Vladimir Tumanov

Vladimir Tumanov Kimdir

Vladimir Tumanov, matruşkaları ve Tverskaya caddesi ile ünlü Rusya’nın Moskova kentinde 1961 yılında hayata gözlerini açmıştır. Haritada Kaybolmak ve Kraliçeyi Kurtarmak isimli kitapların yazarıdır. Genel olarak doğa bilimleri felsefesinin matematik yansımalarını ve yaşadığımız Dünya’yı çocuklara daha iyi anlatabilmenin mücadelesini eserleriyle ortaya koymaktadır.

İlk eserlerini çocuklara matematik dersini öğretmek için verdiği bilinmektedir. Kraliçe’yi Kurtarmak kitabı yazdığı ilk eserdir. Bu kitabın yoğun ilgi görmesinden sonra Dünya’da ilk kez yayınlanan Haritada Kaybolmak adlı eseri Türkçe çıkarak okurla buluşmuştur. Türkiye’de ve Dünya’da büyük bir okur kitlesi bulunan Vladimir Tumanov çocukların ve ailelerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Vladimir Tumanov Kanada’da Ontario Üniversite’sinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Dil bilimi ve edebiyat alanında çalışmalar yapmaktadır.

Ülkemizde en fazla okunan eserleri: Kraliçeyi Kurtarmak, Haritada Kaybolmak ve Böcek Çocuk kitaplarıdır.

Kraliçeyi Kurtarmak adlı kitabın konusu matematikle arasında mesafe olan Aleks’in Zümrüt Kraliçe’yi ve ülkesini kurtarmak için problemlerle uğraşmak zorunda kaldığı fantastik bir yolculuktur. Vladimir Tumanov’un Küçük Böcek adlı kitabı bir çocuğun uçabilen bir böceğe dönüşmesinin ardından yaptığı yaramazlıklarla dolu maceraların anlatıldığı serüven dolu bir okur deneyimi. Haritada Kaybolmak kitabı Vladimir Tumanov’un ülkemizde çok fazla kişinin beklediği Dünya’da ilk kez Türkçe olmasından dolayı büyük heyecan duyulan değerli bir kitaptır. Coğrafya ve çocukların zor ve neşeli dünyasını başarılı şekilde aktarılan bir başka başyapıttır.

Vladimir Tumanov Kitapları: Kraliçeyi Kurtarmak, Haritada Kaybolmak, Böcek Çocuk


8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Vladimir Tumanov Kitapları

Böcek Çocuk Böcek Çocuk

Yirmi üç bölümden oluşan kitap, üç çocuğun -daha doğrusu iki çocuk ve bir haşerenin- koca bir şehri nasıl kurtardıklarını anlatıyor.

Puan: 8.1 | Yorum: 9

Haritada Kaybolmak Haritada Kaybolmak

Haritada Kaybolmak kitabında dünya haritası o kadar farklı bir gözden ele alınmış ki, bakışıcılarının önemini tekrar anladım.

Puan: 7.3 | Yorum: 91

Kraliçeyi Kurtarmak Kraliçeyi Kurtarmak

Vladimir Tumanov’un oğluna matematiği sevdirmek amaçlı yazdırdığı Kraliçeyi Kurtarmak kitabı kesinlikle işe yarar bir çözümdü.

Puan: 8.6 | Yorum: 176

Vladimir Tumanov ile ilgili yorumlar

rus yazarların hepsi mi iyi olur mükemmel yazıyorlar

15-02-2017 19:16

özellikle haritada kaybolmak adlı kitabı güzel gerçi '' hepsi güzel

08-04-2017 14:46

iyiki bu kitapları yazmşsın Vladimir TUMANOV

08-04-2017 14:48

vladimir tumanov hayatı hakkında detay arıyorum ama bir türlü bulamadım burada da kısacık yazılmış adam kimdir neyin nesidir uzun bir özgeçmiş yazsanız

14-05-2019 17:37

böcek çocuğun özeti de eklenebilir mi lütfen?

15-12-2019 16:22

çocuklar için çok faydalı kitaplar yazıyor daha fazla kitabı yok mu listedekileri aldım

18-09-2023 20:53