Oben Budak

Oben Budak Kimdir

Oben Budak 1977 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk olarak Kocaeli Üniversitesi İşletme bölümünü okuyup bitirmiş olsa da daha sonra okuduğu bölümünün tam aksine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Opera ve Şan eğitimi almıştır.

Daha sonra reklam ve mankenlik sektörüyle de ilgilenmiş ve hem mankenlik yapmış hem de reklamlar da boy göstermiştir. Bir sürü sektörde çalışan Oben Budak, daha sonra TRT’de seslendirme de yapmıştır. Sertap Erener’den ses ve nefes teknikleri ile ilgili ders almış ve yeni bilgilerini de değerlendirmek adına Ajda Pekkan ve Aşkın Nur Yengi’yle şarkı söylemiştir.

Oben Budak Kral TV’de de sunuculuk yapmıştır. Televizyon hayatıyla daha da iç içe olan Oben Budak daha sonra Star TV ve ATV’de sunuculuk yapmıştır. Birçok sektöre atlayan Oben Budak, muhabirlik, moda editörlüğü ve yayın yönetmenliği de yaparak daha da farklı sektörlerin de tadına bakmıştır.

Daha sonra da gözünü gazeteler de ki köşe yazarlığa diken Oben Budak; Sabah ve Habertürk gazetesinde yazılarını paylaşmıştır.

Falan Filan 2012 yılında yayımladığı ilk kitabıydı. Ardından bir yol sonra da Hayvan aslı kitabını çıkarmıştır. Ve ilk iki kitabı da Esen Yayınları tarafından basılmıştır. Ardından 2015 yılında ise son kitabı Falan Filan’nın ikinci kitabı Büyük yayımlanmıştır. Son kitabı da Artemis Yayınları tarafından basılmıştır.

Oben Budak Kitapları:
Hayvan & Aşk, Ayrılık İhanet, Seks
Büyük
Falan Filan & Aşk, Ayrılık, İhanet, Seks


5.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Ehh işte
Giriş Yap Üye Ol

Oben Budak Kitapları

Falan Filan Falan Filan

Oben Budak'ın ilk eseri olan Falan Filan & Aşk, Ayrılık, İhanet, Seks kitabı esprili bir dil ile kadın erkek ilişkilerini anlatıyor.

Puan: 5.8 | Yorum: 29

Oben Budak ile ilgili yorumlar

falan filan güzel bir kitaptı diğer kitaplarını okumadım

12-01-2017 18:21

googlea oben budak kimdir diye yazdım burası çıktı ilk kez yazar hakkında bilgi bulabildim falan filan kitabı çok güzeldi

07-06-2019 17:52

falan filan kitabını okudum kitap da adı gibi yani iyi seçim bu kadar boş bir kitap okumamıştım yazar olduğuna inanmak zor

26-04-2022 22:25