Hayko Bağdat

Hayko Bağdat Kimdir

Hayko Bağdat,1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise öğrenimini çeşitli ermeni okullarında tamamlayan yazar, babasının vefatı nedeniyle İstanbul Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü yarıda bırakmıştır.

Çeşitli radyo ve TV programlarına imza atan yazar, Marmara Gazetesi’nde köşe yazarlığı olarak görev yapmıştır.2007 yılında Hrant Dink cinayetinden sonra “Hrant’iın Arkadaşları” grubunun kurucularının içinde yer alarak, cinayetin adalet anlayışını sürdürmüştür.

Günümüzde Taraf Gazetesi’nin köşe yazarlığını üstlenen Hayko Bağdat, çeşitli gazete ve dergilere makaleler yazması dışında bir dönem İMC TV ‘de yayınlanan “Azı Karar Çoğu Zarar” programının yapımcılığını ve sunuculuğunu üstlenmiştir. Ünlü yazar, ilk kitabı “ Salyangoz”u kaleme alıp Ermenilik üzerinden Türk toplumunun güncel siyaset sorunlarına değinerek,“Gollik” isimli kitabıyla yazarlık hayatına devam etmiştir.

Hayko Bağdat Romanları & Kitapları & Eserleri:

Salyangoz (2014)
Gollik (2015)


7.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel
Giriş Yap Üye Ol

Hayko Bağdat Kitapları

Gollik Gollik

Salyangoz isimli kitabı ile dikkatleri üzerine çeken sitemkar yazar Hayko Bağdat içinden geçenleri söylemeye Gollik isimli kitabında da devam ediyor.

Puan: 6.4 | Yorum: 3

Salyangoz Salyangoz

Kitapta yaptığı göndermeler ve iğneleyici dili ile dikkat çeken Hayko Bağdat kitabı ile büyük bir okur kitlesi kazandı ve büyük beğeni topladı.

Puan: 7.8 | Yorum: 13

Hayko Bağdat ile ilgili yorumlar

acayip bir yazar salyangoz ve gollik kitaplarını okudum beğendim

24-11-2016 22:46