İlahi Nizam ve Kainat

Dr.Bedri Ruhselman İlahi Nizam ve Kainat
Kitabın Yazarı:
Yayınevi:Ruh ve Madde Yayıncılık
Kitap Türü:Din / Tasavvuf, Gizem
Yayınlandığı Yıl:2013
Sayfa Sayısı:320
ISBN:6056384509
Kitap Puanı:
8.1 / 10 | Oy: 26 | Yorum: 18
Fiyatı: :: bedava al ::
Idefix:15,00 TL :: satın al
KitapYurdu:16,12 TL :: satın al

Oy Ver

8.1
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Arka Kapak Bilgisi

İlahi Nizam ve Kainat Kitap Özeti

İlahi Nizam ve Kainat Dr.Bedri Ruhselman


Gün geçmiyor ki raflarda farklı hayat dersleri veren kitaplar sürekli kendilerine yer buluyor. Dr. Bedri Ruhselman’ın kitabı olan İlahi Nizam ve Kainat da bunlardan bir tanesi.

Kitap için aslında 1950lerin sonunda tamamlanmış diyebiliriz. Dr. Bedri Ruhselman Büyük Vazife Planından düzenleyerek oluşturduğu kitap yıllardır saklanmış ve yıllar sonra kitap olarak piyasaya sunulmuş.

Evreni ve kainatı anlama açısından farklı bilgiler barındıran kitap dini içeriği ile hiç kimsenin kaderini kontrol edemeyeceğini ve alnında ne yazılı ise onun olacağını vurguluyor. Dahası güzel bir geleceğin bizi beklediğini vurgulaması ise kendi söylemi ile oldukça ters düşüyor çünkü kitaba göre kaderi kimse bilemez ve kimse değiştiremez fakat güzel günler bizi bekliyor.

Dr.Bedri Ruhselman İlahi Nizam ve Kainat Kitap Yorumları

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

50 sene öncesinin dili ile yazılmış anlaşılması neredeyse imkansız bir kitap.bu kitabı alan yanında sözlükte alsın.

21-04-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Sağır duymaz uydurur, kör görmez yine uydurur olmuş. Yorumunuz için.

22-04-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Kitabı aldım fakat yalın bir Türkçe ile yazılmadığından okumak çok zor.Nilüfer Gölcüklü

24-04-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Teknik ve yapısal olarak
-içindekileri yok
-kelime indeksi yok
-önsözü ve nasıl yazıldığına ait bilgi yokİçerik olarak
- Bir çok yerde aynı ifadeler neredeyse aynen tekrarlanmış. Hemen bir pargraf sonra veya başka bölümlerde aynısı

- İçerik olarak daha önce, Dr. Bedri bey'in yazdıklarından farklı bir yön yok. Tek farklılık kıyametin dünyaya nasıl geleceği. daha önce bu fikrini okumamıştım.

- Çelişkili ifadeler var: kıyametten ve dümnya yıkımında kurtulan kişiler KITALARIN yüksek dağ-tepelerinde kalmış (sayda 291) demesine karşın, sayfa 291'de aynı kişilerin KAYALIK ADALARDA bulunduklarını ve 300 yıl sonra KITALARA gitme kudretini bulacaklarını yazıyor!

- İnsan TEKAMÜLÜNÜN SON AŞAMASINDADIR demesine karşın, yine de tekamül etmek için yıkım gerekmektedir şeklinde çıakrıma neden oluyor.

-Dinsel ve özellikle Ku'an'daki bazı ayetleri hissedebiliyorsunuz: Grup grup yarı süptil'den çıkmak gibi. Kuran da da Cennete gidecekler gruplar halinde giderler. DAHA bir çok benzerlikler var am hepsini buraya aktarmam zor. Mesela zamanın "szin ölçünüzle farklı akması" gibi...

- Genel olarak kitapta bir kopukluk var. derleme toplama olduğu hissediliyor. Tam, blok bir kitap değil! Bazı yerlerde, varlık ve ruh kavramları birbirinin içinde gibi olmuş/karışmış. İnce okunduğu zaman bu fark ediliyor.

- Zaman ve madde konusu, zamanı analtma açısından ciddi bir bilgi içermiyor. Sathi zaman ve kürevi zaman konusu...

- Büyük yıkım sonrası kalan insanlarda bilinç kaybı ve BELLEK KAYBI oluyor ve nedenini bilmedikleri korku yaşıyorlar. Neden bellek kaybı olsun ki? Teorik olarak şok olsa da bellek kaybolmaz. Ancak Türk filmlerinde olan bir şeydir o ani bellek kaybı!

- İnsanlığın Dünyadaki izleri kaybolacak ve yıkımla silinecek, Tamam. Ancak dünyanın çevresindeki 3000 uydu, aydaki izlerimiz nasıl silinecek!

- Mu uygarlığının teknolojisinin nükleer ve atom gücünü kullandığı şeklinde bilgi var. Bu konuda elimizde hiç bir kanıt yok! İnsan türünün bir dönemde tam oalrak yok olduğu (veya tama yakın) konusunda hiç bir paleontolojik bulgu yok.

04-05-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Aslında şöyle bir mantıksal beklentim vardı. İlahi Nizam ve Kainat 1958'de yazılmış ve 2013 yılında açıklanacağı biliniyordu yazdırılanlarca. O zaman şunu beklerdim, bu gelecek bilgisine sahip bir merkezden yazılmış ise HİDROJEN atomu değil de bugün kullandığımız TEKİLLİK-SNGULARITY-İLK ÇORBA veya PLACK ZAMANI gibi bir ifade -kelime seçilmesi gerekmiyor muydu? Yani bu 2013 kelimeleri, gelecek kelimeleri ile değil 1958 kelimeleri ile yazılmış.

Mesela Dünyay gelip, dünya eksenini 23 dereceden 36 dereceye saptıracak gezegenin adı neden yok!

04-05-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Düşünmenin hayal kurmanın sonu yoktur insan ancak öğretilenlerle hayal kurar ilahi kitaplardan ne öğrenildi ise hayal kurulmuş ilahi tebliğ şeklinde kitap yazılmış sıra dışı bir şey değil

07-05-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Kitap turu bilim kurgu olmaliydi gencler.

08-05-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Yalı bir türkçe değil diyenlere çok çok gülüyorum..Yalın Türkçe değil diyenler kesin Amerikan Türkçesini konuşanlardır..Kitap O kadar yalın ve gerçek türkçeki Karışık konuları ilkokul mezunu bile anlayabiliyor..

15-05-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

YOLUM ve YOLA DEVAM adlı yayınladığım kitaplarımda bu tür hiç bir bilgim olmadan yaşadıklarım ve yaşadığım ın kökünü ve anlamını öğrendiğim için mutluyum. İnsanlıga bu bilgileri yıllar önce bildirdiklerini öğrenmek güzel.

28-05-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Anlayana saz anlamayana davul zurna az. Yaptığınız açıklamalar, Türküm Doğruyum Çalışkanım Atama İZİNDEYİM'den farkı ne ?

01-10-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Arkadaslar, bu kitabi anlayabilmek için once Sayin Alan Kardec'in 5 temel eserini okumali ve daha sonra Dr. Bedri Ruhselman'in Ruh ve Kainat, Ruh ve Madde, Sadiklar Plani, Tanri gibi kitaplarini okumalisiniz. Yoksa bu kodlarla dolu Ilahi Nizam ve Kainat kitabini direk okumakla hiç birsey anlayamazsiniz. Ayni Kuran'i Kerimi okuyup anlayamadiginiz gibi.

11-11-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Kitap, alt yapısı olmayanlar için anlaması zor bir kitap evet. Ama anlayan için büyük bir kıymet... Dil sorunu yaşayanlar için günümüz türkçesine uyarlanmış hali piyasada mevcut.. Yıllarca beklediğim bir kitaptı kavuşmuş olmaktan son derece mutluyum.. Dilerim herkes kendi idrakince maksimum düzeyde fayda bulur.

25-11-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

yüce kitabımız kura ı kerim örnek verilmiş yorumlarda oysa kitabımız gayet anlaşılır bi kitap

29-11-2013

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

kitap kendi kendini ispat ediyor.eliştirilecek tek bir cümle yok!

05-01-2014

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

bence herkes kendi anlayış hali ile yorum yapıyor gayet normal dunya negatif ve pozitif versiyona tabidir ve bu kitap ikisinede hitab ederek farkındalıgımızı acma niteliği tasıyor tabiki bu kitabı okurken nano teknolojisinin tarifini beklemeyi cunki bu kitap 54 yıl once bilgisayar olmadıgı bir dönemde yazılmıs veya derlenmiş yorumları negatıf olan arkadaşlarda bilsinki bu kitap anlayabilsinler idrak edebilsinler diye 54 yıl bekletilmiş ve bence bi 50 yıl daha beklemesi gerekiyormuş cunki hala eleştiri okları alıyor

05-01-2014

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

niçin kimse kitabın gerçekleşen kehanetlerine değinmemiş?

24-01-2014

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

Ben okudum ve hiç bir şey anlamadım

21-02-2014

İlahi Nizam ve Kainat Yorum, Elestiri

bu kitabı almak istiyorum nerden sipariş edebilirim

06-04-2014

:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: En Son Yorumlar ::
reklam veriletişim • © 2014 YazarOkur Kitap