Pınar - Hangi Çamur Çiçekleri Kirletebilir - 4. Bölüm

Ciğerinden evleri çıkardığı küçük çay karşısında duramıyordu. Her dalgada bir darbe daha yiyordu. Düşemezdi. İki tane çocuğu vardı. Ayakları kırılsa akşam eve gidecek o ocak yanacaktı. Dalgaların arasında bütün gücüyle dikeliyor. Çocuklarının yanında ben buradayım, diyordu! Her dalgada bir bacağı daha onu yalnız bırakıyordu. Kırık saplı küreğiyle kala kalmıştı. Ellerinin üzerine çökmüş yere bakıyor ve ağlıyordu. Kollarının arasına büyük çocuğu koşarak girdi. Bir yandan çayın küçük dalgaları ağzıyla yüzüne giriyordu. Ama yüzünü yerden kaldıramıyordu. Küçük çay bir fırtınaya dönüşmüş, kendisiyse bir yandan yenilmiş bir yandan umutlarını çaresizliğe çoktan bırakmıştı.

Günleri giderek azalıyor. Sağa sola mahcup olmaktan en çokta dağın köklerini söken geçmişin o gururlu görkeminden korkuyordu. Bugüne kadar kimseden ne iş ne de başka bir şey istememişti. Şuanda da tıpkı her şey yıllar öncesinde ki gibiydi! Kurtların hırlamaları etrafından duyuluyordu. Bir tanesi tam yüzünü dişleyecekken kalan son gücüyle kurdun dişlerini yüzünden uzaklaştırdı.

Açlıktan ve seslerden ürperen kurtlar kan kokusunu aldıkça daha da hızlanarak kolun etrafına koşuşturuyordu. Kan ve çamurun içerisinde yatan Dede torununu kurtarmak için çabalıyor. Açlıktan etrafında dönen kurtların oyunu haline geliyordu. Pınar, Dede’si kan kaybettikçe kana bulanıyor. Kurtların gecenin içerisinde karanlığı delen gözlerinin ortasında kalıyordu.

Dede bir yandan torununu bir yandan da yaralı kolunu düşünüyordu. Çoktan yolun sonuna geldiğinin farkındaydı. Pınar’ın yaşamasını istiyordu. Kurtlar aç karnını doyurursa Pınar kurtulabilirdi. Zavallı Dede, tek yaşama sebebi için her şeyini vermeye hazırdı. Kendisindense yıllar önce vazgeçmişti. Çamurdan kayan zeminde tek aklına gelen şeyi yapmaya başladı. Pınar’ın çamura bulanan yüzünü sildi. Bırakabileceği kadar uzağa Pınar’ı ittikten sonra yavaş yavaş çamura saplanan bedenini hareket ettirmeye başladı.

Yazar: Şeyhzade Bilgin

Oy Ver

7.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz


benzer yazılar


Pınar - Hangi Çamur Çiçekleri Kirletebilir - 4. Bölüm Yorumları

Pınar - Hangi Çamur Çiçekleri Kirletebilir - 4. Bölüm Yorum biraz daha hızlı ilerlese konu daha güzel olacak 5. bölümü ne zaman yayınlayacaksınız?

28-05-2017 21:15 !!

Yorum Yazreklam veriletişim • © 2017 YazarOkur Kitap.