Ransom Riggs

Ransom Riggs Kimdir

Ransom Riggs 1979 Amerika doğumludur. Film yapımcısı ve yazardır. ‘’Hikâyeler anlatmak istiyorum!’’ Diyerek başladığı bu yolculukta eski bir fotoğraf makinesiyle sıkı bir dostluğu olmuştur. O günden sonra resimli hikâyelerin gücünü keşfetmiştir. Çocukluk yıllarında sık sık yüzermiş. Seyahat etmek ve çay içmekte hala vazgeçemediği hobilerinden olmuş.

Liseden sonra Los Angeles Güney Kaliforniya Üniversite’sinde küçüklüğünden beri kurguladığı, çektiği kısa filmleri nasıl daha iyi yapabileceğini öğrenmek için film okuluna gitmiş. Bu arada hiçbir zaman yazmayı bırakmamıştır.’’ Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları ’’ kitabıyla çok satanlar listesine girmiştir. Tim Burton yönetmenliğinde filme uyarlanmıştır.

Ransom Riggs; Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları adlı kitabında her çocuk özeldir, mesajını vurguluyor. Okurların ve izleyenlerin etkilendikleri; çok satanlar listesinde uzun bir dönem kalan bu kitap, devam filmleriyle şimdiden gişesini hazırlamış durumda.

Ransom Riggs bu kitabı hazırlarken fotoğrafçı kimliği ağır basarak hazırlamıştır. Sonrasında öyküye dair perspektiflerle genişletilerek yayına sunulmuştur. Tim Burton yönetmenliğinde hazırlanan filmde de Jacob karakterinin babası; fotoğrafçı kimliğiyle kuşları araştıran bir karakter olarak televizyon izleyip sigara ve çay içen bir karakter olarak karşımızda, kitap yazmasıyla da fazlasıyla Ransom Riggs’i çağrıştırıyor.

Ransom Riggs halen roman yazmaya devam etmektedir. Fotoğraf tutkusu ve yazar Tahereh Mafi ile evliliğini Los Angeles’ta sürdürmektedir. Ransom Riggs sosyal medya platformlarında fotoğraflarını ve çalışmalarını paylaşmakta ve okurlarıyla iletişim kurmaktan büyük mutluluk duymaktadır.


8.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Ransom Riggs Kitapları

Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları

Amerikalı yazar Ransom Riggs’in ilk kitabı olan Bayan Peregrine’nin Tuhaf Çocukları insanın tüylerini diken diken eden bir hikayeye sahip.

Puan: 8.1 | Yorum: 6

Ransom Riggs ile ilgili yorumlar

tuhaf çocuları filmi çok güzeldi devamını da yazsın

13-12-2016 20:40

yeni kitaplarını bekliyorum

20-02-2017 18:26

filmini izledim çok ilginç geldi başka kitabı var mı merak ediyorum

19-02-2019 00:32

herkes sadece bayan peregrinenin tuhaf çocukları kitabını bilir ama aslında ransom riggs kitapları çok güzeldir diğer kitaplarını da tavsiye ederim

26-11-2019 20:34