Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari Kimdir

Yuval Noah Harari 24 Şubat 1974 doğumludur. Yaşama gözlerini İsrail’de açmıştır. Avrupa kültürü olan Yahudi bir ailenin mensubudur. Çok satanlar listesinden inmeyen ‘’Hayvanlardan Tanrılara Sapiens’’ kitabının yazarıdır.

Orta çağ tarihi ve askeri tarih üzerine çalışmalar yaparak uzmanlaşmış, kariyerini Oxford Üniversite’sinde doktora programıyla taçlandırmıştır. Yuval Noah Harari pek çok makale yayınlamıştır. Tanıklar ve dünyanın kaderini çizen savaşlar ile çalışmaları tarih ekolüne yön vermiştir.

Paris ve diğer ülkelerdeki terör saldırılarıyla ilgili verdiği gazete makalelerinde, Yuval Noah Harari insanlık tarihi ve otojenik terör olayları ile ilgili kamuoyunun zihninde büyük izler bırakan açıklamalar kaleme almıştır.

Halen tarih dersleri veren Yuval Noah Harari, Profesör olarak Kudüs İbrani Üniversitesi’nde dersler vermektedir. İnsanların süre gelen tarihini kısa olarak değerlendirmektedir. Bu kısa tarih üzerine insanı ve varoluşunu sorgulayan metinler ile çok satanlar listesinde kalan Yuval Noah Harari; para ve insan değerleri, din bilim çatışması gibi çok eksenli sorulara yanıtlar aramıştır. Yuval Noah Harari’nin Terör Tiyatrosu adlı yazısı Guardian gazetesinde yayınlanmıştır. Bu yazısının çok ses getirmesin ardından Dünya üzerinde pek çok dile çevrilmiştir.

Yuval Noah Harari Saphiens kitabını yorumlarken; insanların ve hayvanların ekolojik ortak mirasını ve paylaştığımız Dünya’nın merkezinin, hayvanlar ile paylaştıklarımızın bir kısmının insanlık mirasına katkılarını veya parçalanmışlıklarını incelerken okurun insanın hırsları ve bencilliğini sorgulamasını sağlamıştır. Beyin fırtınası ve tarihin en çarpıcı metinlerini kaleme alırken sade bir köşe yazısı okuyormuşsunuz hissine vardıran Yuval Noah Harari tarihi bize kendimizden bir parçaymış gibi sunmakta ustalığını konuşturuyor.

Yuval Noah Harari Kitapları: Hayvanlardan Tarılara Sapiens & İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi, Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi

Yazarı Takip Et

yeni kitabı çıktığında bilgilendir:
Üye Girişi Üye Ol

Yorum YazYuval Noah Harari Kitapları

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi

Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi

Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi kitabı Sapiens kitabı gibi yine ilginç bilgiler içeriyor ve yine okurların hayatı farklı bir açıdan sorgulamasına neden oluyor.

Puan: 5.9 | Oy: 319 | Yorum: 5


Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens

Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens

Yuval Noah Harari’nin tüm dünyada büyük ses getiren araştırma kitabı olan Hayvanlardan Tanrılara Sapiens hayata dair birçok sorunun cevabını okurlarına sunuyor.

Puan: 5.7 | Oy: 407 | Yorum: 8

Yuval Noah Harari ile ilgili yorumlar

Yuval Noah Harari Yorum hayvanalrdan tanrılara kitabı harika ötesi başka kitabı var mı?

22-11-2016 00:00 !!

Yuval Noah Harari Yorum güzel bir seri yeni kitaplarınızı bekliyoruz

13-03-2017 20:57 !!

Yuval Noah Harari Yorum yeni kitabı ne zaman çıkıyor

01-08-2017 18:45 !!

Yorum Yazreklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.