Ali Ural

Ali Ural Kimdir

A. Ali Ural, Karadeniz’in incisi Samsun Ladik’te 1959 yılında doğmuştur. Ülkemizde kurduğu yayınevi ve katkıda bulunduğu dergiler ile tanınmaktadır.

A. Ali Ural Merdiven, Karabatak, Merdiven Şiir ve çok sayıda derginin mutfağında bulunmuş ve katkı sağlamıştır. Editör ve yazar kimliği yanı sıra yayın sektöründe yöneticilik deneyimi de bulunmaktadır. Yakın tarihimizde verdiği yazarlık eğitimleriyle de genç yazarların büyük ilgisiyle karşılaşmıştır.

Posta Kutusundaki Mızıka, Peygamber’in Aynaları, Gizli Buzlanma ve Bostancı Bahane en etkileyici eserleridir. Derinliklerini ve kelimelerin çağrışımlarını ustaca kullanan yazar A. Ali Ural, şiir kitaplarıyla da pek çok insanı etkilemiştir. Körün Parmak Uçları adlı şiir kitabı okurlarından tam not almıştır. Sekiz yıldan fazla kendinden söz ettiren bu kitap, okurları ve A. Ali Ural’ın ahenkli ve manalı üslubuyla daha uzun yıllar konuşulacaktır.

Deneme tarzında verdiği eserlerle pek çok insana bu türü sevdiren A. Ali Ural, diğer edebi türleri çağdaş edebiyatımıza ustaca uygulamayı bilmiştir. Pek çok okurun deneme türüyle tanıştıran yazar, unutulmaya yüz tutmuş mektup türüyle de okurlarının beğenisini kazanmıştır. Posta Kutusundaki Mızıka kitabı mektup türüne yakın olsa da okurun denemede ki şaşkınlığı ve zihnin bir diğer penceresini yorumlayışla sınır tanımaz bir edebi üründür.

A.Ali Ural kurduğu yayınevi ve dergi tecrübeleri ile edebiyatımıza katkı sağlamaya ve yeni insanlara kitapların ve okumanın, edebiyatla yaşamanın, güzel anlarını yaşatmaya devam etmektedir.

Ali Ural Kitapları: Makyaj Yapan Ölüler, Fener Bekçisinin Rüyaları, Ejderha ve Kelebek, Güneşimin Önünden Çekil, Körün Parmak Uçları, Yangın Merdiveni, Peygamber'in Aynaları, Posta Kutusundaki Mızıka, Gizli Buzlanma, Satranç Oynayan Derviş, Resimde Görünmeyen, Kuduz Aşısı, Tek Kelimelik Sözlük, Divan İmam Şafii'nin Şiirleri, Bostancı Bahane-41, Çocukluk Yılları


8.2
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Ali Ural Kitapları

Posta Kutusundaki Mızıka Posta Kutusundaki Mızıka

Daha önce hiç mektup aldınız mı? İçi burum buram anlam kokan… Posta Kutusundaki Mızıka kitabını elinizde ise almışsınız demektir.

Puan: 8.2 | Yorum: 7

Ali Ural ile ilgili yorumlar

yangın merdiveni ve kuduz aşısı kitaplarını okudum pek beğenmedim

04-11-2018 16:56

bir çok kitabı var ama buraya kitaplardan sadece bir tanesi eklenmiş diğerlerini de tavsiye ederim makyaj yapan ölüler ve körün parmak uçları da güzel kitapları lütfen ekleyin

08-06-2019 16:52

güzel eserleri var posta kutusundaki mızıka ve körün parmak uçlarını tavsiye ederim en sevdiğim kitaplardandır

26-09-2019 16:55

körün parmak uclari kitabını da ekleyebilir misiniz

27-06-2022 09:09

banada satranç oynayan derviş lazım

14-10-2023 20:17