David Burns

David Burns Kimdir

David Burns Minnesota’da harika Amerikan yemeklerini ve kahvelerini tadabileceğiniz restoranların bulunduğu Minneapolis’te 1942 yılında hayata gözlerini açmıştır. Psikoloji bilim dalına yaptığı katkılar ve yetiştirdiği uzman ruh sağlığı profesyonelleri ile sıkça adından söz ettirmektedir.

İyi Hissetmek ve Panik Atakta kitaplarıyla çok satanlar listesine girmiştir. David Burns çağın vebası olarak gösterilen depresyona ‘’iyi hissetmek’’ kitabıyla alışılmışın dışında mucizevi bir yorum getirmiştir. Psikolojiyi halka sevdirmesi ve sonuçları dolayısıyla da bilim çevrelerinin saygısını kazanmıştır.

Stanford Üniversitesi Tıp fakültesini başarıyla bitiren David Burns, Pensilvanya’da psikiyatr alanında uzmanlaştı. David Burns Stanford Üniversitesi’nde psikiyatr ana bilim dalında uzman olarak görev almaktadır. İnsan yetiştirmeye adadığı yaşamında bu ülküsüyle övünmekten çekinmemektedir.

Ses kayıtları, terapi araçları, kitapları ve yetiştirdiği lisanslı ruh sağlığı uzmanlarıyla psikiyatr ve psikoloji alanında insanların yaşamını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam etmektedir. David Burns üretken ve başarılı akademik yaşamını pek çok araştırma ve pek çok kitaba imza atarak sürdürmektedir.

İyi Hissetmek kitabı David Burns’ın en önemli eseridir. Psikologların ve psikiyatrların destekleyici tedavi olarak gördükleri bu kitap insanlarda oluşturduğu olumlu etkiler sebebiyle pek çok kez araştırma konusu olmuştur. Uzman ruh sağlığı çalışanlarının danışanlara pek çok kez tavsiye ettikleri bu kitap Dünya üzerinde milyonlarca kez satılmıştır.

David Burns 2002 yılında Bilişsel Davranışçı Terapistler birliğinden en büyük saygınlık onur ödülü olan ‘’bilimsel katkı ödülüne’’ layık görülmüştür.

David Burns Kitapları: Panik Atakta, İyi Hissetmek


7.3
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

David Burns Kitapları

İyi Hissetmek İyi Hissetmek

İyi hissetmek, bugüne kadar üç milyondan fazla sattı ve alanındaki kitaplar arasında en faydalı olan kitap seçildi.

Puan: 7.3 | Yorum: 9

David Burns ile ilgili yorumlar

kitaplarını okudum pek faydası olmadı genelde bilinen şeyleri anlatmış yine de kişiden kişiye değişir

01-11-2018 17:38

iyi hissetmek mükemmel bir kitaptı diğer kitaplarını bulmaya çalışıyorum

26-11-2018 17:43

dr david burns kitapları çok güzel iyi hissetmek benim hayatımı değiştirdi panik atakta da çok bilgilendirici bir eser ben tavsiye ederim yeni kitaplarını da merakla bekliyorum

20-08-2019 12:50

panik atakta kitabı neden yok

19-09-2022 12:40

bende o kitabı arıyordum onu eklememişler

05-01-2024 14:14