Cemalnur Sargut

Cemalnur Sargut Kimdir

1952 tarihinde İstanbul’da doğan Cemalnur Sargut özellikle İslam Felsefesi üzerinde yazdığı kitaplar ve Sempozyumları ile tanınıyor. Aslında mühendis olan ünlü yazar daha sonra felsefe ile ilgilenmiş ve Mevlana’yı incelemeye başlamıştır. Mevlana vasıtası ile İslam Felsefesine yönelen ve Mesnevi çalışmalarına başlayan Cemalnur Sargut, Tassavuf üzerine bir çok sempozyum düzenlemiş ve kitaplar yazmıştır.

Cemalnur Sargut Kitapları & Eserleri:

Aşktan Dinle, Can-ı Candır Hz. Ahmed Muhammed Mustafa, İnsan-ı Kamil’in Hakikati Bakara 3, Peygamberlere Sevdirilen Kadın, Bakara 2, Kabe’nin Hakikati, Peygamber Sevgisi, Hz. Adem, Sırra Yolculuk, Bakara, Dinle, Ey İnsan, Kenan Rifai ile Aşka Yolculuk, Yaratılış Sırrı, Sohbetler, Hz. Nuh Fususu’l Hikem Seri 3, Ayetül Kürsi, Hz. Şit, Hz. İdris Fusüsul Hikem Seri 4, Modern Çağ ve İbn-i Arabi, Allah’ım Sefere Çıktım, Kur’an ile Var Olmak, Açık Denize Yolculuk, Hz. İbrahim Fususul Hikem Seri 5, Mülk Suresi - Tebareke, Sâmiha Ayverdi ile Sırra Yolculuk, Osmanlı Padişahlarında Peygamber Sevgisi, Hz. Meryem - Yaratılış Sırrı


7.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Cemalnur Sargut Kitapları

Gözlerin Nuru Namaz Gözlerin Nuru Namaz

Cemalnur Sargut’un Gözlerin Nuru Namaz kitabı ile namazın dini değerini, insanoğluna olan faydalarını ve namazın inceliklerini öğreniyoruz.

Puan: 6.9 | Yorum: 4

Ayetül Kürsi Ayetül Kürsi

İslam üzerine yazdığı kitaplar ile tanınan Cemalnur Sargut bu sefer Kuran-ı Kerim’in Bakara Süresinde yer alan Ayetül Kürsi’yi okurlarına detaylı bir şekilde anlatıyor.

Puan: 7 | Yorum: 4

Aşktan Dinle Aşktan Dinle

Cemalnur Sargut tarafından kaleme alınan ve Hz. Mevlana'nın Allah'a olan aşkını anlatan kitabı Aşktan Dinle insana huzur veren bir roman.

Puan: 7.3 | Yorum: 9

Cemalnur Sargut ile ilgili yorumlar

gözlerin nuru namaz kitabı sayesinde yeniden namaz kılmaya başladım çok güzeldi

23-11-2016 22:24

kitapları çok güzel

08-04-2017 22:49

aşktan dinle kitabı çok hoşuma gitti mevlana bu kadar güzel anlatılabilir

18-07-2017 02:41

kitaplarını pdf olarak arıyorum ama bulamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

15-06-2019 18:02