Nejat İşler

Nejat İşler Kimdir

Nejat İşler 28 Şubat 1972 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyuncu olan Nejat İşler, son dönemlerde dergilerde yazdığı yazılar ve sosyal medya paylaşımlarıyla pek çok yazara şapka çıkartmış durumda.

Üniversite’ye giremeyen yazar kendisini işporta tezgâhının başında bulmuş. Sonrasında kazandığı Fotoğrafçılık bölümünü ise yaşamının gitmesi gerektiğini yön olmadığına inandığı için vazgeçmiş. Bir kumpanyada gördüğü oyunculardan etkilenen Nejat İşler uzun süre yaşamını adayacağı işi bulduğuna inanmış. 1991 yılında konservatuara başlayan Nejat İşler okul yılları boyunca figürasyon ve çeşitli rollerde yer aldı. 1994 – 1995 yılları arasında kalan öğrencilik yıllarından sonra kendilerinin oyunlarını yazdığı bir tiyatro kurdu. Bu tiyatronun ismi ‘’Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu’’ olmuştur. Pek çok insanın yapabileceğine inandığı bu süreç içerisinde yazarlık kalemine ilham olan pek çok tiyatro oyununu kaleme almıştır.

Nejat İşler oyunculuk kariyerinde pek çok ödülün sahibi olmuştur. ‘’Gerçek Hesap Bu’’ adlı kitabıyla çok satanlar listesini kasıp kavuran Nejat İşler sosyal medya hesapları ve ilişkiler üzerine aforizmalarıyla da halk arasında adeta bir fenomene dönüşmüş durumda. Nejat İşler Ot dergisine kapak olmuş ve yazılarıyla pek çok insana oyuncu kimliğinin dışında güçlü bir yazar kimliği ile de etkilemiş gibi görünüyor.

Nejat İşler ‘’Barda, Aliye, Gurur, Ejder Kapanı’’ gibi pek çok projeye katkıda bulunmuştur. Altın Portakal, SİYAD gibi pek çok ödüle aday gösterilmiş ve kazanmıştır. Nejat İşler oyunculuğu yanı sıra uzun sürede kitaplarıyla konuşulacak gibi gözüküyor. Okurlarının beklentisini çoktan yükseltmiş durumda.


6.9
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Nejat İşler Kitapları

Gerçek Hesap Bu Gerçek Hesap Bu

Son dönemlerde oyuncular arasında en fazla sevilen isimlerden bir tanesi olan Nejat İşler Gerçek Hesap bu kitabı ile yazarlığa da bir adım atıyor.

Puan: 6.9 | Yorum: 14

Nejat İşler ile ilgili yorumlar

kitap satıcılığından kitap yazarlığına helal olsun

06-02-2017 18:09

akıllanmayan insanlardan bir tanesi vurgun duymaz kişiliği de o şekilde dizilerden seviyorsunuz ama tanışsanız sevmezsiniz

02-06-2019 16:07

açıkçası bu adamın yazar olduğuna inanmıyorum büyük ihtimal para verip son kitabını yazdırmıştır içmekten yazabilecek zaman bulacağını sanmıyorum

21-08-2019 15:03

en sevdiğim oyuncuların başında geliyor

06-04-2023 22:19

şapka kitabı bu adama mı ait

01-12-2023 17:07