Erich von Daniken

Erich von Daniken Kimdir

Erich Von Daniken, İsviçre doğumlu yazardır. 1935 yılında hayata gözlerini açmıştır. İnsan ötesi varlıkların ve varoluşun maddeci gizemlerine verdiği yanıtlarıyla pek çok tartışmayı tetiklemiştir. Hipotezleriyle yarım asırdan fazla okurların beğenisini kazanmıştır.

Uçan daireler ve insan dışı varlıklar küçük yaşlardan itibaren ilgisini çekmiştir. Dogmatik atmosferle kesişmeyen düşünceleri onun ilgi ve alakasını çocukluktan itibaren hayran olduğu insan ırkının tarihi ve uzaylılar konularında yazılar yazmaya itti. Erich Von Daniken’in toplum içerisinde çatışan ahlaki olmayan iş hayatının yazın başarısında katkısı olduğu düşünülmektedir.

Erich Von Daniken kitaplarıyla Dünya dışı varlıklar konusunda bir ekoldür. Jules Verne kitapları gibi Erich Von Daniken diğer kitap türlerinin dışında kendine ait bir kulvar ve okuyucu kitlesi oluşturduğu kabul etmek gerekir. Yazara göre bu çağrışım, bilim ve edebiyatın ötesinde dinin ve bilimin göremediği gerçekliğin kendisidir.

Tanrıların Arabaları & Tanrı Bir Astronot muydu? Adlı kitabı Erich Von Daniken o güne kadar konuşulmamış bir yorum ile insan türünün inşasına farklı bir yorum getirmiştir. İklimleri kıran bu yaklaşım beraberinde pek çok tartışmayı da sürüklemiştir. Erich Von Daniken’in kitapları ülkemizde ve Dünya’da yok satmıştır. Bazı bilim çevrelerinden ağır eleştirilere maruz kalsa da kitapları ve düşünceleri hala insanların ilgisini çekmekte ve çok satanlar listesinde yer almaktadır.

Erich Von Daniken kitaplarının iki ana kilit nokta olduğunu belirtmek gerekir. Bunlardan bir diğeri de arkeoloji alanında duyduğu sempati ve bilgiyi işleme becerisidir. Tanrıların Alacakaranlığı kitabında da bunu görmemiz pek mümkün. Varoluşun gizeminin ve arkeolojik bulguların insanlığın doğuşundan itibaren bir yıllık gibi başarıyla aktarıldığını söyleyebiliriz.

Erich von Daniken Kitapları: Tanrıların Alacakaranlığı, Tanrıların Yolculuğu & Antik Yunan’da Dünya Dışı Varlıkların İzi, Tarih Yanılıyor, Tanrıların Arabaları & Tanrı Bir Astronot Muydu?, Tanrıların Ayak İzleri, Zeus Adına, Tanrıların Mucizeleri, Tanrıların Şoku, Sonsuzluğun İşaretleri, Tohum Ve Evren, Kiribatiye Yolculuk, Yoksa Yanıldım Mı?, Yüce Tanrının İzinde, Yıldızlara Dönüş, Tanrıların Geldiği Gün, Kıyamet Günü Çoktan Geldi Çattı, Sfenks' in Gözleri, Taş Devri Bildiğiniz Gibi Değildi, Tanrıların Arabaları

Yazarı Takip Et

yeni kitabı çıktığında bilgilendir:
Üye Girişi Üye Ol

Yorum YazErich von Daniken Kitapları

Tanrıların Arabaları

Tanrıların Arabaları

Öncelikle Tanrıların Arabaları kitabını okurken dini inançlarınızı bir tarafa bırakmanız gerekiyor.

Puan: 5.8 | Oy: 302 | Yorum: 4

Erich von Daniken ile ilgili yorumlar

Erich von Daniken Yorum kitapları mükemmel

12-02-2017 19:27 !!

Yorum Yazreklam veriletişim • © 2018 YazarOkur Kitap.