Adolf Hitler

Adolf Hitler Kimdir

Adolf Hitler, kimine göre bir dahi kimine göre ulusunu karanlık günlere sürüklemiş koyu bir vatansever olarak tarihe geçmiştir. 1889 yılında, şuanda koruma altında olan Hür Kahverengi Ayı’ların yaşadığı Avusturya’da hayata gözlerini açmıştır.

Adolf Hitler’in hayatına dair pek çok bilgi ve pek çok gizem bulunmaktadır. Hitler’in siyasi kimliğinin yanı sıra takıntılı kişiliği de Dünya tarihinde iz bırakmıştır.

Adolf Hitler yaşama memur bir ailenin çocuğu olarak başlamıştır. Akraba evliliği yapılmış bir ailede erken yaşta kardeşlerinin bir kısmını kaybetmiştir. Memur olan babası ilerleyen yıllarda Adolf’un memur olması için baskı yapmıştır. Resme ilgi duyan Adolf, bu baskıya boyun eğmemiş fanatik kimliğinin ilk belirtilerini bu yıllarda göstermiştir. Kardeşlerini kaybetmesinin Adolf Hitler’in ölüm korkusunu yenmek için ‘’ölümsüzlüğün kaynağı’’ ve ‘’idealize ırk’’ gibi kavramları ortaya çıkarmasına neden olduğu konusunda da yordanmaktadır.

Tarihe damgasına vuran Adolf Hitler’in, tarih kitaplarını tutkuyla okuduğu bilinmektedir. Siyasi ve askeri kimliğinde kahramanlıkların ve zaferlerin işlendiği tarih kitaplarına geçmek ve tekrar tarihi yazmak onun en büyük arzularından bir tanesiydi. Genç yaşlardan itibaren arkadaş grupları arasında heyecanlı konuşmaları ve güçlü iletişim yeteneklerinin öne çarptığı bilinmektedir. Bütün parçaları birleştiğinde kaotik ortamda hayata gelen Adolf’un, bir politikacı için bütün yetenekleri fazlasıyla sağladığı biliniyor. Tutkuları ve saplantıları için bütün varlığıyla savaşıyordu. Resim konusunda duyduğu ilgi bunun en büyük kanıtı olarak gösterilebilir.

1938 Time Dünya üzerinde en seçkin kişi ünvanı, Almanya Şansölyesi, Almanya Lider’i gibi pek çok siyasi rütbeye layık görülmüş ve bir kısmını da seçimle kazanmış Adolf Hitler, inandığı vatansever değerler için bütün varlığıyla savaşmıştır.

Düşüncelerini ve anılarını Kavgam adlı eserinde ayrıntılarıyla anlatmıştır. Gün 30 Nisan 1945 gösterdiğinde Adolf Hitler hayata veda etmiştir. 5 milyondan fazla insanın ölümüne neden olan Adolf Hitler, bilimsel çalışmaları ve teorileri gibi ölümünü de büyük bir gizemle arkasında bırakmıştır. Hayata veda etmesinin ardından pek çok insanın zihninde kendine has bıyığı ve elleri aşağı bakar konumda düz duran koluyla duruşuyla zihinlere ve Dünya tarihine kazınmış bir politikacıdır, Adolf Hitler!


7.7
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Adolf Hitler Kitapları

Kavgam Kavgam

Kavgam kitabını okuduğumda Adolf Hitler’in kırılmaz iradesinin, ona yaşanmışlıklarının eseri olduğunu gördüm.

Puan: 7.7 | Yorum: 7

Adolf Hitler ile ilgili yorumlar

adamın yaptıklarına rağmen kitabı var ve okunuyor gerçekten çok ilginç bizde olsa yasaklanmıştı yada yakılmıştı

01-11-2018 17:37

adamın kitabı ders alınması için yayınlanıyor yoksa örnek alınsız diye değil bir prikopatın bakış açısını sunuyor neyi nasıl hangi nedenler ile yaptığı bu davranışları övme söz konusu değil delinin nasıl deli olduğunu vurguluyor siz yapmayın der gibi ders olarak okutulabilecek bir kitap bir daha böyle şeyler yaşanmaz

14-11-2018 17:27

bu adamın kitapları da mı varmış merak ettim bunların telefi kimin kimler zengin oluyor? allah bilir yahudilerindir

09-06-2019 23:22

hitlerin yazdigi kitaplar var herkes sadece kavgam ile taniyor bircok kaliteli yazar taninmaz ama kötüler hep taninir pek iyi bir örnek olmuyor

04-10-2022 16:20