bu roman yok bana ulaştırabilirseniz çok mutlu olurum

21-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Gunlerdir çok tesrinde kaldim ki hayatimda ilk defa kitap okuyan 30 yasinda olan biri icin arkadasimi ayri etten teşekkür edicem.yarin vucuduma da arı dovmesi yaptiricam.agla agla şişti gozlerim gece 3:-(

21-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap bitmesin diye dua ettiğimi hatırlıyorum keşke bitmeseydii :( ah will ah beni benden aldın :)
hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biriydi son yirmi sayfasını asla dışarda okumayın hıçkırarak ağlayabilirsiniz odanıza çekilin ve okuyun gerçkten çok etkileyici insanı başka ortamlara götüren bir kitap çok etkilendim :) okuyunnn kesin okuyunn :):)
kitabi bitirmek için beşe kadar oturdum ve sabah kalktığımda gözlerim şişmişti ağlamaktan peçete etki etmedi penyeme sildim gözyaşlarımı :) :)

22-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

OKUNMASI GEREKEN KİTAPLARDAN BİRİ...SİZE COK ŞEY KATACAK...

23-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika ötesi bir kitap.ilk defa bir kitaptan bu kadar etkilendim.

23-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Harika bir roman.Aşk var romantizm var.Okumaktan zevk aldım.

23-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

yorumlardan cok etkılendım kıtap nasıl çok merak edıyorum en yakın zamanda almam gerek

23-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok guzel bır kıtap

24-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap aslında engellilere acıma duygusuyla bakmanın onlarda bıraktığı hissiyatı,yaşamlarının ne derece kısıtlandığını,asla kendim mutlu sonlarına sahip olamayacaklarını (kendini kandırmayanlar için)ve yaşamlarında aşk inancını yitirmeleriyle ilgili.Ben kitaba romantizim boyutundan çıkıp biraz da böyle bakmak istedim. dikkat ! mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün kısmı kitabın anlatmak istediğini masallarla çeliştiren özel cümledir...

24-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitabı nerden bulabilirim

24-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı daha yeni bitirdim ve selpak hala elimde.

24-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Gazete okurken bu roman dikkatimi cekti yorumları okudum muhteşem bir kitaba benziyor okumak için sabırsızlanıyorum.

24-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

beni takan yokmu diyorumki bu kitabı nerden bulabilirim

25-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bende çok merak ediyorum bir an önce ulaşabilirm kitaba umarım.

25-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ölmemeliydi bence ya yeni bitti ve gözlerim kıpkırmızı oldu ağlamaktan

25-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı nerden bulabilirim diyen arkadaşım tüm kitapçılarda var sorduğun soruda acayip yani kitap nereden bulunur.

25-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap bittiğinde 1 saate yakın ağladım kitap hakkında çok fazla bilgiye sahip değildim 24 saatte bitirdim şuan hala gözlerim kırmızı herkese okumasını tavsiye ediyorum

26-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bir kitap okurken göz yaşlarınız sizden habersiz akıp gidicek

26-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

merhaba arkadaşlar, bişi sormak istiyorum. jojo moyes'in bu kitabına bende bayıldım hatta biraz önce bitirdim. fakat ilk kez okuduğum bi yazar olduğu için başka hangi kitapları var bilmiyorum. okuyan ya da bilen varsa kitapların ismini paylaşabilir mi lütfen. şimdiden teşekkürler :)

26-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Sheltering Rain (2002)
Foreign Fruit (2003) (published in the US as Windfallen)
The Peacock Emporium (2004) (published in German as Suzanna's Coffee-Shop)
The Ship of Brides (2005)
Silver Bay (2007)
Night Music (2008)
The Horse Dancer (2009)
The Last Letter From Your Lover (2010)
Me Before You (2012)
Honeymoon In Paris
The Girl You Left Behind (2012)

26-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

mükemmel

26-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ask romani demissiniz ama ask filan yok icinde benden soylemesi.

26-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben kitap okumayı seven biri değilim..parlakla sayılacak düzeyde az kitap okudum ama bu romanı tv de tanıtımını izleyince bu romanı almalı ve okumalıyım dedim.öylede yaptım.aşırı sürükleyici,elimden bırakmak istemedim,400 sayfadan sonra gözlerimden yaşlar akmaya başladı.romanı bitirdiğimde hıçkırıklara boğulmuştum nefesim kesilir gibi oluyodu..çok etkilendim ve etkisindende kurtulamadım.kalbimin bi köşesinde hüznü duruyo..unutamayacağım tek roman..ha bide artık alt yazılı filmleri izmeyeyi seviyorum ;).teşekkürler jojo

27-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

teşekkür ederim kim paylaştıysa :)

27-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okuduğum en iyi 5 kitap arasına girer gerçekten müthüş ..Zaten kitap 28 dilde yayınlanmıs tebrik ederim Jojo Moyes

27-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kıtabı şimdi bitirdim.gercekten duygusal bi kitap sonuna cok üzüldüm.1 gunde okunacak çok sürükleyici bi roman.herkese tavsiye ederim.mutlaka okuyun

27-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

cok guzel bır kıtap ve kız arkdsım benden bunu almamı ıstedı aldım bıraz okumama rahemen cok gzl bır kıtap

27-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

25 senelik hayatımda okudugum en güzel kitaptı.agladım evet ve hayatımı degistirmem gerektigini gördüm

27-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben çok duygusal biriyimdir hatta hemen her olay karşısında gözlerm dolar fakat bu kitapta gözlerim bile dolmadı. yazar gereken duygu yoğunluğunu son bölümlerde iyi yaratamamış bence. güzel bir kitap ama will'in ölümünü çok yüzeysel geçmiş bence.

28-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gercekten mukkemel bı kıtap herkezin okumassını tavsıye ederım bırıcık can dostum sayesınde okudum bu kıtabı bana onerdıgı ıcın ono mınnetarım elıne dılıne saglık jojo moyes butun kıtaplarını okumaya karar verdım herkeze onerıyorum yanınıza bır pakeket pecete alın ve okuyun yemın ederım akan goz yasınızada gıen pecete ve zamanınıza deger........

28-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben normalde çok duygusal bi insanım fakat bu kitapta gözlerim bile dolmadı. kitap güzel 2 günde bitirdim ama yazarın kitabın son bölümlerinde; özellikle will'in ölümünde gereken duygu yoğunluğunu yaratamadığını düşünüyorum. biraz daha ayrıntıya girebilir okuyucuyu daha derinden vurabilirdi deye düşünüyorum. yine de güzel kitap :)

28-08-2013

Kitap Kolik Yorum

Rica ederim :)

Kitap Kolik - 28-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bana açayipsin diyen arkadaşa söylüyorum bütün kitapçılarda olduğunu biliyorum bizim burda sadece kırtasiye var onşlarada sordum yok muş şimdi nasıl bulayım

29-08-2013

Merve Yorum

tavsiye edebiliceğiniz başka kitaplar var mı acaba? :)

Merve - 29-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu kitabı dün bitirdim ve hala etkisinden kurtulamadım.Yeni bir kitaba başlamak istiyorum yapamıyorum.Gerçekten Will ce Clark hala hayatımdan çıkamadılar.Onları çok sevdim.Kitabın sonunda çok ağladım ve kitaba bakınca hala ağlayasım geliyor.Çok kitap okuyan biri değilimdir.Kısa sürede bi kitabı bitirdiğim hiç görülmemiştir, ama bu kitabı 4 günde bitirdim.1 günde de bitirebilirdim.Ama 4 güne yaydım.gerçekten okunması gereken harika bir kitap.Resmen kitaba aşık oldum.Tebrikler Jojo Moyes!

29-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitap çok hosuma gitti . bittirdiğimde iki gozum iki çeşme ağladım. okudugum kitaplar icinde en guzel kıtap bu olsa gerek. kitaba hayran kaldım. aklıma geldikçe bazen gozumden bi yaş geliyor bazen de duygulanıyorum. kıtabı 3 günde bitirdim cok surukleyiciydi.

29-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kesinlikle okuyun komik,romantik bir şekilde kitap ı yazmış sonunda ağlamayan hiç bir kitap okumasın

30-08-2013

Merve Yorum

dert etme canım kitabı bulamadım diye, kitapyurdu diye site var muhtemelen biliyosun zaten ordan sipariş ver. güvenilir bi site. gönül rahatlığıyla alabilirsin. hem gayet uygun fiyatlar. internetle uğraşamam diyosan sizin kırtasiyeye sparişle kitap gelmiyo mu? :)

Merve - 30-08-2013

Kitap Kolik Yorum

leyleklerin uçuşu benim en sevdiğim kitaptır :)

Kitap Kolik - 30-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

yok gelmiyormuş ben o siteyi bilmiyorum ayrıntılı bilgi verirmisin :)

30-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

(kitapkolik) konusundan biraz bahseder misin lutfen?
itapyurdu'na üye olman gerekiyo ilk, üye olduğun için bi ücrette ödemiyosun. sonra istediğin kitapları sepete atıyosun bukadar basit.aldığın kitapların ücretini ödemek için ailenden birinin hesap numarası gerekiyo. site aldığın kitaplar nekadarsa ordan çeker zaten :)

30-08-2013

Merve Yorum

giriş yapmadan yazdım yorumu :)

Merve - 30-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

2 gece boyunca sabahlara kadar okudugum ilk kitap...yeri geldi güldüm ,yeri geldi düşündüm ama en çokta gözyaslarima hiç hakim olamadim.kitabin her sayfnini yaşadim ve kitapta geçen Kelebek ve Dalgic filminide izlicem..Jojo Moyes tesekkurler

30-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tek solukta okuyup gozlerimden damlaların ıstemsiz dustugu nadir kitaplardan biri.. resmen yasadım ve son ana kadar 'will' karakteri ölmesin diye dua bile ettim :) inanılmaz ve gercekçi...

31-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okudugum en güzel aşk romanlarından biriydi bence ben aglayan biri degilim ama agladım :

31-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

hmm anladım yardımın için teşekkürler:)

31-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bugün bitti kitap, sonunda hıçkırıklara boğuluyorsunuz..

31-08-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bugun alım ve fiyatta kazık yedımmm. sabah itibari ile okumaya başlıycam.

31-08-2013

Merve Yorum

bişi değil :)

Merve - 01-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

:)

02-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

inanılmaz güzel bir kitaptı...son sayfalarında gözyaşlarımı tutamadım...lou ve will... ikisi de harikaydı...jojo moyes a internet sitesinden teşekkür ettim...mükemmeldi ve hala etkisindeyim...teşekkürler jojo moyes...

02-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

peki nasıl temin edebiliriz arkadaslar, gerçekten hiç kötü yorum yapan olmamış çok merak ettim okumalıyım hemen...

02-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Gecenın 2 sı yenı bıtırdım ve ben hala salla sümük

02-09-2013

Deniz Yorum

harika yorumu konusu herkes okumalı

Deniz - 03-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kesinlikle muhtesemdi. Filminin cekilmesi gerek bence muhtesem bir kitapti siddetle tavsiye ediyorumm

03-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Cok üzücü ama yinede cok güzel bir kitap herkeze tavsiye ederim mutlaka almalısınız

03-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok merak ettim galiba ilk işim bu kitabı almak olaccak çok kitap okurum

03-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Herkes kitabın ne kadar duygusal olduğundan bahsetmiş. Kitap çok duygusal ama bir o kadar da sosyal. Engelli kişilerin çektiği sıkıntıları o.kadar iyi anlatmış ki insan çevresine dikkatli bakıyor. Gittim sinemada engellilere uygun platformlar var mı gibi mesela. Sonuç olarak bu kitap bana çok şey kattı umarım herkese katmıstır.

03-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ask imkansizi sever kim imkansiz dedigi kisiden vazgecilmemesini anlatir ve hayatta daha dik durmasini ogretiyor cok guzel bir kitap tavsiye ederim gul :-)

04-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harıka bır kıtaptı elımden hiç düşürmeden okudum

04-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben sonlaa dogru hungur hungur agladim... inanamiyorum hala will nasil olurda lou'yu geri cevirir... salakca bazen wil'e sinirlendigim bile oldu!

04-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap gercekten cok guzeldii. jojo moyes'e tesekkur ediyorum iyiki boyle bir kitap yazmis kitabi okudunktan sonra hayatimda bir cok seyi degistirdim, kendimi bile. kitap yazarken jojo moyes'i de ornek alabilirim. kitaplarinin devamini diliyorum sayin jojo moyess :D

04-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bir kitap ben çok sevdim

04-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

normalde cok kitap okurum aralarindada en iyisi bu

05-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı okuduktan sonra rüyama girdi geceleri yanıma bir paket peçete alıp kapımı kapattım kitabı okurken hıçkırarak ağladım mükemmel bir kitap :)

06-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Eğer bir kitap okuyacaksan ve karar veremiyorsan kesinlikle düşünmeden al ve oku. Bir kitabın insanı nasıl bu kadar etkileyebildiğini bitirince daha iyi anlıyorsun

06-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

son zamanlarda okuduğum en guzel kıtap, bitmesini hiç istemedim... bu kıtabı okuyupta ağlamamak imkansız... çok güzel yazılmiş, duygusal,sürükleyıcı bır kıtap...özlem

06-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

yüreğinize sağlık beni derinden etkiliyen bir eser ve ilkdefa kendimi eseri okuduktan sonra salya sümük kaldığım ve mendilimin yanın da olmamasına nalet ettim çokk tesekkür ederim harika bir eser şiddetle tavsiyemdir

06-09-2013

Karen Yorum

Jojo Moyes sonsuz tesekkürler. kesinlikle okunması gereken bir başyapıt benim için dikkat edilecek yek unsur kitabın son bölümlerine ve final bölümünde mutlaka mendilliniz yanınızda bulundurmak

Karen - 06-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

İnsanı ruhen çökertyor sakın okumayın !!!

07-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

2 GÜNDE BİTİRDİM KİTABI WİLL VE LOU İKİSİNİDE ÇOK SEVDİM OKURKEN LOU NUN YERİNE KOYDUM KENDİMİ ÇOK DUYGUSAL BİR KİTAP OKUMANIZI TAVSİYE EDERİM SONUNDA AĞLAYACAKSINIZ....

08-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu Kitabı Gece Okumayın Yoksa SABAHA Kadar aglarsınız

08-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Emeğinize değen bir kitap olmuş kesinlikle.Böyle bir kitabın sonucunda pekde bir sey soylenemez gözyaşlarıma hakim olmadım ve etkisindende bir süre kurtulabileceğimi sanmıyorum. tebrikler tüm içtenliğimle

08-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Dehset bır kıtap, saatlerce agladım denebılır. Kıtaplara cok baglı degılımdır ama bu kıtaba bagımlı oldum. Bıtmesıne o kadar cok uzuldum kı, keske bıtmeseydı..

08-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tesadüfen karşılaştığım bir roman okudum okudum bitmesini hiç istemedim vıcık vıcık aşk değil içindeki insani duygular ,vicdan,sadakat ve sevgi var .En önemlisi de hayatımızın her anını değerlendirmemiz gerektiğini her an herşeyin herkese olduğu gibi bize de olabileceğini anlatıyor .Saygı ,sevgi ve gerçekler anlatmak istediği o kadar çok şey var ki yazmakla bitmez etkisinden kurtulamayacağım kesin ve çok şey öğrettiği de kesin TEŞEKKÜRLER JOJO MOYES YÜREĞİNE SONSUZ ŞÜKRANLARIMI İLETİRİM ...

10-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will'in yaşadığı tamam çok acı birşey belkide onun yaşadıklarını yaşamamamdan ötürü bu şekilde konuşuyorum ama ne bileyim ya Will ölmemeliydi, Lou onu ikna etmeliydi ya :(

10-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

son sayfalarında hıckırahıckıra agladıgım olaganüstü bi kıtap

10-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tatil için gittikleri adanın adı neydi

11-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tek kelimeyle mükemmel ve bu romanı inşallah ileride bir gün sinema olarak izlemeyi umarım.

11-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

merak ettim bak şimdi özetini okudum duygusal bi kitapmış mutlaka almalıyım

11-09-2013

Tatlı Bela Yorum

özetini okudum duygusal bi kitap mutlaka almalıyım bu kitabı

Tatlı Bela - 11-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşem...

11-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

son sayfalarını iş yerimde okudum, ağlayamadığım için boğazım düğümlendi, gerçekten çok etkileyeceği bir kitap..

12-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Son sayfaları okurken boğazıma öyle bir yumru oturdu ki.. Kitap bittiğinde hıçkıra hıçkıra ağladım. Gerçekten çok sade, gayet gerçekçi ve çok samimice yazılmış bir kitap. Okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Birbirinden zıt iki insanın hayatları bu kadar anlamlı ve daha güzel kesişemezdi bence.

12-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ilk kez bi kitapta bu kadar ağladım.Kendimi kitabn içinde buldum o kadar samimi bi anlatımı var muhteşeeemmmm

12-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Harika bir kitaptı öldüm ağlamaktan

12-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Muhteşem bir kitap,hani ölmeden önce görülmesi gereken yerler var ya bu kitabında mutlaka okunması lazım.

13-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Mükemmel bir kitap,çok ağladım okurken, iki günde bitirdim. Hayata bakış açımı değiştirdi...Kesinlikle okunması gereken bir Kitap

13-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ne denilbilir ki insan kendini adeta o anları yaşıyormuş gibi hissediyor muhteşemdi...

14-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ya ben bu kıtabı cok ıstıyoruw awa pıyasada yok lutfen kıtapcılara daha fazla gonderırmısınız

14-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

iç rahatlığıyla tavsiye edeceğimbir kitap .insanın haline şükredesi geliyor :( ama okurken ağlamadım bu bir gerçek :)

14-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ya yurtdışında yaşıyorum da acaba nasıl bulabilirim internetten bu kitabı ? var mıdır nette?

15-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tek kelimeyle muhteşem bir kitaptı kitaba hiç ara vermek istemedim ve 2 günde bitirdim elimden hiç bırakmak istemedim bıraktığımdada sanki bu kitap benim bi parçam olmuştu benimle yaşıyodu o kitabın içinde bende varmışım gibiydi hatta kitabı bıraktığımda şuan will napıyodur neler oluyodur diye düşünmeye bile başladım kitap bittikten sonrada bir süre etkisinden kurtulamadım okuduğum kitaplar arasında ilk numarayı hakketti benim için. Teşekkürler jojo moyes

16-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

1 gün bile sürmedi okumam.Hayatımda beni duygulandıran , hıçkıra hıçkıra ağlatan tek kitap oldu.Will gerçekten vardı ve ben onu kaybeden Louisa'ydım sanki.Herkesin okumasını şiddetle tavsiye ediyorum.Teşekkürler Jojo

17-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ağlamam dyen erkek okusun bakalım

17-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu ne yaaa.. Yazardan nefret ettim. "mucizelere inanmıyorsanız durup bir daha düşünün" yazan yazarın suratının ortasına bi tane yumruk patlatmak istiyorum. hep bir mucize bekledimm..!!!!!!

18-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

şu ana kadar okuduğum en güzel kitaplardan biri.Hala etkisindeyim olayların.Hayata daha farklı bir bakış açısıyla bakmamı sağladı bu kitap..şiddetle tavsiye edilir...

18-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşem

18-09-2013

Nazlican Yorum

Kitabı şimdi bitirdim...çooook güzeldi diyemem ama güzeldi...sanki bir şeyler havada kaldı gibi hissettim.bir de bizim türk filmlerinin konusu gibiydi.aradığımı bulamadım aslında

Nazlican - 19-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Çok güzel bir hikaye insanın yüreğinin en derinine dokunuyor.. Ama hayatta yaşamak için bir neden bulmanın değerini anlamayan bir engelli....

19-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu nasıl güzel bir hikayedir böyle yeni bitirdim kitabı resmen hıçkırarak ağladımm ilk defa bir kitap okurken ağladımm.herkese tavsiye ederimm geç kalmadan bu güzel kitabı okuyun

20-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

şu anda kitabın sonuna yaklaştım gerekten sürükleyici ve insanı derinden etkileyen bir kitap, tavsiye ederim...

20-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bencede çok güzel bi kitap ama sonu keşke öyle bitmeseydi hiç bu kadar kötü hissetmemiştim ve bu kadar ağlamamıştım will süper biri , kitap okumayı çok seviyorum ama sanırım artık kitap okumıyacam bu kitapın üstüne bi kitap okuyamam

21-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

beni hiç tatmin etmedi. etkilenmedim de. dolayısıyla ağlamadım da. sorun bende mi acaba diyorum ama öyle abartılacak bi kitap değil.

21-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tek kelime ile harika

21-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okuduğum en güzel kitap diyebilirim...(:

22-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will lou yu birak beni bilee etkiledinn son 50 sayfadan itibaren bogazlarim dugum dugum oldu

23-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tek kelimeyle muhteşemmmm hiç aklıma gelmezdi bir kitap okuyayımm vee gözyaşı dökeyim iki gün oldu bitirelii
hala etkisindeyim

23-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will'in biraktigi hasari sabah uyandigimda gözlerimin siskinliginden ve bogazimin hala acidigindan anlayabiliyorum.Çok etkilendim kitabi okurken acabalarim surekli oldu bende Lou gibi olabilirmiydim Böyle bir adami bende sevip kollayabilirmiydim belki yapabilirdim ama sonu aklima geldikce hem Wille kiziyorum hemde onu anlamaya calisiyorum ama dayanamazdim herhalde bende kahrimdan ölurdum sanirim ... Tesekkurler boyle duygulari derinden yasattiginiz icin ve bu kitabin filmi de olmali doyamadim aglamaya (;

24-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

duygusal değilsin demek ki

24-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap gerçekten güzel son sayfalarını okurken gözleriniz istem dışı akıyo. fakat willin hayatına son verişi nasıl oldu onu anlayamadım birden bitti biri bunu açıklayabilir mi ? ne şekilde öldü

25-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

hayatımda böyle bi roman okumudım ve çok etkilendim herkeze tavsiye ediyorum

25-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okumadım ama okumayı düşünüyorum özeti bile etkiledi diyebilirim arkadaşlar

25-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

baktığım her yerde seni görüyorum will

25-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı şuanda bitirdim hala burnum akıyo,dudaklarım ve gözlerim şiş.will'e ağlıyorum..clark'ın yerinde olsam napardım diyorum ve sanırım napacağım hakkında bi fikrim yok.Ama gerçekten bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum ben çevremdekilere zorla okutacağım.ha unutmadan gerçekten
Allah'a şükredin hala herşeyiniz yerindeyken şükredin...

25-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Az önce bitirdim..muhteşem bir kitap...
kalbim duracak sandım...

26-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabi henuz bitirdim ve ilk defam bir kitabin ardindan yazilan yorumlari merak ettim gercekten benmi asiri duygusalim yoksa gercekten etkisi bu yondemi diye.. Kitabin sonlarinda icli icli agladim ve toparlanmam zaman aldi. Gercekten Jojo Moyes super!

26-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Niye herkes ayni duygular icersinde acaba :D gercekten cok guzel bir kitaoti ve evet diger yorumlara katilarak soyleyebilirim ki bu kitabin ustune.bi kitap

27-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitaba benzer bir film var mı

27-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabın devamı mı çıkıyor acaba?? Pegasus öyle bir müjde verdi. "Sevgilimden son mektup" adı ve Jojo Moyes'in.. Umarım doğrudur çünkü kitabı okuyalı kaç ay oldu ve hala etkisindeyim..

27-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bende kitabı bugün bitirdim soluksuz okunup bir günde bitecek bir kitaptı elimden düşürmedim,bitmesin diye zaman zaman ağırdan aldım. Kitaptan o kdr etkilendim ki cmt. günümü ağlamaktan şişen gözlerimi kimse görmesin diye evde geçiriyorum... bunun üzerine hangi kitap okunur diye düşünüyorum:) önerisi olan paylaşsın lütfen.

28-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bazen hayat öyle tuaftır ki bu roman bunu tekrar yasattı bana

28-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu kitap tek kelimeyle harika...itiraf etmeliyim ki kitap okurken hıç böyle aglamamıştım...kesınlikle okumaya deger!Bir günde bile bitirilibilecek bis

29-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

beni ağlatan ilk ve tek kitap.. tek kelimeyle harika..

29-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ya böyle bişey olamaz. Benim bedensel engelli bir kızım var. Bu kitabı okurken defalarca kzıma sarıldım ve hıçkıra hıçkıra ağladım. harika bir kitap bence herkes mutlaka ama mutlaka okumalı.

29-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

5 gun once okumaya basladm ve suan bitti gozlrm kan canagina dondu vee sanki will benm sevgilimis gbi hissettim sanki olen benm benm asik oldugum adamdi :((( louya kizginim :(( bize farkli bi ask yasattigin icin tesekkurler JOJO MOYES

29-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okuduğum ilk aşk romanı bu. son 100 sayfada kitabı bırakamdım ve sonlarda gözyaşlarım süzülerek okudum. gerçekten çok etkilendim. Will in ölmesine yıkıldım. :(

30-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bir kitap.Çok sürükleyici.Kitabın sonunda ağladım.Ama keşke bitmeseydi...

30-09-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

2 günde okudum çok sürükleyici ve bi o kadarda etkileyici bir kitap.bir sayfayi bitirmeden diger sayfada ne olacagini merak ediyor insan.kesinlikle tavsiye ediyorum

02-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

cok etkileyici :(

02-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap kac sayfa?

02-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

of of keşke bitmeseydi dediiğim ilk kitaptı nasıl ağladım anlatamam

04-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

2 günde bitirdim. Beğendim evet. Abartmadan söylüyorum 21 yıllık ömrüm hayatımda 2 günde bu kadar ağlamadım. Biraz önce bitirdim kitabı. Şuan tepki olarak kitabı odama almıyorum ama etkisinden kurtulursam eğer tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğim bir kitap.

04-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okumadım ama şimdiden etkilendim.

05-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kesinlikle tek solukta okunan bir kitaptı.4 gün içinde bitirdim :)

05-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bazen gelmektir sevmek, elini tutmak
Ve kalmaktır
Bazen ise sevmek
Bilmek, anlamak, kabul etmek
Ve gitmektir.

05-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu kitap kesinlikle okunmaya değer ve çok etkileyici bir konuya sahip herkese tavsiye ederim.Çok şeyler söylemek istiyorum fakat ne söylersem söyleyeyim kitabı okumadan anlayamazsınız.Ve kitabın son kısımlarını mutlaka yanlız okumalısınız.

05-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sonunda ne oluyoor

05-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

aşktan,gerçek hayattan,dramdan,gerilimden kısacası her şeyden bir şey eklemiş.Bu kitabı okurken ağlamayan yoktur ,zaten ağlamadıysada o kişi insan değildir!!!!!! Gülpembe

06-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tek kelimeyle harika.Kitapçıda gördüğüm an okumak için can attım.duyguları harika ifade etmiş ve bu aşkı sanki ben yaşamışım gibi hissetim.muhteşemsin diğer kitablarını bekliyorum.

06-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

umurım güzel bir kitaptır

07-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Arkadaşlar filmi çıkıcakmı

09-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Harika bir kitap ellimden hic birakmadim okulda dersleri dinlemek yerine onu okudum ve kitabin sonlarina dogru her satirda agladim kitabii bittigi icin gercekten uzuldum ve kitabin devamini istiyorum diyebilirim :)

09-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tarifi yok.müthiş hıçkıra hıçkıra ağlama sebebi gerçekçi on numara tarifi olamaz bu kitabın

10-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kesinlikle harika,duygusal ve yön değiştirici bir kitap :)

10-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Normalde pek kitap okumam arkadasım hediye etti bu kitabı aldım okumaya basladım elimden bırakamadım cok farklı bi kitap gercekten sonunda hıckırıklarla agladım herkese tavsiye ediyorum

10-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ağlamaktan nefes alamadım.kalbim ağrıdı.

10-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı bitirdiğimde gece 4 olmuştu ve yanımda birisinin uyumadığına ilk defa o zaman şükrettim çünkü hıçkırıklarım diğer odaya kadar gidiyordu ve ben kendime hakim olamıyordum ve benim başıma gelseydi ne yapardım diye düşünmekten hala kendimi alamıyorum ... mutlu biten aşklara ihtiyacımız var

11-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kıtabi simdi bıtırdım ve hala aglıyorum teşekkürler wıll traynor ve teşekkürler jojo moyes hayatıma kattıklarınız için ...

11-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Elimden bırakamadım Kitap insanı içine sürüklüyo resmen Bitmesin istedim Kahkahalarda attırdı kiitap, ağlattıda.. Hemde çok .. İnsanı düşünmeye sevkediyo Sanırım Will kendince doğrusunu yaptı Keşke onun bakış açısına da yer verselerdi kitapta..

12-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okumadım ama şimdden sabırsızlanıyorum...

12-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bıtmesın dıye yavas yavas okudugum nadır kıtaplardan bırtanesı .Su anda kıtap bıttı ama hala kalbımde bır kırıklık
ve bogazımda bır dugum var sankı .Cok harıka yazılmıs gercel payı varmı acaba?

12-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın yüzüne bakınca ble bişeyler hissttim

13-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bi ınsan sevdıkten sonra canı dahıl olsa bos sırf kıza yuk olmamak ıcın onun hayatını guzellestırebılmek ıcın verdıgı karardan donmedı gece ucte bıttı ama bıtmedı uc gun aklımdan cıkmadı tebrık edıyorum ...

13-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu hayatımda okudugum en mukemmel kitapti hıckırıklarla yenı bıtırdigım kitabı hala elimden bırakamıyorum karakterleri hala ıcımde hissedıyorum goz yaslarım hala akıyor ve 1günde bitirdigim bu kitap olmadan nasıl yapıcam bılmiyorum kesınlıkle okumalışınız ben rastgele bi sayfa açıp tekrar tekrar okuyorum

13-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Yaa bu hikaye gercek mii ???

14-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bi kitap bana da sevdirdi ktap okumayı teşekürler moyes

14-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Son sayfalarıda geride bıraktım .. Ve bitti .. Ilk defa bir kitapta okuduklarım için ağladım .. Son 88 sayfayı 2 buçuk saatte nasıl birden okuduğumu ben de anlayamadım .. İlk kez bır kitapla sabahladım .. Elimden bir türlü bırakamadım .. Gerçekten çok güzeldi .. Çok etkilendim ..

15-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Suan saat sabaha karsi ve sanki gercek bir hikaye sanki lou benim.mukemmeldi mutlu sonlari severim peki bu mutlu sonmuydu?ķ

15-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Jojo moyes e cok tesekkurler. Muhtesem bir kitapti. Son 50 sayfada goz yaslarimi tutamadim ki ben okurken aglamaktn nefret ederim. Beni aglatan kitaplarda da. Ama bu kitabin bana yasattiklari olaganustu bi sey.

15-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Sonunda salya sümük ağladım. Muhteşem ötesi bir kitap. Herkes okumalı bence. Bitirince kendimi boşlukta gibi hissettim. Uzun bir süre boyunca etkisini üzerimden atıp başka bir kitap okuyabileceğimi sanmıyorum.

16-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Okunması gereken çok güzel bir aşk hikayesi.Bir gün herkezin başına gelebilir.

16-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Gerçekten Lou'nun Will'in kararını değiştireceği duygusuyla okudum ve hatta evlenebileceklerini bile düşündüm. Son sayfalarına dayanamadım ağladım. Bu kitabı okuduktan sonra düşüncelerim çok karmaşık bir durumda. Bazen gerçekleri kabullenmek gerektiğini düşünüyorum.

17-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Nefisti.İlk başlarda beğenmemiştim ama ortalar geldikçe merakım gittikçe arttı.Kitabı bitirdim ama hala etkisinden çıkamadım son sayfalarda göz yaşlarım süzüldü.Jojo bu romanı bizimle paylaştığın için teşekkürler

17-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tek kelimeyle mükemmel bi kitap! Cok sürükleyici ve gercekci. Bende will'i cok sevdim diyebilirim. Kitabı yanımdan ayırmıyordum ve ilk defa bir kitapta bu kadar agladım. Mükemmel!

17-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Sürükleyici ve gayet hoş bir kitap insan sonunu merakla bekliyor

18-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Dün akşam başladım bugün bitirdim. Çok etkileyiciydi gerçekten ağladım..

18-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Son 10 sayfayı aglayarak yarım saatte okuduumm :( Kesinlikle okumaya deger bır kıtap ..

19-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tek kelimeyle muhteşemm hala kitabın etkisindeyin son 250 sayfada aralıksız ağladım. ertesi gün işe gittiğimde herkes neden gözün şiş diye soruyordu :))

19-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

1 gece de merakla bitirdiğim tek kitap mükemmel ötesi çok etkileyici her sayfasını heyecanla çevirdim sonlarına geldiğimde bitmemesi için mi kitabi yoksa will için mi ağladım bilemiyorum :)

19-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

valla hiçte anlatıldığı kadar güzel değil kitabı bitirmek üzereyim ama daha hiç bişey yok ben pek beyenmedim sonunada baktım ama hiçte duygusal değildi

19-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Harika bir kitap 2 kez okudum bayıldım.Ağladım resmen.Wille aşık oldm resmen ♥

19-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzzel ....

20-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın sonuna bayıldım

20-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

will will wiill... çok etkıleyıcı bayıldım

21-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tek kelime ile harika mükemmell sürükleyici

21-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap muhteşemdi.. kitabı az önce bitirdim ve sanki will yanımdaymış gibi hissediyorum sanki kitabı okuduğum süreçte bu dünyada değildim sanki kitaptaki her şeyi yaşadım ve şuan ağlıyorum o kadar güzel ve duygusaldı sanırım bu kitabı hayatım boyunc aunutmıycam teşekkürler jojo moyes

21-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Okudugum en güzel romandi. Kendimi aglamaktan ali koyamadim. Tesekkurker psikolejim alt üst oldu...;)

21-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

İLK BAŞTA ÇOK SAÇMA BULDUM AMA SONRA ÇOK BEGENDİM GERÇEKTEN HARİKA Bİ KİTAP. WİLL VE LUO KARAKTERLERİNE BAYILDIM GERÇEKTEN TAM ANLAMIYLA DUYGUSAL VE ROMANTİKLERDİ

22-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ilk defa bir kitap beni ağlattı, ufak sorunları büyütmemek gerektiği, mutlu olmak için çeşitli yollar bulunabileceği, çaresizliği, sevgiyi, son zamanlarda yaşadığım duygu değişimlerini, kendini çoğu zaman aptal gibi hissetmeyi ama aslında öyle olmadığını vs. vs; herkesten bir şey buluyorsunuz kitapta. aklıma geldikçe hüzünleniyorum. ağlamamak için bir daha elime almam diye düşnüüyorum. okuyun kitabı, ama son 60 sayfayı tek başınıza bi yerde okuyun. ağlarken dert anlatmak zorunda kalmazsınız;)

22-10-2013

Yudum Yorum

Süper Süper Süper ötesi....mutlak okunması gerekli!!!

Yudum - 22-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

hiç beğenmedim yorumlara aldanıp aldığım bi kitap kesinlikle sıkıcı sürekli aynı şeylerden bahsediyo türk yazarları gibisi yok!

23-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

merhaba ben çağla kitabı yeni aldım herkes öneriyordu kitabın ilk sayfalarını ve arka kapağını okudum harika bir kitaba benziyor sabırsızlıkla okuyorum ve herkesede öneriyorum

23-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitap bi harika..keske hıc bıtmese dıyecegınız kitaplardan bırı..

23-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika ötesi bir kitap

24-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Eşimden aldığım en anlamlı hediyeydi bu kitap..

25-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

2 farklı dünyanın kesişmesi... Harika bir aşk hikayesi bazı sayfaları tekrar tekrar okuyacaksınız

26-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

la tamam gidip alacam

26-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitap' gercekten cok Hosuma gitti.. Ilk bos Firsatimda okuyordum, cünkü nasil devam edicegni cok merak ediyorum.. O yüzden 3 günde bittirdim Kitapi.. Dvd veya tv izlicegime, kitapa odaklandim.. Sonu ama pek hosuma gittmedi :( mutlu son olmasini isterdim.. Hülya

26-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

suanda bu satirlari yazarken Ağlıyorum mukemmel bi kitap herkez okusun

26-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bende çok merak ettim bu kitabı

26-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Son 50 sayfasında gözyaşlarımı hiç tutamadım , böyle duygusal ve hayatın içinden bir kitabı herkes okumalı. İnsana böyle aşklar da var dedirtiyor bir kitap bile olsa

27-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı okudum okyyalı bir türlü kendime gelemiyorum ve cok acı çekiyorum

27-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

şu ana kadar çok kitap okudum ama beni en cok etkileyen,beni altüst eden,yüreğimde derin acılar bırakan tek kitap.

28-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okumayan herkesin okumasnı tavsiye ediyorum.eminim ki etkisini her daim yüreğinizde hissedeceksiniz.buna eminim.seren

28-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ağlamaktan ölüceğimi sandım çok kötüydü yani bilmiyorum okuduğum en güzel kitap...

28-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı okurken bitecek olduğuğu için üzülerek okudum ve kitap bittikten sonrada uzun bir süre etkisinden çıkamadım mükemmeldi. şiddetle tafsiye ederim. inşanlah filmide çekilir.

29-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harikaaydıı kesinlikle okunmlaı şiddetle tavsiye ediyorum.Gözyaşlarınızı tutamayacaksınız...

29-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

480 sayfalık bir kitap ve ben 1 günde okudum.gerçekten elimden bırakamadım .sol ayağımdan sonra ilk defa bir kitabı okurken bu kadar ağladım.hala etkisinden kurtulamadım.gerçekten çok güzel bir kitaptı.

29-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Merhaba öncelikle elime geçen beni kendine çeken her kitabı okumayı severim çünkü;bana nedense kitapların da bi cekici yanı varmış gibi gelir ve jojo moyes'in senden önce bende beni 3 gecede soluksuz bitirmeme ve sonrasında kendimi sorgulamama neden oldu ve hala etkisinde kurtulmuş değilim içimde hala tekrar tekrar okumak her bir satırı tekrar yaşamak geçiyor uzun zamandan beri okuduğum en güzel kitaptı umarım herkes beğenir yazarın diğer kitaplarını okumak için can atıyorum nerdeyse

30-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ıt is very very perfect
keşke ben çevirseydim

31-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kadar güzel yorumlara dayanamadım şimdi internet den satın alıyorum

31-10-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

AMAN ALLAHIM NASIL BİR KİTAP BU . gerçekten 2 günde bitirdim ve gerçekten yıkıldım diyebilirim.öyle yıkıcı bir kitap ki nasıl anlatabileceğimi bilmiyorum hala canım yanıyo diyebilirim. herkese tavsiye ederim fakat yanınızda bir mendil bulundurun.ağlamaya hazır olun

01-11-2013

Ayşenur Yorum

ağlamaktan gözlerim şişti
aklıma geldikçe kötü oluyorum

Ayşenur - 03-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitağ

03-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabi okumadim ama yarin kitap fuarina gidip alacagm

03-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hıçkırarak ağladım bir kitap ancak bu kadar duygusal olabilirdi...

06-11-2013

Nur Yorum

eğer ki film olarak yayınlanırsa çok tutulacağına inanıyorum çok beğendim

Nur - 07-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

yeni birtim harika bir kitap.hayaımda ilk defa bir kitabı okurken beni içine çekti. ağladım duygulandım. gerçekten son sayfaların kalabalık bir ortamad okunmaması geren bir kitap.
emeği geçen herkese özellikle jojo moyes e teşekkürler.

08-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Harika daha bugün bitirdim süper :)

08-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayatımda bir cok kitap okudum ama bu kitap cok baska gerçektem okumaya deger harika binkitap ojurken gözyaşlarımi tutamadim..

08-11-2013

Merve Yorum

merhaba arkadaşlar. jojo moyes'in yeni bi kitabı çıkmış ''sevgilimden son mektup'' bu kitabı okuyan var mı nasıl güzel mi bilgilendirirseniz sevinirim :)

Merve - 10-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitap değil başka bi dünya başka bi hayat mükemmeli arıyosan bi kitapta okumalısın.. Çok İyiydi bi solukta bitti.. Sevgilimden son mektup elimde süper ötesi .

11-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Suana kadar okudugum en muthis kitap.. Olaylari bukadar canlandirip net tasvir olamazsi
Daha sanirim.. Suan bitirmis bulunmaktayim gercekten herkese tavsiye ederim.. Konusu
Muthis

12-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Senden once ben adlı kıtap gercekten cok guzel ama benım merak ettıgım bu hıkayenın gercek olup olmadıgı gercek degılse sonu cok guzel bıtebılırdı cunku cok acıklı lous ve wıll ıcın cok uzuldmm;(;(.

13-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bir kitap anca bu kadar güzel yazılır çok kitap okudum ama başkaydı süperdi yazana çok tşk ediyorum

13-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

mükemmellll ağlamaktan yazamıyorum harika bir kitaptı wille yazık oldu

13-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

son bölümlerinde kendimi ağlamaktan alıkoyamadım çok güzeldi keşke filme çevrilse

13-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sonu böyle olmamalıydı ben mutlu bi son beklemiştim şaşkınlık içindeyim willin öldüğüne inanmıyorum

14-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Son 50 sayfada hiç durmadan ağladım. Çok güzel bir kitap.

15-11-2013

Seda Yorum

kitabı sizi önerilerinizle okumaya başladım gerçekten büyülendim harika bi kitap öneren ve tavsiye eden herkese çok tşk ederimmm ;)

Seda - 18-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaslar merhaba aradim burda bulamadim bu kitabi
viyanada yasiyorum nasil ulasabilirim bu kitaba bilen varmi

18-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

COK DIKKATIMI CEKTI NEDENSE

18-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

daha kitabı okumadım ama yorumları okuyarak ağladım :(

18-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ÇOK GÜZEL BİR KİTAP

19-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Cok guzel bir kitap herkese tavsiye ediyorum

19-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel ve üzücü bir kitap ağlayacak gibi oldum SÜPER herkese tavsiye ederim

19-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ne diyeceğimi bilemiyorum ,evet çok kitap okuyan biriyim ama bu kitap lanet olası dünyada bir insanın çaresizliği, uçuk bir kızın renkli külotlu çoraplarını ve aşk denen o saçma kavramı daha iyi tanımlayamazdı.Düğünde o insanların içinde dans edişlerini düşündüçe gülesim geliyor. Kitabın ilk sayfalarında lanet olası külotlu çoraplardan banane, kitabın ortalarında aptal Will, kitabın sonlarında ise HAYIRRR ÖLME WİİLLL ve salya sümük . Fazla kıyafetim olmadığı için ağladığım zamanları hatırlıyorum da kendime tokat atasım var . Ve aşka hala kesinlikle inanmıyorum

20-11-2013

Ekaya Yorum

son zamanlar okuduğum en etkileyici kitaplardan,kesinlikle okumanızı tavsiye ederim.sürükleyici bir kitap.

Ekaya - 21-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

herkesin söylediği gibi çok güzel bir kitap ve kitabı zihinde canlandırmak çok kolay kitabı sonuna kadar büyük bir zevkle okudum ama kitap bittikten sonra okuduğuma pişman oldum... mucizeler vaad eden bir kitap, will güçlü bir karakter peki ya sonu... bu kitabın kimlere sosyal mesaj verdiğinin farkında mı ki yazar... güzel,romantik, aşklı meşkli ama duyarsızca yazılmış bir kitap...bir tarafı hayata bağlamaya teşfik ederken asıl hayata bağlaması gereken engelli ve engelli yakınlarına hayatta kalmalarının yük olmaktan başka bir işe yaramayacağı mesajını veren bir kitap...

21-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bana kitap okumayı sevdirten kitap.

22-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bir kitap aldığımda pek fazla beğenmemiitim ama şimdi iyikide ki almışım diyorum sonu harikaydı iyiki okumuşum çok teşekkürler

23-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten hayatımda birşeyleri değişmesine, yeniden görmeyi sevmeyi sahip olduklarımın farkına vardıran bir kitap. ağlamamak için kendimi zor tuttuğum zamanlar oldu.

25-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

O kadar sürükleyiciki... Ağlamaktan mahvoldum. Hem de öyle böyle değil, hıçkıra hıçkıra. Hala da etkisinden çıkamadım. Okuduğum en güzel kitap. PINAR CANAN

25-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın sonunda adam ölüyor mu anlamadım tam ya. savcı merhum diyo ama lou ya mektup gönderiyor

26-11-2013

Sdd Yorum

daha yeni bitirdim bu kitabı özellikle son 30 sayfası müthiş bir kitaptı..Gerçektende insanın hayatında senden önece ve senden sonra diye ikiye ayırabileceği insanlar olmalı çok sürkleyci ve duygusaldı mutlaka okumalısınız kesinlkle will gbi biriyle tanışmayı ve bu acıyı tatmayı bile isterdim..

Sdd - 26-11-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okuduğum en güzel çok ağladım etkisinden kurtulamıyorsun ama sonu böyle bitmemeliydii:(

01-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

thomas kım acaba ?

01-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

wille aşık olan tek kişi ben olduğumu sanıyordum :) yanılmışım

01-12-2013

Ahmet Yorum

sıkılmadan okudum

Ahmet - 02-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

thomas,louisa'nın ablasının oğlu :))

02-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten elinizden bırakmak istemeyeceğiniz mükemmel bir aşk romanı..

02-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kıtabı okumaya fırsatım olmadı daha ama yorumlara bakılırsa cok ıyı bı kıtap kıtıabı okuyan arkadaşlar kıtap olrak neyı anlatıyor acba 2-3 kelıme ıle acıklarmısınız

02-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Belkide beni bu kadar cok etkileyen nadir kitaplardan biriydi.. Aglamamk imkansizdi en azindan kendim icin.. Oyle zor bi durum ki hala kitabin etkisinden cikmis degilim.. Siddetle tavsiye ediyorum...

02-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu kitabin filmiiiii yapilmali yaaaa :(

02-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

GERCEKTEN UZUN ZAMANDAN BERI OKUDUGUM EN GUZEL KITAPLARDAN BIRIYDI ARKADASLAR...AYRICA BEN BIR SONRAKI KITABINIDA OKUDUM YANI SEVGILIMDEN SON MEKTUBU DA...HEPINIZE ONU DA OKUMASINI TAVSIYE EDERIM.BU YAZA YANI JOJO MOYES INSANIN ICINDEKI BIRSEYLERE DOKUNMASINI COK IYI BILIYOR.BUNDAN SONRAKI KITABINI MERAKLA BEKLIYOR OLACAGIM....

03-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bir kitabın bu kadar ağlatacağını hiç düşünmemiştim. Benim hayal dünyamdaki yaşanan olaylar beni çok derinden etkiledi. Örneğin Will ve Lou nun aşkları. Sanırım bu kitap ömür boyu bilnç altımda olacak ve untabileceğimi hiç sanmıyorum.

03-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bende daha almadım ama anladığım kadarıyla güzel bir kitap

03-12-2013

112 Yorum

KİTAP ÇOOOOK GÜZEL hem bir an önce sonuna gelmek istiyorsunuz hem de kitap bittikçe üzülüyorsunuz

112 - 04-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bugun aldim birazdan baslicam hadi bakalim :)

06-12-2013

Cemre Yorum

okuduğum en güzel kitab diyebilirim.her okuyucu gibi bende sonlara doğru hıçkırıklara boğuldum beni inanılmaz etkiledi.
moyesin sevgilimden gelen son mektub adlı romanı sizi biraz rahatlatıcaktır bundan emin olun.

Cemre - 07-12-2013

Tugbask Yorum

kitabı dün akşam bitirdim farklı bir aşk ama sonu umduğumuz gbii bitmiyor ve kız neredeyse herşeyi kabullenmiş sesi çıkmayan kuzuya dönüyo okaar çabadan sonra nyse bilemiyorum ya öyle işte

Tugbask - 08-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

süperrr aşka inan herkezin okumasını tavsiye ediyorum

11-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Gerçekten ilk defa bana göre kalın nir kitap tı ve iyi kide okumuşum çok gerçekçi ve gerçekten ağladım içimdeki hisleri anlatamam.

11-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabi nasil satin ala bilirim

12-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Lanet olsun kitaba aşık oldum az önce bitirdim ve hüngür hüngür ağlamaya başladım kendimi kitabın bittiğine inandıramıyorum bile alın okuyun okuyun ve tekrar okuyun o tür bir kitab ben tekrar başlamayı bile istiyorum ancak Jojo Moyesin diğer kitaplarını da okuduktan sonra ...

13-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Çok güzeldi,tavsiye ederim.Bu kitabi okurken son cümlesinde bile bir umudum vardı ama...

14-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Yorumların çoğunu okudum . Bende alıcam bu kitabı çok merak ettim herkes çok güzel diyor

14-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzeldi gerçek hayatı anımsatıyor

15-12-2013

Esra Yorum

Bu kitabi cok istiyorum gercekten !!

Esra - 15-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben daha kitabı yen gazete reklamında gördüm ama sizin bu görüşlerinizle hemen yarın okuldan çıkıp alıyorun

17-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Girdap gibi kendi içine çekti beni bu kitap kalbimin acıdığını hissettim...

17-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

şuan kitabı bitirdim ve şuan ağlıyorum çok kötüyüm çokkkkk :( :( :'(

18-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will ve Lou benı gormesede sanki bende şatonun orda camları yere kadar uzanan o müştemilatta onlarla beraber yaşadım aşklarına tanık oldum keşke Will de o kahrolası İsviçreye gitmeseydi demekten kendımı alamıyorum. TEŞEKKÜR EDERİM JOJO MOYES... Ne güzelde anlatmışsın aşkın engeli olmadığını.... Son sayfalarda boğazıma bır yumruk saplandı nefes alamadım sonra baktım kı yavas yavas yanaklarım ıslandı. Elinizden bırakamayacağınız bır kıtap tereddüt etmeyın bence okuyun......

19-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı şuan bitirdim ve hemen yorum yazma ihtiyacı duydum...çok güzeldi..aşk sınır tanımıyor...teşekkürler JOJO MOYES...gerçekten boğazım düğüm bi şekilde okudum bu kitabı ve uzun bi süre aklımdan çıkmayacağından eminim..:( sonsuz teşekkürler....

20-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bi kitaptı.(((

21-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabı Sevmeyen biriyim ama Kız arkadaşım ilk defa kitap okumamı istedi ve kitabı bir daha bırakamam. ö'mer Arslaner

21-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ana fikri ne ?

22-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok etkileyici bir kitap hiç sıkılmadan okudum

22-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

tek kelime muhteşem. şiddetle tavsiye edilir

22-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hep bir mucize bekledim :(( Ağlamakran helak oldum :(

22-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Burda ozetini okudum keske yazmasaydinz sonunuda biliyorum kitabi almam bir sebep kalmadi

23-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

müthiş bi deneyimdi
okuyucuyu yerden yere vuran bi kitap: aşk sevinç mutluluk umut ve hüzün :D :) :( D:

24-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ağlamadım ama hikaye beni yerden yere vurdu diyebilirim..sanırım will'e ben de aşık oldum:)

24-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayatimda okuduğum en guzel kitap will askim ♥

25-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabı bitireli 1 ay oldu ama hala etkisinden çıkamadım will e bazen kızdım niye sana aşkını itiraf ettiği halde isviçreye gittin diye ama sonra anladım ki bencillik yapmamış...

25-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bence kitabın abartılıcak bi yanı yok başta çok güzel diyodum ama bence basit bi kitap
okuyucuyu çok oyalıyo herkesin de dediği gibi 350. sayfadan sonra açılıyo ama mizahını sevdim

26-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

umduğumu bulamadım, biraz taş kalpliyim sanırım.

26-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Benden başka kimse wille aşık olamaz nooo ♥

27-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel .... bayıldım

29-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bi kitap kesinlikle almanızı tavsiye ederim...

29-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sonunda will ölmekten vaz geçiyormu ?

31-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bir günde bitirdimmm ama sonu böyle bitmemelidi gercekten çok ağladım mucizeler vardı Will iyileşebilirdi of çok üzüldüm ya :(((((

31-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu kitabi almayı çok istiyorum fakat bir türlü fırsat bulamiyorum..:-(

31-12-2013

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel

01-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel

01-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı okurken hiç ağlamadım

02-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar bn alıcm ama yardımcı olur musunz yani nasıl alcm

04-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar bn kitabı alıcm ama nasıl alıcağmı bilmiyorm yardımcı olur msnz bide kitapçıkarda flan bulabilir miyim

04-01-2014

Bookworm Yorum

Son 30 40 sayfayı okumadan daha neler olabileceğini anladığınızda anlamaya başlıyorsunuz zaten direkt kitabı kapattım ve ağlamaya başladım daha okumadan okuduktan sonra daha fazla ağladım. Herkese şiddetle okumasını tavsiye ediyorum.

Bookworm - 04-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

güzel bir kitap

05-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ben de kitabı aynı duygularla okudum ve ağladım beni çok etkiledi çünkü bir öğrencim de daha 20 yaşında felç oldu bir kaza sonrasında okudukça alıma o geldi ve çektikleri hayat dolu bir çocuk ama o hayata asılıyor bu da beni çok mutlu ediyor umarım onun hayatına da lou gibi bir insan girer de daha da hayata bağlanır yorumları okurken bile gözlerim doldu teşekkürler yazar

05-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın sonunu anlatırmısınız

07-01-2014

Aytac Mehdiyeva Yorum

Okumak isderem ama nasil?

Aytac Mehdiyeva - 07-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

hayatım boyunca hafızamdan silinmeyecek kadar özel bir roman..

08-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ya kararı neymiş ne demiş yani ölmekten vazmmı geçi

09-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitapta ağladım. Ve emin olun okumalısınız bişi kaybetmezsiniz. Normalde ağlayamıyorum. Pskoloğa gidiyorum . 7 aydır ağlıyamıyor. Bu kitapta ağladım. Kİtap beni o kadar sardı ki dershanede okuduğumda gözlerim doldu ve herkes durmadan okuduğum için bana çok kötü düşüncelere vardılar . willin ölmesi çok koydu lan belliydi ama işte :( BÖYLE BİTMEMELİYDİ

10-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitap herkese tavsiye ederim

11-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten harika bir kitap 3 günde bitirdim bu kitabı bu kitabı film halinde bekliyorum daha iyi olabilr bide sonu böyle bitmemeliydi ağlamaktan gözlerim şiştiii :(

11-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sonlarını ağlamaktan zar zor okudum kitap ıslandı hep :(

12-01-2014

Urksassule Yorum

sonu mutlu bitmeliydiii neden böyle oldu ağlamaktan öldümm :(

Urksassule - 12-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Son zamanlarda okuduğum en güzel kitap bitinceye kadar elimden bir an bırakmak istemedim.

13-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın son sayfalarını ağlayarak okudum hayattımda okuduğum en güzel kitaptı

13-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok merak ettim bugün alıp okuyacgmm :):))))

14-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın sonu nasıl bitiyor anlamadım da yardımcı olursanız seviniriim :)

14-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitap gerçekten çok etkileyici ağlamadan bitirmek imkansız. Okuduğum birçok kitapdan çok daha iyi

14-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

keşke keşke ağlayabilseydim şimdi bitti ve isviçrede ötenazı yapan yeri araştırıyorum boğazıma bir yumru takıldı nefes alamadım ağlasam rahatlardım ama ağlamanın ötesinde nefes almanızı engelliyor :(

15-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

off allahım kitap ıslandı ağlamaktan ne yapacağım ben şimdi daha yeni okudum tüm millet kapımda kuyruk oldu bu nasıl bir şey bana yılbaşında hediye gelmişti çok değerli etkisinden hala çıkamıyorum rüyalarıma girdi

15-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okula gideceğim kızarmış gözlerime mi yanayım peşimde kuyruk olan arkadaşlarıma kitabımı vermemek için uyduracağım yalanlara mı...

15-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Uzun bir süre daha Clark ve Will isimlerini görünce içim sizliyacak. Çok ağladım çok aşk var hüzün var kesinlikle tavsiye ederim.

15-01-2014

Hediye Yorum

süper yaaaa :)

Hediye - 16-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Sonunu yazan okuyucular acaba bundan nasıl bir zevk alırlar anlamıyorum.Biraz saygı gerçekten.

18-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok süper bayıldım

18-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

abimler bana almıyo okuyamıyooomm

19-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı resmen yasadım ve az önce bitirdimm keşke böyle bitmeseydi keşke hiç bitmeseydi

19-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Yhaa almak için sabırsızlanıyorum.Sırf aglamak için alıcam

20-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

O nasıl bir kitap sonudur ama mutlu olsalardı ne olurdu.Çok üzüldüm ben mutlu son düşünüyordum :(

21-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

her okuduğum kitaptan etkilenmiştim ama bu kadar değildi gerçekten çok büyük bir emek var üstünde bu yazarın kitaplarını okumaya devam edicemm

23-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

daha kısa olsaydı güzel olurdu

25-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will evlenelim? ♥

25-01-2014

Melike Atikmen Yorum

Galiba burada yorum yapanlardan en küçüğü benim(12 yaş)neşe. Hayatımda herkes bana kitap oku yada kitap tavsiye ederlerdi ama sadece en fazla 6 sayfa okurdum sonra postalardım. Ama bir arkadaşım bana bu kitabı okumamı söyledi 6 sayfadan daha fazla okudum kitabın hepsini bitirdim. Kitabın sonunu o kadar çok merak ettim ki geceleyin uyuyamadığım oldu. Bana ne? diyebilirsiniz ama beni tanıyan herkes gidip bu kitabı aldılar. Bence bu kitap insana umut mutluluk öfke sakinlik yani ne isterseniz o duyguyu yaşıyamzsınız Will ve Lou ne isterse onu yaşarsınız ve bence hoş bir şey. Ama yavaş yavaş sindire sindire okuyun kitap bağımlılık yaptığı için sonunda ondan daha güzel kitap bulamasınız

Melike Atikmen - 25-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın son sayfalarını okurken sakın duygusal müzik dinlemeyin saatlerce ağlayabilirsiniz.

26-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben daha almadım ama güzel bir kitaba benziyo.yorumlara bakılırsa güzel kitap :)

26-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Arkadaşlar bu kitak gerçek hayat hikâyesini i

28-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı okuyalı bikaç gün olmasına rağmen hala etkisinden çıkamadıysam,harika bi' kitaptır:)

28-01-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

süper

29-01-2014

Seyma Yorum

Oncelikle sunu soylemeliyim ben bu kitabi okumadan once Dignitas adinda berbat bi sirketin oldugunu bilmiyordum ve bu cok aci gercekten para veriyosun ve olmek istiyorsun hemde birbirine bu kadar asikken.. Hayatimda okudugum en en en guzel yabanci yazarin romaniydi bence devami gelmemeli cunku aklim almiyo will oldukten sonra lou bi baskasiyla evlensin istemiyorum bu yuzden boyle kalmali sakin sakin kalabalik bi bir ortamda okumayin, inanin bana gozyaslariniza hakim olamayacaksiniz son sayfalarda.. Kesinlikle tavsiye ediyorum kesinlikle...

Seyma - 01-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

güzel bir kitap

02-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

güzel bir kitap

02-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

süper bi kitap hemen okumak isiyorum özetini okudum özeti bu kadar güzelse kitabı düşünemiyorum

02-02-2014

Yonghwaceren Yorum

bu kitabın özeti bile bu kadar güzelse kitabı düşünemiyorum yakında filmide çıkıcakmış kesin izliycem

Yonghwaceren - 02-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bncede bnde izlerim süperdi muhteşem hrika :)

03-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Galiba burada yorum yapanlardan en küçüğü benim(12 yaş)neşe. Hayatımda herkes bana kitap oku yada kitap tavsiye ederlerdi ama sadece en fazla 6 sayfa okurdum sonra postalardım. Ama bir arkadaşım bana bu kitabı okumamı söyledi 6 sayfadan daha fazla okudum kitabın hepsini bitirdim. Kitabın sonunu o kadar çok merak ettim ki geceleyin uyuyamadığım oldu. Bana ne? diyebilirsiniz ama beni tanıyan herkes gidip bu kitabı aldılar. Bence bu kitap insana umut mutluluk öfke sakinlik yani ne isterseniz o duyguyu yaşıyamzsınız Will ve Lou ne isterse onu yaşarsınız ve bence hoş bir şey. Ama yavaş yavaş sindire sindire okuyun kitap bağımlılık yaptığı için sonunda ondan daha güzel kitap bulamasınız..


bncede yni hk vriom ..:)

03-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ödevimden 100 aldım hupii

03-02-2014

zeynep Yorum

Kitaba yeni başladım ve 1 günde bitti. Ayrıca çok duygusaldı okurken yanımda hep peçete vardı :(

zeynep - 04-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu kitap seri kitap mı??

05-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bazı kitaplara bakarak süper ynii

09-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok etkilendim harika yazılmış bir roman sonunda ağlamam diyerek okurken hıçkırıklara boğuldum herkese tavsiye ediyorum keşke bitmeseydi diyeceğiniz bir kitap teşekkürler jojo moyes :)))

10-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten çok ama çok güzel bir roman

11-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bi roman okumayana tavsiye ediyorum

13-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ben senin kadar duygusal bir roman okumadım :)

14-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabi iki gunde bitirdim,gercekten cok etkileyici bir kitap :) bazi yerlerini okudugum halde tekrar tekrar okudum,kesinlikle okumalisiniz herkeze tavsiye ediyorum !

15-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Will bence bir şans vermeliydİ:(

15-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kesinlikle okuycam bu yorumları gördükten sonra

15-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kesinlikle okuycam bu yorumları gördükten sonra

15-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayatımda okudugum en en mukemmel kıtap. 1 günde 200 sayfa okudum.

16-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

YA KİTABI OKUDUKTAN SONRA NE ANLADINIZ Kİ GERÇEKTEN GÜZEL Mİ? HERKES TAVSİYE EDDİYOR.

17-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu Kitabı hemen alcam çünkü kız ve oğlanın hayattı değişik ve hayattı aşkla dolu ...:)

17-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

14 yaşındayım okusam anlarmıyım ki yoksa yetişkinleremi göre

18-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

internet karıştırırken yorumları gördüm ne anlatıyoda bu kitap bu kadar ağladınız ya ...

18-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

İlk defa bir romanda ağladm bunları yazarken bile içi

20-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabı şuan bitirdm ilk defa bir romanda ağladm ama kitabı çok begendm hemde çook bunları yazarken bile titriyormm

20-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabın adı dikkatimi çekti ve yorumları okudum bu kadar insanın yorumunu görünce şaşırdım okadar güzel mi ya :)

21-02-2014

Mervergil Yorum

hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biri... Tüm duyguları yaşadım bu kitapta 5 dakika önce hıçkırarak ağlarken sonrasında gülümseyebeilmek çok güzel bi duygu ama düşünüyorumda yazarın beni bu kadar çok ağlatmasına hakkı yoktu :)KESİNLİKLE HERKESE TAVSİYE EDİYORUM PİŞMAN OLMIYCAKSINIZ

Mervergil - 22-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

mükemmel bi kitap herkeze tavsiye ediyorumm :D

24-02-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

of ne zaman çıkacak filmi

01-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

O kadar farklı doygular yaşatıyor ki kitap...son yüz sayfasına geldiğimde göz yaşlarıma hakim olamadım.Hayata farklı bir boyuttan bakmak istiyorsanız mutlaka bu kitabı okumalısınız.

01-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

güzelmi bu kitap ?

01-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ya bu kitap çok güzel beni çok ağlattı.Bu kadar hüzünlü olmak zorundamıydı?Mutlu sonla bitemezmiydi çok kılasik olurdu biliyorum ama içimize bu kadar oturmazdı.Ama herkese tavsiye ederim hayatımda sıkılmadan okuduğum kitaplardan birisi.

01-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bende bu kitabı okudum hala etkisindeyim herkesin okumasını tavsiye ederim çok güzel bi kitap

02-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Süper ya kitapçı elimden hiç bırakmadım sonlarında da çok ağladım tanıdıklarıma tavsiye ediyorum

03-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

cok gzell

04-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

otobüste okurken patlattığım kahkaha karşısında herkesin dönüp bakması umrumda değildi.3günde okudum sonuçmu;kalbimde hala ince bir sızı var...kitap harika..

04-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabı okumaya başladığım anda hiç bitmesin istedim bu kitap benim bakıs acımı değiştirdide diyebiliriz bana çok şey kattı böyle yazarlar oldukça kitap okumak gerçekten güzel kesinlikle tavsiye ediyorum..

04-03-2014

Gizemaleyna Yorum

harika bir kitaptı bakış açımı değiştirdi diyebilirim hani hiç bitmesin dediğiniz kitaplar varya kesinlikle onlardan wille hakvermiyor değilim o halde herkesin ona acıyarak baktığını düşünüyor ama beni seven biri olsa kesinlikle mucadele eder kalırdım ve o kadar ağladıktan sonra mektubu pek duygusal bulmadım daha iyi yazılabilirdi

Gizemaleyna - 04-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kitaba aşık oldum benn

05-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

o kadar akıcı bir kitap ki sayfalar resmen aktı gitti lou nun hissetiği herşeyi resmen hissettim ve yaşadım ve will beni çok üzdün...

07-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

will belki bir şans verir diye umuyordum ama vermedi

07-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Arkadaşlar kitap güzel mi ona göre alacağım.

08-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

3 saatte okuduğum nadir kitap.. bitirdiğim de gece 3 tu ve ağlamam bir türlü dinledi. . Şiddetle tavsiye ediyorum. .

09-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar ben kitabı okumadım ama o kadar çok merak ediyorum ki ... alıp okumamamın tek nedeni etkileneceğimi bilmem. ben filmlerden ve bu tarz kitaplardan o kadar çok etkilenirim ki günlerce belki aylarca aklıma geldiğinde ağlarım. böyle bir sorunum olduğu için okuyamayacağım :((

09-03-2014

Orhnmsr Yorum

bu gercekten kitapın doğru özetimi :)

Orhnmsr - 10-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bu kadar güzel bir kitap bilmiyorum ben :)

10-03-2014

Yasemin Yorum

süper kitap ya harika bayıldım

Yasemin - 12-03-2014

Leka_nur Yorum

cok ama cok guzel bi kitap bu kadar tesirlendiyim ve yorulmadan sona kadar okudugum ilk kitap tavsiye ederim

Leka_nur - 14-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

başları niye sıkıcı çok okumak istiyorum ama başları sıkıcı geldi bana

14-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ever baslari sîkici gelebilir aka o kisilik meselesi kitabîn 180 ninci sayfasîndayim aglamaya ihtiyacim var arkadasim agladim dedi okul çikisi kosup aldim yorumlarinizi okurkem bile agliyorum Anne Ede soyledimbenden sonrabo okusun

15-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

daha şimdi bitirdim bitireli bi 5 dk bile olmadı ve harika bir kitap ağlamaktan göz altlarım şişti sonlar harika ve ölmeseydi keske :((

15-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Arkadaşlar bisi sorucam jojo moyes'in 2 tane kitabı var önce hangisini olunmalıyiz? Yoksa istediğimizden başlayabilir miyiz?

15-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Arkadaşlar bisi sorucam jojo moyes'in 2 tane kitabı var. Hangisini ilk önce okumaliyim?
Senden önce ben mi? Yoksa Sevgilimden son mektup mu ? Yoksa fark etmez mi?

15-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

güzel hikayeye benziyo ama özeti çok uzun be abisiiii

15-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Arkadaşlar bisi sorucam jojo moyes'in 2 tane kitabı var. Hangisini ilk önce okumaliyim? Senden önce ben mi? Yoksa Sevgilimden son mektup mu? Yoksa fark etmez mi?Arkadaşlar aciil cevap verin lütfen sevgilimden son mektup kitabı elimde hangisini okuyacagim?? Lütfen cevap verin

16-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ilk olarak senden önce ben i oku ilk kitabı o

16-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşem

17-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşemmm

17-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

insana bir katkida bulunacak kitap degil

18-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşem..

19-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

darmadağın edici ve etkisinden kurtulamayacağınız bir kitap

19-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Gerçekten ölmeden önce okunması gereken kitaplar arasına girmeli.Aşk ve duygusal romanlar sevenler mutlaka okumalısınız.İçtenlikle söylüyorum son 50 sayfada gözyaşlarına boğulucaksınız.Yanınıza mendil ve çikolata almadan okumayın derim ben.Tek kelimeyle MUHTEŞEM.Jojo Moyes bu işleri çok iyi biliyor...

20-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bayıldım. çok etkilendim. gerçek sevgi bu olmalı

21-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten güzel ama sonu boyle olmamalıydı:\

25-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

süper bi kitap...

27-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harıkaydı bır gunde bıtırdım ve bıtırdıgımde aglıyordum .keske boyle eseydıbıtm

28-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Güzel bir roman ama mucizevi bir şey bekliyordum olmadı

29-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

3 gündür Ağlıyorum kitap o kadar harika ki Will hayatımın bir parçası oldu ve bazen onu düşünüp sükrediyorum kitapla uyur oldum o derece harika ama sırf Will öldü diye depresyona gerçek bi potansiyelim var neyse harika bi kitap tavsiye ederim

30-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Faha okumadm ama çok güzel olduna eminim ve çok okumak istiyorum herkeze tavsiye ederim sürükleyici bir kitaba benziyo

30-03-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

yaa gerçektende insanları anlamak zor .eğer seni çok seven arkanda insan varsa neden ölmek isteyesin ki. hemde geçmişte çoğu şeyi yapamıyodun lou sana eğlenmeyide öğretmişse

04-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

adam çok salak kendine yeni hayat kurabilir ve mutlu olabilirdi

05-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

adam çok salak ölmeyip kızla yeni ve mutlu bir hayat kurup yaşayabilirdi

05-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitabı ilk aldığımda arkadaşım olumsuz birkaç yorum yaptı.ama ben önyargı ile başlamadım ve bir solukta bitirdim kitabı. bitirdiğimde içimde bir burukluk vardı, gerçekten çok etkilendim...

06-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Göz yaşları kimse görmesin diye sessizce ağladım keşke Bi mucize olsaydı kendimi lou nun yerine koydum kafamda karakterler çizdim sanki yanımdalarmış gibi bu duruma şahit olmuşum gibi duygu yoğunluğu içindeyim kendimi toplamam biraz zaman alıcak gibi gözüküyor

06-04-2014

Meral Yorum

5gunde okudum ve geceleri uykusuz kaldm ve sonuna geldigimde artk aglamaktan okuyamaz hale geldim hic bekledigim bir son degildi ve hickirklarmla boguldum hayatmda okudugum en guzel kitapti ve uzerinden saatler gecmesine ragmen hala etkisindeym:(

Meral - 09-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Merhaba Arkadaşlar ben bu kitabı okudum evt çok güzel bir kitaptı Ahh sonu öyle bitmeseydı :/ Herneyse ama ben Mutlu aşkların neden kötü sonla bittiğine bir açıklık getiremedim acaba neden ?? Bunuda geçelim ben bu kitabın gerçek bir yaşanmışlığa dayanıp dayanmadığını merak ediyorum bile varsa söylesim ya gerçkten çok merak ediyorum umarım kitap hayal üründür ve bu içimdeki üzüntü yok olup gider yoksa Will gibi sempatik Lou gibi şebekleri biz nerden bulucaz :3 :D

09-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika otesi bir kitap herkese bunu siddetle oneriyorum ben bu kitabi okuyali 6 ay oldu fakat halen aklimdan cikaramiyorum..uyari!kitabin sonunu yanlizkeen okuyun cunku aglamktan rezil alabilirsin...BUSRA NUR A.

09-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

son sayfalarını hıçkırarak okudum.çok güzel ve akıcı bir kitap..kesinlikle tavsiye ediyorum

09-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

İnsanların yanında ağlamaktan nefret ederim. Bu yüzden kitabı okurken yalnızlığı tercih ettim ve iyi ki öyle yapmışım...

11-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

açıkçası benim gözlerim dolmadı bile okurken ama yazarın anlatımı çok iyi

11-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu kitabı bitirdikten sonra elime başka kitap alamadım.tek kelimeyle harika.hıçkıra hıçkıra agladımm

11-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

arkadaşlar çok güzel bir kitap bu kitaptan sonra sevgilimden son mektubu okumanızı tavsiye ederim evet onuda jojo moyes yazdı

15-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bu kitabı aldığım güne lanet olsun ağlaya ağlaya bir hal oldum :((((

17-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

zamandır kitap okumuyordum senden önce ben kitabını bana abi min eşi maddlen hediye aldı ve bu kitabı mutlaka okumanı tenbihledi.

20-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bir kitap

21-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel

22-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

harika bir kitap

22-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kimse okumasın bence çünkü bir sayfasını okusanız bir saat kusarsınız sevgilerleSELİN TURMUŞ 4 C TEK İLK ÖĞRETİM OKULU ANKARA GÖLBAŞI

23-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

HAYATINIZI DÜŞÜNÜN. BİR SABAH HEPİMİZ BÖYLE UYANABİLİRİZ. YAŞAM BİR ARMAĞAN. KIYMETİNİ BİLİN.

24-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Çok güzeldi ,geç kalmışım okumak için son 50 sayfasında ağlamaktan bir hal oldum.Hayata bakışım,engelli insanlara bakış açım değişti.Ve biliyormusunuz herşeye rağmen aşk var.Keşke bitmeseydi yazarın yüreğine kalemine sağlık

25-04-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Soluksuz 1 günde bitti kitap. Gerçekten çok güzeldi. Beni benden aldı. Bazen umutsuzluğa bazen umuda taşıdı beni. Son sayfalarına kadar kavuşmalarını bekledim ....:(

29-04-2014

ömer Yorum

Gerçekten çok güzeldi. Beni benden aldı. Bazen umutsuzluğa bazen umuda taşıdı beni.

ömer - 01-05-2014

Yağmur Yorum

Kitabı birinin tavsiyesi üzerine okudum ve beğendim . Kitabın sonunda düşündüğüm tek soru Will in verdiği karardı.Ne kadar doğru olduğu?

Yağmur - 01-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okuduğum en güzel kitaplardan biri mükemmel keşke sonu öyle olmasaydı... Bu roman kesinlikle filim olmalı!!

04-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

aşıksan ve de bu kitabı okuyorsan ağlamamak mümkün değil

05-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bir günde bitirdim ve ağlamaktan mahvoldum.. o nasıl bir aşk nasıl bir umut..

06-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabı bugün bitirdim ve bitirmem 3 günümü aldı, bence sürükleyici, duygulu ve insana bişeyler katabilecek bir kitap, sonunun öyle bitmesi beni şaşırtsada beğendim...

13-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitaptır

13-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitap o kadar akıcı ve sürükleyiciydi ki 1 günde bitti. Elime yapışmış gibi nereye gidersem hep yanımdaydı. Son 100 sayfasında ağlamaktan yüzüm şişti resmen. Kesinlikle okunması gerekilen bir kitap. Yazarın anlatış tarzı, karakterlerin duygu ve düşünceleri beni o karakterlere dönüştürdü. Yeri geldi will oldum, yeri geldi lou, yeri geldi bayan traynor... Onlarla birlikte güldüm, onlarla birlikte endişeye kapıldım ve onlarla birlikte ağladım. Okumamın üstünden aylar geçmesine rağmen sürekli aklıma geliyor ve etkisinden çıkamıyorum. Eğer rezil olmak istemiyorsanız TEK BAŞINIZA okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum zira göz yaşlarınıza hakim olamayacaksınız.

13-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ben bı arkadasımdan almıştım gerizekalilik yaptı bana kitabın sonunu söyledi. Eee tabi herecani kaçtı. Ama okumaya devam ettim gercekten enfes bı kitap

13-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okuyacağımmmm:)))

16-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzell :) bayıldım..

20-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

hayrikaaaa

22-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ÇOK GÜZWL BİR KİTAP ÖNCE ÖZETİNİ OKUDUM DAYANAMAYIP KITABINI ALDIM TAVSİYE EDİYORUM HERKESE :)

22-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşem

23-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Tek kelimeyle muhteşem bir kitap

23-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

muhteşem ötesi bir kitap elinizden düşüremiyeceğiniz türden.herkese tavsiye ederim hiç düşünmeden alın başlayın.

24-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Benim kitap okumamı sağlayan bir kitaptır. Gerçekten en iyi kitaplandan birisi.

25-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Bence ateşböceği yolu(Christina Hannah) da okumalısınız. Süper kitap dostluk ve aşk üzerine yazılmış en güzel kitap

25-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Herkesin okumasi gereken bir roman yazari gercekten tadir ediyorum

27-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

canan tanın romanlarından sonra bni büyüleyen romanlardan biri kitaba kötü yapanlar gidin bir daha okuyun kapağını okuduğumda cimriliği anlatan bir kitap diye düşünmüştüm meğer büyük bir fedakarlığı anlatan bir kitapmış okuduktan sonra anlıyorsun tavsiye ederim.

29-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sonda olmemeliydi

30-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

gerçekten harika bir kitap ,okurken ağlamamak için kendimi zor tuttum .yazarı tebrik etmek gerekir'sevgilimden som mektupta çok güzeldi'...

31-05-2014

Darkblue55 Yorum

çok üzücü ve duygusal bir kitap bu kitapta verilmek istenen mesaj da farklı "insanlar sadece fiziksel bir şekilde sevmiyorlar birbirlerini sadece el ele tutuşarak aşık olmuyorlar bazen de insanlar sadece kişinin kalbini bilerek ona sadece bakarakta aşık oluyor " tabiki bu kitapta unutulamayacak bir nokta daha var loise in fedakarlıkları, gelecekte yaşanılabilecek sorunları bilerekte olsa onun mutluluğunu istemesi. hüzünlü bir sonu olması herkesi ağlattı .senden önce ben gözünüzü yumarak alabileceğiniz bir kitap

Darkblue55 - 31-05-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

ANLATILAMAYACAK KADAR GÜZEL. AŞKIN VAR OLDUĞUNUN KANITI. SON SAYFALARDA BİR UMUT WILLIN VAZGEÇECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ

05-06-2014

Özge Yayla Yorum

Çok güzel

Özge Yayla - 07-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

sizce bu kitabi sevdigim kisiye hediye etsem begenir mi?

07-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

bayılır kesimlikle ben hediye ettim bir sonraki gün boynuma sarıldı teşekkür etti okurken ağlamış çok duygulanmış

07-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Biliyorum will in durumu gerçekten kötü ama ben by kadar depresif bir kitap daha görmedim. Kız çok tatlıydı giyim tarzı falan ama aşk kitaplarında erkeğe gıcık olunca o kitabı sevemiyorum. Hikaye güzeldi ama dediğim gibi erkek boğuyordu

09-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok merak ediyorum sevgilimden son mektubu bitirir bitirmez bu kitabı alıcam okumak için sabırsızlanıyorum

10-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

okuduğum en güzel duygusal aşk romanlarından bir tanesi sonunda çok ağladım hep bir mucize bekledim aşk herşeyin üstesinden gelir sandım ama olmadı kötü son böyle mükemmel bir romana yakışmamış

14-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabıı henüz tam olarak okumadım amaa yorumlarınızı görünce kitabın özetni okuyunca cidden okunmaya değicek bir kitap..

15-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Cok guzel bir kitap sonu kotu bitmesin diye cok dua ettim ama olmadi

16-06-2014

Yağmur Yorum

çok güzel bir aşk hikayesi sonunda ben de ağladım mucize bekliyor insan ama adamın kıza rağmen ölüme gitmesi çok kötü oldu en azından orada bir mucize olsaydı mucize bile değil mutlu son ama olmadı işte filmini yaparlar bunun

Yağmur - 17-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

off will off niye öldürdün kendini yaa ne güzel bir aşk bulmuştun neden kıydın kendine madem sen de seviyordun aşkın için biraz daha dayansaydın keşke

20-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

kitap çok güzeldi ve akıcı özellikle insan göz yaşlarını tutamıyor 2 sinin birbirine olan sevgisine ragmen willin intaharı sonlara doğru özellikle insan daha kötü oluyo sürekli bir umut ve mutlu son bekliyo çok güzel ve üzücü bir raman dı

20-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

will neden öldürdün kendini hem de böyle mükemmel bir aşkı bulduktan sonra

23-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

of ben bu kitaptan niye almadımki

25-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitap arkadaş tavsiyesiyle aldım iyiki aldım ve okudum

25-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

hayatım byunca asla kitap okumadm dil ve anlatım dersnden kaldgm için aldgm perfrmans ödevimdi bu kitap hocama tesekkr edyrum ....ilkimi böyle br baslangcla yaptgı için...

25-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hayatım boyunca etkisi altında kalacağım bir kitap

27-06-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

filmini yapsın ve filmde mucize gerçekleşsin adam ölmesin iyileşsin evlensinler mutlu olsunlar böyle kötü sonla bitmesin lütfen

02-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Kitabi hich beyenmedim :) bu kitabi beyenenler chok benim gibi beyenmeyenler yokmu?ve ne ichin beyenmediniz ?

06-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Hrika bir kitap Gerçekte çok etkilendim

09-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Steven kimdi acaba bilen varmi

12-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Dün araştırdım ve ben kitap fuarından 6 TL aldım bnasladım okunmaya çok sardı sabırsızlıkla okuuacagım..

12-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Ben böyle bir kitap görmedim tek kelimeyle harika

14-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Cok guzEl

14-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

çok güzel kitap okuduğunuzda dünyanız değişecek

15-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

cok güzel bi kitap mutlaka okunmalı

16-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

alıp okumak isterdim :(

16-07-2014

Ezgi Bağcı Yorum

Harika bir kitap. Okumanızı öneriyorum, okuyunca elinizden bırakmayacağınıza eminim. Çok güzel harika Ayrı yeten JOJO MOYES SEVGİLİMDEN SON MEKTUP kitabınıda öneriyorum harika. :)

Ezgi Bağcı - 20-07-2014

Bestee Yorum

Fazla kitap okumayı sevmem ama 3 gün içinde bitirdim son 50 sayfası harikaydı gözyaşlarımı tutmak istediğim halde tutamadım kesinlikle tavsiye ediyorum ilk başları da baya komikti bazı yerlerde sesli güldüğümü hatırlıyorum will ve lou yu kendime çok yakın hissettim. Bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum ve size önerim son 50 sayfayı evde ve tek başınıza okuyunn 😊

Bestee - 20-07-2014

Senden Önce Ben Yorum, Elestiri

Allahim var mi bu kitap kadar guzel.
O kdar etkileyici o kadar surukleyici ki kitapki dizi zannediodum acaba bu bolumde nolcak diye dusunuodum merak ediodum...
Son 100 sayfasi bitirdi beni. Ya dicek bisey yok bi harika kitap....

22-07-2014

:: Jojo Moyes ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: En Son Yorumlar ::
reklam veriletişim • © 2014 YazarOkur Kitap