Kerstin Gier

Kerstin Gier Kimdir

Kerstin Gier, 8 Ekim 1966 yılında Bergisch, Gladbach (Almanya) kentinde dünyaya gözlerini açmıştır. Hala yaşamını Almanya’da dürdüren kadın yazarımız; Yazarlık hayatına 1995 yılında başlamıştır. Ve ardından çıkarttığı ilk romanı da filme çevrilmiştir.

Mesleği pedagog olan Kerstin Gier, ana branşı yerine yazarlığı tercih etmiştir ve çalıştığı herhangi bir işi yoktur. Almanca aslından Türkçeye dokuz kitabı çevrilmiştir ve son altı kitabının hakları Pegasus Yayınları tarafından satın alınmıştır. Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer ve Rüyalar Kitabı serileriyle, çoksatanlar listesinde adını duyurmuştur.

Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer serisine ait dört kitabı da filme uyarlanmış ve Türkçe alt yazısı ile Türkiye’ye gelmiştir. Kitaplarının türleri ne kadar fantastik olsa da aşkı hiçbir zaman dışlanmamış ve temayı aşk olarak işlemiştir.

Ahlaksız Teklif adlı romanıyla ise Almanca dilinde en mükemmel kaleme alınmış aşk romanı kategorisinde DeLİA ödülünün sahibi olmuştur. Kerstin Gier’ın aşk romanlarında ki bu üstünlüğünün nedeni; kadın karakteri her zaman çok güçlü yaratmasıydı.

Çok fazla Türk hayranı bulunan Kerstin Gier, Almanya’da kocası, iki çocuğu ve tatlı hayvanlarıyla küçük bir kentte sade bir yaşam sürmektedir.

Kerstin Gier Kitapları & Romanları
Erkekler ve Diğer Felaketler
Cesur Teklif
Silber Rüyalar Kitabı 2 / Rüya Kapısı
Zümrüt Yeşil
Yakut Kırmızı & Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer
Safir Mavi & Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 2
Her Çözüme Bir Sorun
Silber / Rüyalar Kitabı 1
Silber Rüyalar Kitabi 3 / Rüya Labirenti
Yakut Kırmızı & Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer
Anneler Mafyası
Şen Dullar


8.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Kerstin Gier Kitapları

Safir Mavi Safir Mavi

Kerstin Gier’in Safir Mavi kitabı Gideon ve Gwen’in bir kilise de yakınlaşmaları ile başlıyordu.

Puan: 8.8 | Yorum: 4

Silber Silber

Fazla merak her zaman iyi değildir derler. Peki ya o merak sana hayatının en değerli günlerini veriyorsa yine aynısını düşünebilir misin?

Puan: 8.5 | Yorum: 4

Yakut Kırmızı Yakut Kırmızı

Zamanın düşmanı çoktu. Çünkü durdurulamayan tek şey oydu. Ya da biz sadece durdurulamayan tek şeyin zaman olduğunu sanıyoruz.

Puan: 7.7 | Yorum: 5

Kerstin Gier ile ilgili yorumlar

ilginç kitapları varzümrüt yeşil ve yakut kırmızı kitaplarını okudum safir mavi ktiabını sipariş ettim bekliyorum imkanım olursa diğer kitaplarını da okumak istiyorum

19-11-2018 17:58

çok güzel kitapları var okumanızı tavsiye ederim

06-06-2019 16:16

aşk tüm zamanların içinden geçer serisi çok güzeldir zümrüt yeşili kitabını da ekleyin o da çok güzel

22-08-2019 12:52