William Faulkner

William Faulkner Kimdir

William Faulkner 25 Eylül 1897 tarihinde Amerika’da dünyaya gelmiştir. Başarısız bir eğitim ve evlilik geçirmiş ve bu da yazarlık kariyerine başlamasına neden olmuştur. Her şeyini kaybettiği bir zamanda katiplik yapmaya başlamış ve birçok klasiği okumuştur. Daha sonra oyun yazarlığa yapmaya başlamış fakat umduğu başarıyı uzun süre elde edememiştir. 1924 yılında bu kez şiir kitabı yazmış ve yayınlanmasını sağlamıştır. Kariyerinin dönüm noktası 1929 yılında yazdığı Ses ve Öfke kitabı olmuştur. Bu kitap sayesinde büyük bir başarı elde etmiştir. 1949 yılında Nobel Edebiyat Ödülünü kazanmış, 1955 yılında da Pulitzer Ödülünün sahibi olmuştur. Ünlü yazar 6 Temmuz 1962 yılında hayata veda etmiştir.

William Faulkner Kitapları: Aşk ve Ölüm, Sartoris, Ses ve Öfke, Kırmızı Yapraklar, Döşeğimde Ölürken, O Akşam Güneşi, Doktor Martino, Lekeli Günler, Kutsal Sığınak, Tapınak, Ağustos Işığı, Abşalom, Köy, Kurtar Halkımı Musa, Ayı, Duman, Bir Mayıs Günü

Yazarı Takip Et

yeni kitabı çıktığında bilgilendir:
Üye Girişi Üye Ol

Yorum YazWilliam Faulkner Kitapları

Ses ve Öfke

Ses ve Öfke

Ayrı zaman dilimlerine ait olan Ses ve Öfke kitabı aslında sondan başa doğru ilerlemektedir. ABD’ de Compson ailesinin çöküşünü konu alan kitapta, birden fazla karakter yer almaktadır.

Puan: 5.9 | Oy: 311 | Yorum: 4

William Faulkner ile ilgili yorumlar

William Faulkner Yorum ses ve öfke ile aşk ve ölüm kitaplarını okudum çok beğendim çok güzel yazıyor

27-01-2017 18:54 !!

Yorum Yazreklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.