Mehmet Ali Kılınç

Mehmet Ali Kılınç Kimdir

Mehmet Ali Kılınç, karpuzuyla ünlü Adana’nın yetiştirmiş olduğu değerli yazarlarımızdandır. 1991 doğumlu genç yazar, kitaplarıyla ve samimi üslubuyla pek çok insanı etkilemiş kitaplarıyla pek çok insana dokunmuştur.

Mehmet Ali Kılınç aşk, aşk acısı, duygusal değişimler ve ilişkiler üzerine yazdığı deneme kitaplarıyla tanınmaktadır. Sosyal medyada okurlarıyla etkileşim kurmayı seven yazar, bu güne kadar çok fazla okur tarafından yazılarının takdirini kazanmıştır.

Yazarın ilk kitabı Yalnızca Yalnızım(2014), Mehmet Ali Kılınç’ın kitap listelerini zorladığı büyük bir beğeniyle karşılaşmış ilk eseridir. Deneme türünde öne çıkan kitapları ile ünlenen yazarın, üretken bir dönemde olduğu fark edilmektedir. 2014 yılından bu yana dili ve sanatı gelişerek, giderek artan okuyucu kitlesiyle buluşmuştur.

2014 yılında Mehmet Ali Kılıç’ın Yalnızca Yalnızım kitabı büyük bir ilgiyle karşılaşınca yazar, okurlarının beklentilerini karşılamak için 10 ay gibi kısa bir sürede ikinci kitabı Günaydın Gece ile okurlarıyla buluştu. Ertürk Akşun’un arka kapak yazısında yazarı ve sanatını övdüğü bölümlere yer verilirken, kariyerinde de hızla yükselişi halen devam etmektedir. Mehmet Ali Kılınç’ın aşkı ve post modern melankolinin çizgileri okur kitlesi tarafından o kadar benimsendi ki ‘’aşk acısı ‘’ ve "aşkın tarifi" Mehmet Ali Kılınç’ın denemelerinde yeniden sanata "merhaba" dedi.

2015 yılında Başucu Yalnızlığım ile Mehmet Ali Kılınç listeleri yerinden oynattı. Yalnızlık metaforlarıyla okurlarını adeta büyülediği edebi sanatında; kişisel derinlik ve aşkın sadeliğini genel bir kabulle okurlarına sunarak, sanatının ve yazılarının eşsiz örneklerini vererek, okur kitlesinin tekrar beğenisini kazandı.

2017 yılında yayınladığı Bilmem Seviyor Gibiydi adlı yapıtında da aşkın ve yalnızlığın maskelerini; usta kişilik analizleri, ruhsal panoramalarla okura dokur gibi yeniden yazdı. Mehmet Ali Kılınç yazarlık yaşamına başarıyla devam etmektedir. Deneme türünde genç yazarlarımızdan sıyrılarak, üretkenliğiyle de göze çarpmaktadır.

Mehmet Ali Kılınç Kitapları: Günaydın Gece, Yalnızca Yalnızım, Başucu Yalnızlığım, Bilmem Seviyor Gibiydi


7.8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Mehmet Ali Kılınç Kitapları

Bilmem, Seviyor Gibiydi Bilmem, Seviyor Gibiydi

Bilmem Seviyor Gibiydi kitabı ile Mehmet Ali Kılınç bu kez sevildiğini sananların hikayesini sayfalara aktarıyor.

Puan: 7.8 | Yorum: 3

Mehmet Ali Kılınç ile ilgili yorumlar

Yalnızca Yalnızım adlı kitabı, kitap satan bir çocuğun para kazanması için aldım. Tamamen gülümsetme amaçlı

29-06-2018 16:41

kitapları çok sıradan pek tavsiye etmem

09-11-2018 17:06