Böğürtlen Kışı

Sarah Jio Böğürtlen Kışı
Kitabın Yazarı:
Çeviren:Duygu Parsadan
Yayınevi:Arkadya Yayınları
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınlandığı Yıl:2013
Sayfa Sayısı:360
ISBN:9759997199
Orjinal Adı:Blackberry Winter
Kitap Puanı:
8 / 10 | Oy: 1445 | Yorum: 310
Fiyatı: :: bedava al ::
KitapYurdu:12,00 TL :: satın al
HepsiBurada:13,00 TL :: satın al
Idefix:14,40 TL :: satın al
D&R:14,40 TL :: satın al

Oy Ver

8
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Arka Kapak Bilgisi

Böğürtlen Kışı Kitap Özeti

Böğürtlen Kışı Sarah Jio


Sarah Jio gerçekten mükemmel bir yazar. Akıcı dili, duygusal hikayeleri, şaşırtıcı sonları ile tanınan yazar Böğürtlen Kışı romanı ile okurlarını yine derinden etkilemeyi başarıyor.

1933 yılında Amerika’nın Seattle şehrinde olağanın dışında olarak Mayıs ayında kar yağar. Üç yaşındaki oğlu ile huzurlu bir hayat süren Vera’nın en büyük acısı gün içinde oğlunu bırakarak işe gitmektir. Yine her sabah olduğu gibi oğlunu öperek işe gider. Fakat eve geri döndüğünde oğlu ortada yoktur. En sevdiği oyuncak ayısı da karların içindedir. Hayatını oğluna adayan kadın için bir anlamda hayat sona ermiştir.

Yıllar ileri sarar ve 80 yıl sonrasına 2013 yılına gelir. 80 yıl sonra yine Mayıs ayında kar yağar. Gazeteci olan Claire de bu olayı haber yapmak ister ve geçmişi araştırırken 80 yıl önce yaşanan kayıp olayını farkeder. Evlat kaybetme acısını bilen Claire bu olayı daha derinlemesine araştırmak ister ve olayın derinliklerine girmeye başlar. Fakat araştırması onu geçmişi ile güzleşmeye ve gizemleri ortaya çıkartmaya başlar. Vera ile kendisi aslında pek farklı değillerdir.

Böğürtlen Kışı romanı gerçekten çok güzel bir kitap. Sarah Jio yine elinizden bırakmakta zorlandığınız ve bir kerede okumak istediğiniz tarzda bir yazmış.

**********

Vera Ray 1920’li yılların sonunda arkadaşı Caroline ile aynı evde yaşamaktadır. Şehrin yoksul kesimindendirler. Bir gün Olympic Otel’de bir davet vardır ve Vera ile Caroline oraya giderler. Caroline bir yalanla içeri girmelerini sağlar. Vera otelde otel sahibinin oğlu Charles ile tanışır. Kendisi fakir olduğu için Charles’tan uzaklaşır ve davetten çıkar ama Charles onun peşinden gelir. Charles diğer zenginler gibi değildir. Vera’nın fakir olması onu rahatsız etmez. Vera’ya aşık olur. Vera hamile kalır fakat bunu hemen Charles’a söylemez. Onun ne diyeceğini tahmin edemez. Charles bu sırada Vera’ya evlenme teklif eder. Vera’yı ailesiyle tanıştırmaya götürür. Ailesi fakir olduğu için Vera’dan hoşlanmazlar. Charles’in kız kardeşi Josephine Vera ile konuşur. Vera’nın hamile olduğunu da biliyordur. Vera’ya Charles ile evlenirse Charles’ın babasının tüm mirasından mahrum kalacağını söyler. Vera kendisi yüzünden Charles’in bu duruma düşmesini istemez ve Charles’tan ayrılır. Charles’in evinden ayrılırken duvar ustası Ivanoff ile karşılaşır ve onunla eve döner.

Caroline de bu sırada evlenir ve evlendikten kısa bir süre sonra kocası ölür. Caroline’nin Eva adında bir kızı olur. Vera’nın da bir oğlu olur. Vera Olympic Otel’de temizlikçi olarak çalışır. Oğlu Daniel dört yaşına gelmiştir. Vera geceleri çalıştığı için Daniel’i gece yalnız bırakır. Yine bir gece Daniel’i yalnız bırakır ve işe gider. Mayıs ayı olduğu halde o gece fırtına olur ve kar yağar. Vera eve döndüğünde oğlunu evde bulamaz. Onun kar oynamak için dışarı çıktığını düşünür ve dışarıda oğlunu arar. Ama yerde oğlunun oyuncak ayısını bulur ve oğlunun kaçırıldığını anlar. Polise gider fakat polis oğlunun evden kaçmış olabileceğini geri döneceğini söyler. Vera ve oğlu fakir olduğu için onlarla ilgilenmezler. Vera uzun süre kendine gelemez. Bu yüzden işe de gidemez ve işten kovulur. Otelde zengin biri olan Lon ile karşılaşır. Lon daha önce otelde Vera’yı görmüştür ve onu beğenmiştir. Vera’ya akşam yemeği teklif eder ama Vera oğlunun kaçırıldığını söyler. Lon tanıdıklarının olduğunu oğlunun bulunmasına yardımcı olacağını söyler bunun üzerine Vera yemek teklifini kabul eder. Vera sabah bunu hatırlatır ve Lon yalan söylediğini, yardım etmeyeceğini söyler. Vera Lon’dan kaçar ve ağlayarak gider. Charles’tan yardım istemeye karar verir. Bir kamyona biner ve Charles’ın evine gider. Vera’nın durumunu gören Ivanoff da Vera’yı takip eder. Vera Charles’a oğlunun kaçırıldığını söyler. Charles’ın oğlu olduğunu söylemeyi düşünür ama Charles’ın artık evli olduğunu görünce söylemez. Charles’ın yanından gider.

2013 yılının Mayıs ayında yine aynı şekilde kar fırtınası olur. Bilim adamlarına göre bu mevsimsiz kar böğürtlen kışı olarak adlandırılır. Seattle Herald Gazetesi muhabiri olan Claire Aldridge’ye 1933 yılındaki ve şimdiki kar fırtınası ile ilgili yazı yazması söylenir. Claire aynı zamanda gazetenin sahibi Kensington’ların oğlu Ethan ile evlidir. Claire bundan bir yıl önce hamiledir ama koşu sırasında bir araba Claire’ye çarpar ve bebeklerini kaybederler. O zamandan sonra Claire ve Ethan birbirlerinden uzaklaşmaya başlarlar. Claire koşmayı bırakır.

Claire yazısı için 1933’teki fırtına ile ilgili araştırmalara başlar. Araştırmaları sırasında o tarihte Daniel Ray adında bir çocuğun kaybolduğunu öğrenir. Claire de bebeğini kaybettiği için bu olay onu çok etkiler ve yazısını bu olayla ilgili olarak yazmaya karar verir. Araştırmalarına başlar ve Daniel Ray’in o zamanlarda oturduğu evin adresini öğrenir. Adrese gittiğinde buranın arkadaşı Dominic’in kafesinin yeri olduğunu görür. Dominic’ten üst katı gezmek için izin alır ve orada Caroline’nin kızı Eva’nın çizdiği bir resmi bulur. Arkasında Eva’nın adı ve soyadı yazıyordur. Claire hastaneden gelen bir pakette ismi yazan kişiyle Eva’nın soyadının aynı olduğunu görür. O kadınla konuşur ve Eva adında bir akrabası olduğunu öğrenir. Eva ile görüşmeye gider ve Eva ona Daniel ile ilgili bildiklerini anlatır. Eva ona Vera’nın öldürüldüğünü söyler. Claire, Vera hakkında araştırmalara başlar ve Vera’nın olayıyla Avukat Edward Sharpe’nin ilgilendiğini öğrenir. Edward Sharpe her şeyin kaydını tutan bir avukattır. Claire onun kızına ulaşır. Avukatın dosyalarına bakmak için ondan izin alır. Vera ile ilgili dosyaları bulur ve orada Vera’yı öldürmekle suçlanan Ivanoff’un ifadesini bulur. Bu belgelerden Vera’yı Charles’ın kardeşi Josephine’nin öldürdüğünü öğrenir. Ayrıca Charles’ın ve ailesinin de Kensington olduğunu öğrenir. Artık olayı öğrenmiştir ve yazısını yazar ama kocası ailesinin adı kötü bir olayla anılmasın diye yayınlanmasını istemez. Claire, Charles’ın kim olduğunu öğrenmek için Ethan’nın büyük babası Warren ile görüşmeye gider. Warren’den Daniel’in Warren olduğunu öğrenir. Claire Daniel ve Eva’yı bir araya getirir getirir ve onları görüştürür. Daha sonra Warren’ı eski evine götürür. Ama orası artık yıkılacaktır. Warren orda annesinin ona bıraktığı mektubu bulur. O evin yıkılmasını istemez ve orayı satın alır. Gelişen bu güzel olaylardan sonra Claire ve Ethan’ın arası düzelir. Artık yeni bir çocuk yapmaya karar verirler.

Sarah Jio Böğürtlen Kışı Kitap Yorumları

Böğürtlen Kışı Yorum okumaya değer bir kitap

18-11-2013 10:28

Böğürtlen Kışı Yorum kitabo okumadımm ama okumak istiyorum

03-12-2013 19:54

Böğürtlen Kışı Yorum Kitabı bir solukta okudum ve çok beğendim .Yazarın mart menekşelerini de okumuştum çok etkilenmiştim.

10-12-2013 14:16

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitaptan çok etkilendim duygusal bir hikaye ama çok güzel harika bir hikayeymiş dünyada gördüğüm en güzel hikaye her zaman okumak isterim hem bu hikayeden çok şey çıkarttım hemde hayatta yapamayacağım şeyler şıkarttım zaten en sevdiğim hikaye türü yani duygusal hikayeyi çok severim doğrusu benim hikayelerim duygusal korkunç maceralı ve eğlenceli hikayelerden hoşlanırım bu hikayeyi yazan yazar bey e çok teşşekkür ederim açıkcası uzatmıyim ben bu hikayeyi çok sevdim ve çok hoşlandım

18-12-2013 19:58

Böğürtlen Kışı Yorum kitabun çok beğendim da herzaman okumak isterüm haçenler o okumaya değer diyenle kitabı bir solukta okudum diyennle bide kitabo okumadım ama okumak isterüm diyen bu 3 çocuklarün yazılarinu haçççççççççç beğenmedim haçenler bitek bu kitaptan çuk etkilendüm duygusal bir hikaye ama diyeni beğendim

18-12-2013 20:08

Böğürtlen Kışı Yorum Okumayı Cok istiyorumm

28-12-2013 22:40

Böğürtlen Kışı Yorum böğürtlen kışı' nı okudum daha önce mart menekşeleri kitabını da okuduğumdan yazarın iki kitapta da bir yap bozun parçalarını birleştirmeye çalışarak

05-01-2014 10:01

Böğürtlen Kışı Yorum süper bi kıtap bu yazarın bütün tikaplarını okudum ve çok begendim hatika bi yazar..

06-01-2014 10:53

Böğürtlen Kışı Yorum çokk iyi yeaaa

06-01-2014 20:27

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitabı okudum ve bayıldım baya bi zaman etkisinde kaldım harika bi kitap diğer kitaplarıda okicam inş...

07-01-2014 21:04

Böğürtlen Kışı Yorum süper bi kitap

08-01-2014 14:07

Böğürtlen Kışı Yorum çok duygulandım

08-01-2014 14:10

Böğürtlen Kışı Yorum 3 günde bitirdiğim bir kitap okuduğunuza kesinlikle pişman olmayacaksınız

10-01-2014 16:47

Böğürtlen Kışı Yorum harika bir kitap perfect :D

11-01-2014 11:22

Böğürtlen Kışı Yorum kitap önerir misiniz?

11-01-2014 11:23

Böğürtlen Kışı Yorum Keder daha güzel nasıl kelimelerle resmedilebilir. Etkilendim

13-01-2014 20:43

Böğürtlen Kışı Yorum merak ediyorum bugün aldım eve gidip başlamak için sabırsızlanıorum :D

15-01-2014 15:33

Böğürtlen Kışı Yorum Inanlimaz etkileyici kitap

15-01-2014 21:03

Böğürtlen Kışı Yorum Çok güzel bir kitapmış çok tşk :)

16-01-2014 16:32

Böğürtlen Kışı Yorum Harika bir kitaba benziyor hemen alıp okumam lazın istiyorum" BÖĞÜRTLEN KIŞI" :)

16-01-2014 18:27

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzeldi

16-01-2014 20:37

Böğürtlen Kışı Yorum kitabın yarısındayım ve çok harika bir kitap herkeze tavsiye ederim ve aynı zaman da da çok sürükleyici

19-01-2014 17:07

Böğürtlen Kışı Yorum kitap çok güzel 1 günge okudum sarh jio nun diğer kitaplarını okumak isterim
Hikayenin sonunda kaybolan Danil Clairin kocası Ethanın dedesi Werren dir...
çok heycanlı okumanızı tavsiye ederim:)

20-01-2014 08:10

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem :D bu kitaba bayıldım diyebilirim kesinlikle okuyun okumalısınız demiyorum okuyun yani :DDDD

20-01-2014 16:42

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bir kitap

21-01-2014 12:24

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitap çok muhteşem bursadan aldım eve geldim bir tanee

21-01-2014 16:08

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitap hayat gibi su gibi akıp gidiyor herkes okusumn lütfen aşşk

21-01-2014 16:09

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitabı çokkk beğendin başka bişe demiyorum harikaaa

21-01-2014 16:10

Böğürtlen Kışı Yorum Süper okumalısınız

22-01-2014 12:00

Böğürtlen Kışı Yorum kitabı elimden düşüremedim gerçekten bir oturuşumda 200 sayfa okumuşum o kadar güzel bir kitap beni derinden etkiledi.

22-01-2014 19:26

Böğürtlen Kışı Yorum mükemmel b ir kitap öğretmenimin önerisiyle okudum ama okuduğuma çok sevindim

22-01-2014 20:44

Böğürtlen Kışı Yorum böğürtlen kışı; genellikle ilkbahar aylarında yağan ( o zaman çiçekler açmış oluyor )kara denir

22-01-2014 20:47

Böğürtlen Kışı Yorum kitaptan çok iyi şeyler çıkarmak mümkün

22-01-2014 20:48

Böğürtlen Kışı Yorum biraz daha devaam edilesi bir kıtaptı. yazarın dıger kıtaplarınıda okumayı dusunuyorum. duygusal b donemınızdeysenız daha ıyı gelebılır. güzeldi.

24-01-2014 00:13

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel blacberry winter şarkısıda oyle

24-01-2014 05:54

Böğürtlen Kışı Yorum okumadım ama okuyacammm

24-01-2014 15:46

Böğürtlen Kışı Yorum çok etkileyici ve bir o kadar güzel bir kitap

25-01-2014 01:00

Böğürtlen Kışı Yorum Az once bitirdim kitabi bir gunde okudum mükemmel ...

26-01-2014 01:14

Böğürtlen Kışı Yorum ÇOKKKKKKKKK MERAK EDİYORUM EN KISA ZAMANDA OKUMAK İSTİYORUMM KONU MUHTEŞEMMM:):):)

26-01-2014 13:23

Böğürtlen Kışı Yorum en çok hangi kitabını tavsiye edersiniz

27-01-2014 15:12

Böğürtlen Kışı Yorum kaç yaşındakiler okuybilir ??

28-01-2014 21:59

Böğürtlen Kışı Yorum kaç yaşındakiler okuyblr ?

29-01-2014 13:01

Böğürtlen Kışı Yorum cok etkileyici surukleyici devamini bekliyoruz

29-01-2014 21:50

Böğürtlen Kışı Yorum cok güzel bir kitap herkes okuyabilir hiç yaş sorunu yok cok beğndim..

30-01-2014 17:28

Böğürtlen Kışı Yorum Yazarın mart menekseleri ve yagmur sonrası kıtaplarını okudum. Okuduktan sonra bir süre etkisi altında kalıyorsunuz ve soluksuz okumak istiyorsunuz. Böğürtlen kışı da eminim harikadır. Okumak için sabırsızlanıyorum.

01-02-2014 16:53

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel çok etkileyici

05-02-2014 09:59

Böğürtlen Kışı Yorum Ben de kitabı meraktan buralara kadar geldim

08-02-2014 03:30

Böğürtlen Kışı Yorum çok duygusaldı çok hoşuma gitti tavsiye ederim her kuruşuna değiyor

10-02-2014 02:44

Böğürtlen Kışı Yorum Hayatımda ilk defa bir kitabi okurken ağladim.
Çok duygusal ve harikaydi...

11-02-2014 19:18

Böğürtlen Kışı Yorum muteşem

11-02-2014 22:27

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem bir kitap yaa

13-02-2014 17:55

Böğürtlen Kışı Yorum En etkilendiğim ve ilk defa ağladığım bir kitap... Herkese tavsiye ederim. Sarah Jio'nun kalemi harika!

16-02-2014 19:19

Böğürtlen Kışı Yorum çoook çok güzel bir kitap kesinlikle okumalısınız insanı gerçekten çok etkiliyor duygulandığınız yerde oluyor güldüğünüz yerdee sonlarına doğru kitap iyice güzelleşiyorr gizemli şeyler artıyor sonlarda ağzınız açık kalırrrr kesinlikle okumalısınızz süperrr bir kitap

19-02-2014 16:54

Böğürtlen Kışı Yorum çoook çok güzel bir kitap kesinlikle okumalısınız insanı gerçekten çok etkiliyor duygulandığınız yerde oluyor güldüğünüz yerdee sonlarına doğru kitap iyice güzelleşiyorr gizemli şeyler artıyor sonlarda ağzınız açık kalırrrr kesinlikle okumalısınızz süperrr bir kitap

19-02-2014 16:57

Böğürtlen Kışı Yorum çok ama çok beğendiğim nadir kitaplardan biri böğürtlen kışı uzun zamandır bu kadar iyi bir kitap okumamıştım kitabın sonlarına doğru oha ya falan demelerim iyice arttı :) insan ookudu

20-02-2014 17:26

Böğürtlen Kışı Yorum ÇOOOOK GÜZEL BİR KİTAP GERÇEKTEN BAYILDIM HERKESİN ZEVKLE OKUYACAĞINA İNANIYORUM OKUMAYAN BOŞUNA NEFES ALIYOR DİYEBİLİRİM<3

22-02-2014 14:54

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem bi kitap. kesinlikle okumalısınz

26-02-2014 18:46

Böğürtlen Kışı Yorum tek kelimeyle harika...

28-02-2014 13:15

Böğürtlen Kışı Yorum amatörce yazılmış bi kitap yazarın yeni olduğu çok belli ben o kadar etkilenmedim soranlara tavsiye ertmiyorum ama kitap okumaya yeni başlayanlar için hoş ve ideal bir kitap

28-02-2014 21:22

Böğürtlen Kışı Yorum Bir günde bitirdim.Çok duygusal ve sürükleyici şiddetle tavsiye ederim.

02-03-2014 23:01

Böğürtlen Kışı Yorum Orkide evini okumanizi tavsiye ediyorum.

03-03-2014 22:35

Böğürtlen Kışı Yorum çok etkileyici...çok duygusal...bayıldım...elinizden bırakmak istemeyeceksiniz

04-03-2014 22:00

Böğürtlen Kışı Yorum ELİNİZDEN BIRAKAMAYACAĞINIZ ,TEK TEK PARÇALARI BİRLEŞTİRİP SONUÇA ULAŞTIĞINIZ BİR KİTAP.SONLARINA DOĞRU DAHA MERAKLANIYORSUNUZ.ÇOK DUYGULANDIM.KİTABININ KAPAĞI,AYRAÇI,YAZIMI SÜPER.EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

05-03-2014 17:08

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzeldi benden sonra öğretmenlerim bile okudy

08-03-2014 14:58

Böğürtlen Kışı Yorum soluksuz okudugum tek kitap diyebilirim.. çok etkilendim ve yeni başlangıçler yapmak için kararlar aldım herkes okumalı bence

09-03-2014 01:08

Böğürtlen Kışı Yorum Yüzlerce kitap okudum. En iyilerden bir tanesi..

10-03-2014 16:26

Böğürtlen Kışı Yorum bunu okumak isterim

11-03-2014 22:17

Böğürtlen Kışı Yorum okudum güzeelll 3günde biter süperrr hayatımda okuduğum 3 kitap arasında KİTAPLAR:(AKLINDAN BİR SAYI TUT..GÖZLERİNİ SIMSIKI KAPAT SÜPERRR))))))

14-03-2014 14:11

Böğürtlen Kışı Yorum Bir solukta okudum. Okumaya değer bir kitap.

14-03-2014 15:29

Böğürtlen Kışı Yorum Okuduğum en güzel kitaplardan biriydi. Mutlaka okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyordum

15-03-2014 23:52

Böğürtlen Kışı Yorum gercektn cok guzel bır romandı

18-03-2014 12:25

Böğürtlen Kışı Yorum Harika ötesi hatta merakla okumaya devam ederken ağlayarak devam ettim.konusu anlatımi mükemmel...mutlaka okumalısınız.

18-03-2014 19:05

Böğürtlen Kışı Yorum harika bir kitap çok çabuk bitti keşke başka serileri de olsaydı..

19-03-2014 19:54

Böğürtlen Kışı Yorum tam benlik

22-03-2014 20:44

Böğürtlen Kışı Yorum Kitaba daha yeni başladım ama çok etkileyici kitabı okurken ağladığım oldu.Herkese tavsiye ederim

24-03-2014 16:30

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitap süper

25-03-2014 16:12

Betül Sever Yorum
arkadaş
ekle
kitabın konusu aşk mı almak istiyorum öneriyo musunuz daha yeni yeni kitap kurdu olmaya başlıyorum da :D

Betül Sever • 25-03-2014 21:41

Böğürtlen Kışı Yorum Akıcı sürükleyici okumaya değer bir kitap okuyun pişman olmazsınız.

26-03-2014 10:47

Betül Sever Yorum
arkadaş
ekle
konusu ne

Betül Sever • 26-03-2014 19:35

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bi kitap ben 2 kere okudum

27-03-2014 18:20

Böğürtlen Kışı Yorum Sarah jio gerçekten mükemmel bir yazar mart menekseleri kitabi da gercekten harika okumanizi tavsiye ederim.

28-03-2014 20:57

Böğürtlen Kışı Yorum Kafenin birinde çalışan bir kadının nikahsız bir şekilde aşık olduğu adamla birlikte ilişkisinin sonunda olan bir çocuk. Çocuğun babasının ailesinin, kadını beğenmemeleri üzere oradan aşık olduğu adamam hamile olduğunu söylemeden gidiyor. Bir gün sabah eve geldiğinde 3 yaşındaki oğlu Daniel'i evde bulamadı ve onu kaçırmışlardı. Onu kaçıran ise halasıydı. Sonunda ise bir gazeteci olan Clarie bu hikayenin peşini bırakmayıp araştırmaya başlıyor ve Daniel'ın, Clarie'nin eşinin büyük babası olduğunu öğreniyor.

Çok güzel bir kitap ve gerçekten konusu da beni çok etkiledi.Okunası değer bir kitap.

ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM...

28-03-2014 22:06

Böğürtlen Kışı Yorum Okadar guzelki derslerimi bırakıp 1 gun boyunca kitabı okudum ve bitirdim :)) yüzde yüz okuyun

28-03-2014 23:09

Böğürtlen Kışı Yorum bence mükemmelbir kitap. okurken kendimden geçtim harika bir kitap özellikle claire ile ethan barıştıgında çok duygulandım. herkese tavsiye ediyorum

30-03-2014 15:34

Böğürtlen Kışı Yorum bence mükemmelbir kitap. okurken kendimden geçtim harika bir kitap özellikle claire ile ethan barıştıgında çok duygulandım. herkese tavsiye ediyorum

30-03-2014 15:34

Böğürtlen Kışı Yorum Tam beş 5 saatte bitirdim bir günde hayatımı değiştiren kitap oldu

31-03-2014 22:40

Böğürtlen Kışı Yorum cok güzeldi

01-04-2014 22:39

Böğürtlen Kışı Yorum Sabah uykum kadar güzeldi

06-04-2014 01:48

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitaba aşık oldum o kadar güzel ki! kesinlikle okuyun! muhteşem harkulade!

08-04-2014 16:47

Böğürtlen Kışı Yorum çok beğendim harika müthiş bir kitap bu kitabı herkes okumalı.

09-04-2014 19:37

Böğürtlen Kışı Yorum İyiymis güzel kitap

10-04-2014 22:14

Böğürtlen Kışı Yorum aynen cok iyi bi kitap

10-04-2014 22:16

Böğürtlen Kışı Yorum Harika bir kitap. Hiç sıkılmadan okudum ve bittiği için çok üzüldüm 😞

13-04-2014 10:12

Böğürtlen Kışı Yorum okudum harika bi kitap

13-04-2014 13:38

Böğürtlen Kışı Yorum harika bayıldım süper

13-04-2014 13:46

Böğürtlen Kışı Yorum kitabın kapağından etkilenip almıştım ve gerçekten çok beğendim çok çok güzel yazarın diğer kitaplarınıda alacağım kesinlikle :)

13-04-2014 20:02

Böğürtlen Kışı Yorum herkes aynı şeyi yazmış zaten

13-04-2014 20:52

Böğürtlen Kışı Yorum herkes okumalı bence çok acıklı

14-04-2014 20:27

Böğürtlen Kışı Yorum süper bir kitap hemen alıp okumalıyım:D

15-04-2014 19:05

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bir kitap arkadaşımındı okudum ve defalarca okumak istiyorum
çokj çok güzel harika

15-04-2014 20:01

Böğürtlen Kışı Yorum gerçekten tavsiye edilecek bir kitap. çok güzel konusu ve anlatım şekli var . mutlaka okunmalı

16-04-2014 14:10

Böğürtlen Kışı Yorum Burdan bana bu güzel kitabı okutturan ersin hocama selamlar

17-04-2014 10:41

Böğürtlen Kışı Yorum bu nasıl bi kıtaptır böle süperrr

20-04-2014 21:29

Böğürtlen Kışı Yorum süper bi kitap

20-04-2014 21:29

Böğürtlen Kışı Yorum çok hoş

20-04-2014 21:30

Böğürtlen Kışı Yorum Hayatimda hic bi romandan bukadar etkilenmemistim tum anneligi derinden yasayan kadinlara tavsiye ediyorum

20-04-2014 23:10

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel etkilendiğim ve unutamıyacağım kitaplardan biri sonunda kendimi tutamayıp ağladım herkese tavsiye ederim.

22-04-2014 14:44

Böğürtlen Kışı Yorum arkadaşlar kitabı almadım ama sizin sayenizde kitabın güzel olduğuna inanıyorum

23-04-2014 22:23

Böğürtlen Kışı Yorum Ben hayatim bogunca ilk defa bu kadar guzel ve anlam yuklu bir kitap okudum ve gercekten bu yaziyi okuyan butun arkadaslara tavsiye ediyorumm..ve kitabi okurken eminim o kadar duyguyu sizde yureginizde tadicaksiniz..

25-04-2014 14:49

Kitap Aşığı Yorum
arkadaş
ekle
Güzel bir kitap yalın bir anlatım ,çok sade bir işleyiş.Kitap hiç beklemediğim bir sonla bitti.Okunabilirler arasında olabilir.

Kitap Aşığı • 25-04-2014 16:44

Böğürtlen Kışı Yorum Güzel bir kitap anlatımı çok sade ,herkese tavsiye ederim

26-04-2014 12:31

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem bir kitap

27-04-2014 22:20

Böğürtlen Kışı Yorum mükkemmel

29-04-2014 21:57

Böğürtlen Kışı Yorum Ben yazarın mart menekşeleri ve yağmur sonrası adlı kitaplarını okudum ve çok beğendim bu kitabı da aldım ama okuma fırsatım olmadı en kısa zamanda okumak istiyorum

30-04-2014 14:33

Böğürtlen Kışı Yorum hoca bize bununla ilgili ödev verdi kardeşler.

02-05-2014 13:23

Böğürtlen Kışı Yorum Mükemmel bir kitap öncelikle bunu belirtmeliyim.ben okuduktan
Sonra öğretmenime verdim 1ay oldu halla arkadaslarına okutuyormus.
Ben okuyalı 2ay falan oldu ama özeti okuyunca bile tüylerim ürperiyor,
Duygulanıyorum.ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM!!!

02-05-2014 20:59

Böğürtlen Kışı Yorum süper bir kitap :D

03-05-2014 17:56

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bir kitap şuan okuyorum ve inşallah vera ray oğlunu bulur

05-05-2014 13:47

Böğürtlen Kışı Yorum Arkadaşlarımı tavsiyesi üzerine okumaya başladım çok çok güzel bir kitap herkerse tavsiye edebilirim

05-05-2014 15:41

Böğürtlen Kışı Yorum çokkkkkkkkkk okumak istyorum :)

06-05-2014 14:15

Böğürtlen Kışı Yorum kitaptaki otel adı neydi hatırlayan varmı

06-05-2014 17:56

Böğürtlen Kışı Yorum bu arada canım bu bir hikaye türü değil roman birse bunun yazarı erkek değil bayan bunları öğrenip de gel yorum yap yorumumu okumanı tavsiye ederim senin için

07-05-2014 15:47

Böğürtlen Kışı Yorum ayyy ben şuan okuyorum vera raya çok üzüldüm birde o lona çok gıcık oluyorum

07-05-2014 15:51

Böğürtlen Kışı Yorum yaa birşey soracam bu kitabın filmi yokmu yaa izlemek istiyorum

07-05-2014 15:52

Böğürtlen Kışı Yorum otelin adı canım Olympic oteli

07-05-2014 15:55

Böğürtlen Kışı Yorum anlamadım bu kitapla ilgili nasıl bir ödev verilebilir ki anlayamadım

07-05-2014 15:57

Böğürtlen Kışı Yorum su gibi akıcı bir kitap

08-05-2014 15:20

Böğürtlen Kışı Yorum ne kadar kusursuz yazılabilir demeyeceğim teşekkürler sarah jio

08-05-2014 20:58

Böğürtlen Kışı Yorum Kitabı daha okumadım 1aydır rafımdan açılmamıştı bile kapağı annem çok uzun süredir kitap okumuyordu. Salı günü başladı ve bugün bitirdi annemi bu kadar ağlarken görmemiştim kitap okurken çok etkilendi. Ve en önemlisi BU KITABIN FILM olmasını istiyoruz .

08-05-2014 21:50

Böğürtlen Kışı Yorum okuduğum en güzel kitaptı bu kadının çocuğu için yaptığı mücadeleyi anlatıyor okumayanlar için tavsiye ediyorum okuduğumuz zaman herkes ağlar HERKESİN OKUMASINI İSTİYORUM VE TAVSİYE EDİYORUM ARKADAŞLAR

09-05-2014 20:11

Böğürtlen Kışı Yorum çook güzel ama daha bitmedi

09-05-2014 22:59

Böğürtlen Kışı Yorum hangı akımın etkısıyle yazılmış bu kıtap yaaa bulamıyorum

09-05-2014 23:46

Böğürtlen Kışı Yorum tek kelimeyle HARİKAAA

11-05-2014 13:48

Böğürtlen Kışı Yorum bögürtlen kışı çok akıcı ve muhteşem bir kitap en kısa sürede bitirdigim ilk kitap (3 günde) bitti..sarah jio 'nin bütün kitapların ablamlar aldık ve okumaya koyulduk..bence bu kitap fiilm olmalı...

11-05-2014 15:30

Böğürtlen Kışı Yorum inanılmaz kitabı dün aldım bugün bitirdim ve sonlarına doğru ağladım. beni bu kadar kendine çeken ikinci bi kitap gerçekten

11-05-2014 18:17

Böğürtlen Kışı Yorum bende okudum bu kitabı gerçekten de çok güzel ve sürekleyici herkes okumalı.

11-05-2014 23:34

Böğürtlen Kışı Yorum sipariş verdim bende okuycam umarım güzeldir

12-05-2014 14:29

Böğürtlen Kışı Yorum 2 günde bitirdim bir solukta bitti yağmur sonrası ve diğer kitaplarınıda okumak istiyorum çok etkileyici !!

12-05-2014 15:32

Böğürtlen Kışı Yorum Kitap harika kesinlikle filmi yapılması gerekiyor harikaaa

12-05-2014 20:54

Böğürtlen Kışı Yorum Kesinlikle çok güzel çokda güzel film çıkar ortaya kaliteli oyuncularla birlikte

12-05-2014 23:58

Böğürtlen Kışı Yorum süüüpeerr yaaaa

14-05-2014 12:51

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem anlatım cok etkilendim

15-05-2014 20:33

Böğürtlen Kışı Yorum KESİNLİKLE MÜKEMMEL BİR KİTAP

19-05-2014 15:51

Böğürtlen Kışı Yorum süpppeeerrrrrr

19-05-2014 19:10

Böğürtlen Kışı Yorum Çok güzell harika bir kitap :) herkese okumasını tavsiye ederim. Ben okudum sonra da annem alıp okudu ve bir günde bitirdi gerçekten harika. Beğendiğim tek kitap bu diyebilirim :)

22-05-2014 20:15

Böğürtlen Kışı Yorum Son zamanlarda okuduğum en hoş kitaplardan birisi.Ben bunu çoksevdim.

23-05-2014 16:46

Böğürtlen Kışı Yorum süper bi kitap sarahcığımın ellerine sağlık

25-05-2014 15:38

Böğürtlen Kışı Yorum Süper

27-05-2014 12:36

Böğürtlen Kışı Yorum Henüz kitabı okumadım ama mart menekşeleri ve bu kitabı almak istiyorum yorumlardan da belli zaten herkes beğenmiş genel olarak :)) en kısa zamanda okucam ( BENİM ŞİMDİYE KDAR OKUDUGUM EN GÜZEL KİTAP PİRAYE VE HASRET CANAN TAN IN KITABIYDI PİRAYE ÇOK GÜZELDİ HERKESE TAVSİYE EDERİM :))

27-05-2014 12:37

Böğürtlen Kışı Yorum tek kelimeyle mükemmel ♥♥♥♥♥♥♥♥ böyle bir kitap

01-06-2014 21:18

Böğürtlen Kışı Yorum hayatımda böyle bir kitap okumadım bu kadar işte anlayın dı-uygulu ve gizemli bri kitap :):):):):)

01-06-2014 21:19

Böğürtlen Kışı Yorum Herkes kendi hayat yolunda acılar çekip İYİLEŞİR...

03-06-2014 19:42

Böğürtlen Kışı Yorum kitabı tavsiye edip birde sonunda ne olacağı yazmak doğru değil

04-06-2014 12:16

Böğürtlen Kışı Yorum ben okudum çook güzeldi hala etkisindeyim

09-06-2014 14:29

Böğürtlen Kışı Yorum müthiş bir kitp anlatmaya kelimeler yetmez

10-06-2014 16:28

Böğürtlen Kışı Yorum Sn.sarah jio seni ve kitaplarını çok seviyoruz.Diğer kitaplarını okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

14-06-2014 11:52

Böğürtlen Kışı Yorum sarah jionun en iyi romanı herkes okumalı

16-06-2014 21:03

Böğürtlen Kışı Yorum çooook güzel

17-06-2014 12:36

Böğürtlen Kışı Yorum bayıldım tüm kitaplarını okumak istiyorum hepsi böyle ise yeni ideolüm sarah jio

20-06-2014 20:08

Böğürtlen Kışı Yorum bugün aldım okumak için sabırsızlanıyorum inşallah 1 günde bitiririm :) kapağı çok hoş :)

21-06-2014 18:32

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem elinizden bırakamıyacağınız bir kitap

23-06-2014 13:47

Böğürtlen Kışı Yorum Bende okumayı çok istiyorum okumaya değer... Szn dediğinize göre bugün alıcam :)

26-06-2014 12:33

Böğürtlen Kışı Yorum Kolay kola y başka kitaplardan zevk ala mayacakmışım gibi geliyor

26-06-2014 22:10

Böğürtlen Kışı Yorum bence bu kitap okuduğum en güzel kitaplarlan biri kesinlikle filmi çekilmeli vera ray

28-06-2014 16:03

Böğürtlen Kışı Yorum müthiş bir roman ,zaman zaman hüzünlenip ağlayacak sonunda da yüzünüzde bir tebessüm oluşturacak sıcacık bir roman

30-06-2014 17:23

Mehtap Yorum
arkadaş
ekle
kitap çok güzel sarah jionun çoğu kitabını okudum böğürtlen kışı şimdiye kadar en güzel kitabı diyebilirim

Mehtap • 04-07-2014 07:04

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel,, sürükleyici ve sonunda beni ağlatan kitap :( baya bir etkisinde kalmıştım. son kamelyayı okudum 2 günde bitirdim oda çok güzel etkileyici hatta şu an mart menekşelerini okuyorum :) ama benim için en özeli olan 'böğürtlen kışı' özellikle yeni bir anne olarak okuyunca beni baya etkilemişti ..

08-07-2014 11:13

Böğürtlen Kışı Yorum sarah jionun en güzel kitabı böğürtlen kışı bir son kamelya yarışır onunla ama bence bu kitap şahane

11-07-2014 05:24

Böğürtlen Kışı Yorum mutlaka okuyun kelimesi biraz klaskleşmiş olsada gerçekten bu kitabı okuyun nasıl desem hiç beklenmedik son vardı.City Hunterı izliyordum sıkıldım gerisini siz düşünün aklım hala kitapta tekrar okusam içim rahat etmez.Mart Menekşelirin Yağmur sonrasını ve Son kamelyayıda okuyacam kadın kitabın hakkını vermiş gercekten.Comao Sarah Jıo

15-07-2014 13:08

Böğürtlen Kışı Yorum Çok güzel ve harika bir kitap sarah jio'nun bütün kitaplarını okumalısınız bence 😃

16-07-2014 17:58

Böğürtlen Kışı Yorum tam heyecanlı yerde kaldım :( 20 sayfası yok

17-07-2014 00:10

Böğürtlen Kışı Yorum tavsiye ediyorum okunmalı

20-07-2014 14:26

Böğürtlen Kışı Yorum cok guzel bır kıtap

21-07-2014 14:06

Böğürtlen Kışı Yorum Sarah jio tarzi mukemmel..ancak mutlu son iaz buruk kaliyor gecmisi degistiremiyorsun icten ice huzursuz oluyorum keske gec kalinmasa diye her ktabinda..kesinlikle okumalisiniz kitap cabuk bitiyor ama etkisi gec bitiyor....

22-07-2014 02:38

Böğürtlen Kışı Yorum ÇOK ACIKLI

31-07-2014 16:59

ß♥♥ҠѠ♥Ŀf Yorum
arkadaş
ekle
LÜTFEN SÖYLEYİN SİZCE SABAH UYKUM YA DA SOĞUK KAHVEDEN GÜZEL MİDİR ŞMDİDEN TŞK...

ß♥♥ҠѠ♥Ŀf • 07-08-2014 19:12

Hayal Seven Kalp... Yorum
arkadaş
ekle
ß♥♥ҠѠ♥Ŀf, böğürtlen kışı kitabını okuduktan sonra sarah jio'nun tüm kitaplarını okumak isteyeceksin diyebilirim. sabah uykum ve soğuk kahve bunun yanında çok basit kalıyor

Hayal Seven Kalp... • 07-08-2014 19:35

Böğürtlen Kışı Yorum Evet kitap çok güzel bunu birçok kişi de paylaşmış, kitabın bu kadar iyi akıcı ve duygulara dokunan olmasının yanında beni mutlu eden diğer bir nokta da Mart Menekşeleri ndeki Emily ve Jack in evlenip ikiz çocuklarının olduğunu görmekti..:)

14-08-2014 17:10

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bi kitap herkese tavsiye ederim

18-08-2014 13:12

şeyma Yorum
arkadaş
ekle
süper kitap herkese tavsiye ederim

şeyma • 18-08-2014 13:13

Burçin Yorum
arkadaş
ekle
Müthiş bir roman her türlü duyguyu barındırıyor içinde en beğendiğim romanlar arasında mutlaka okumalısınız.

Burçin • 21-08-2014 11:18

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel ve etkileyici bir kitap herkese okumasını tavsiye ederim uzun süre etkisinde kalıyor insan.

21-08-2014 11:21

Kitaptaze Yorum
arkadaş
ekle
süper kitap

Kitaptaze • 22-08-2014 02:24

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bi kitap okumanızı tavsiye ederim ben okudum

22-08-2014 12:48

Böğürtlen Kışı Yorum Ben böyle bir kitap okumadım bir günde bitirdim yada kitap beni bitirdi...Anlatılan hikaye o kadar güzel kurgulanmış ve işlenmiş ki tek hata yok nefis bir kitap ve ben bu kitabı sanırım yeniden okuyacağım

26-08-2014 10:24

Böğürtlen Kışı Yorum Gerçekten güzel bir kitaba benziyo bende bu kitabı okucam

26-08-2014 21:25

Böğürtlen Kışı Yorum çok gzel bir kitap

28-08-2014 23:23

Böğürtlen Kışı Yorum harikaaaaayaa

29-08-2014 15:33

Lily84 Yorum
arkadaş
ekle
etkileyici bir hikaye ama insanı okumaktan soğutan tarafları çok fazla. çocuğu ölmüş bi anne için kaybolmuş bi çocuğu aramak onunla ilgili araştırmalar yapmak fikri gayet doğal,kabul görür bi durum ama 80 yıl önce kaybolmuş bi çocugu aramak niye? Seattle da o kadar yıl boyunca, başka yakın tarihte hiç çocuk kaybolmamış mı..

Lily84 • 29-08-2014 17:56

Böğürtlen Kışı Yorum okudgm en iyi roman

31-08-2014 11:12

Böğürtlen Kışı Yorum Bence çok saçma bu olayları günümüzde görüyoruz daha heyecanlı olsaydı güzel olabilirdi zaten kitabın yarısını okumadan sonunu anladım bile bana katılanlar cevap yassın😃😎😄📚👅

10-09-2014 00:28

Böğürtlen Kışı Yorum Haa her fikir aynı değildir bu benim fikrim
Öyleyim bana katılanlar kitap hakkında düşündüklerini yazabilir çünkü ben bir kitap satıcısıyım
Bencede çok haklısın bendede oldu öyle sen heralde çok kitap 📚 okuyan birisin

11-09-2014 15:00

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel di fakat her parağrafta başını iki yana salladı cümlesinden gına geldi

11-09-2014 18:04

Böğürtlen Kışı Yorum Her kitabın kötü yanları olabiliyor demi

11-09-2014 21:10

Sessizlik en güzel sestir duyabilen icin...Şemsi Tebrizi(Melek) Yorum
arkadaş
ekle
11.09.2014 15.00 tarihnde yazan arkadas harika bir kitap sna katilmiyorum ama herkesn fikrine saygiliyim

Sessizlik en güzel sestir duyabilen icin...Şemsi Tebrizi(Melek) • 18-09-2014 17:57

Böğürtlen Kışı Yorum çok ama çok güzel

20-09-2014 15:02

Böğürtlen Kışı Yorum Gercekteen harikaa! Tavsiye ederim.. ♡♥

22-09-2014 15:02

Böğürtlen Kışı Yorum Bir gece de soluksuz okudum anlatamam nasıl etkilendiğimi hiç bir kitap beni bu kadar içinr almamış ağlatmamıştı. Hayata farklı gözle bakmamı sağladığı için "bi anne olarak" teşekkür ederim. 🙏

22-09-2014 15:38

Böğürtlen Kışı Yorum öğrenci çok begenmiş sizi abla

23-09-2014 09:49

Böğürtlen Kışı Yorum dün gece başladım ve henüz bitirdim. çok akıcıydı, ilk başladığımda okunması kolay basit bir kitap olduğunu düşünmüştüm ama sonu, olay ve karakterlerin birbirleriyle kesişmesi etkileyiciydi. yine de karakterlerin o denli tesadüfi buluşması her şeyin birbirine denk gelmesi herhalde ancak kitaplarda ve filmlerde olur. yine de güzel kitaptı, başarılı.

27-09-2014 13:40

BenOkuyucuBenim Yorum
arkadaş
ekle
Böğürtlen kış ; kimimizin ilk defa duyduğu bir isimdi öyle değil mi ? Ama okuduktan sonra dilden dile geçen bir roman oldu .Sarah Jio 'nun ustalıkla yazdığı bu kitapta hiç duymadığınız bir kışın içinizi ısıtacağını hiç düşünür müydünüz ? Bence bu kitabı okumadan bir yere kaybolmayın ...

BenOkuyucuBenim • 29-09-2014 18:34

Böğürtlen Kışı Yorum bence insanın duygularını ve ifadelerini en güzel tanımlanan kitap hayatımda okuduğum en güzel roman

04-10-2014 13:55

Böğürtlen Kışı Yorum Len yukarda 300 kere anlatmış kadın konuyu hala konusu ne diyonuz. Mahsustan mı bu yorumlar acaba??

05-10-2014 16:39

Böğürtlen Kışı Yorum daha önce hiçbir kitabı bu kadar kısa sürede bitirdiğimi hatırlamıyorum. kesinlikle harika bir kitaptı. bu hikayeyi uzun süre unutabileceğimi snmıyorum yazarın dediği gibi hikaye insanın yüreğine değecek cinsten... hedef mart menekşeleri :) ilk fırsatta okuyacağım. onun da en az böğürtlen kışı kadar etkili olduğuna eminim..

06-10-2014 17:25

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitap gerçektten güzel ve anlamlı bir kitap gerçekten de bu kitabı okuyan herkes hemen bitiriyor herkese tavsiye ederim bir de kışın yorganın altında çok güzel oluyor...

07-10-2014 10:29

Böğürtlen Kışı Yorum yazarın üslubu güzel...hikaye güzel...tam bitmesi gereken yerde biten sıkıcı olmayan bir kitap...ben beğendim...biraz acıtasyon ama güzel...

08-10-2014 15:01

Böğürtlen Kışı Yorum çoook güzeeel <3

09-10-2014 21:22

Böğürtlen Kışı Yorum Bi kadının hayatındaki bütün sırları acıyı gizemi böyle etkileyici bir dilleaanlattığın için sana sonsuz teşekkürler sarah.Bazen hayat kendi seçimlerini bize yaşatır vebiz hiçbir şey yapamayız sadece ona uymaktan başka......

11-10-2014 09:14

Böğürtlen Kışı Yorum HARİKA BİR ROMAN TAVSİYE EDERİM

11-10-2014 10:53

Böğürtlen Kışı Yorum bayıldııııııııımmmm

20-10-2014 19:43

Böğürtlen Kışı Yorum İlk defa bir kitabı bir günde bitirdim hem sonunu deli gibi merak ediyorum, hem de bitecek diye üzülüyorum... kesinlikle tavsiye ediyorum pişman olmayacaksınız...

24-10-2014 17:27

Böğürtlen Kışı Yorum sarah jio'nun Mart Menekşeleri!ni de okumuştum ona da bayıldım Böğürtlen Kışı'na da okunmasını tavsiye ederim muhteşemleeerrrrrr :)

25-10-2014 16:27

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzellllllllllll

25-10-2014 22:38

Böğürtlen Kışı Yorum İlk basta çok karisk gelmişti bi ara birakmayi bile düşündüm ama okunmaya devam ettikçe Benide içine aldi. Bi o kadar daha olsa bir solukta okurdum kitabin bittiğine çok üzüldüm. Şimdiye kadar okuduğum kitaplar arasında beni bu kadar etkileyen tek kitap mutisss :-)

26-10-2014 19:12

Böğürtlen Kışı Yorum okumadım ama okumak istiyorum okuyacağım günü büyük bir sabırsızlıkla bekliyorumj bende yzar olmak istiyorum

29-10-2014 15:33

Böğürtlen Kışı Yorum arkadaşlarım okuyup çok etkilendiklerini söylemişlerdi kitabı yere göğe sığdıramıyorlardı bende o kadar da değil felan diyordum ama bende okuyup bitirdikten sonra tam anlanıyla arkadaşlarıma hak verdim mükemmel ötesi bir kitap SARAH JİO'NUN en beğendiğim kitabı"BÖĞÜRTLEN KIŞI" bence okumayanlar hemen okumalılar :D

29-10-2014 20:36

Böğürtlen Kışı Yorum KİTABI OKUMADIM AMA EN KISA ZAMANDA ALIP OKUYACAĞIM...

30-10-2014 19:58

Böğürtlen Kışı Yorum açıkçası bu kadar beğeni toplamış bir kitap beni hayal kırıklığına uğrattı kesinlikle zeka ürünü değil sadece başlangıcı güzel yapmış onun dışında herşey tesadüf gibi örneğin clariye hastaneden gelen mektup bulduğu çocuk resmindekiyle aynı soyada ait,neymiş vera nın annesi aşık olduğu adamın kızkardeşinin bakıcısıymış, araştırma yapan gazetecinin kocasının akrabası çocuğun babasıymış sanki olay küçük bir köyde geçiyor herkes birbirinin akrabası.aynı zamanda edebi anlatımdan yoksun ben hiç beğenmedim

04-11-2014 12:01

Böğürtlen Kışı Yorum bence okunmaya değer bir kitapppp

04-11-2014 19:42

özlemErgzr Yorum
arkadaş
ekle
KİTABI 4 GÜNDE BİTİRDİM.BAŞLARDA İYİ GİDİYORDU FAKAT SONRA TESADÜFLER ABARTILI BİR ŞEKİLDE BİRBİRİNE BAĞLANTILANMIŞ. DOĞRUSU DAHA İYİ KİTAPLAR OKUDUĞUMDAN DOLAYI FAZLA BEĞENMEDİM.KİTABIN ANLATIM DİLİ ÇOK SADE. BEN BETİMLEMELİ ANLATIMDAN HOŞLANIYORUM. EĞER MUHTEŞEM BİR KİTAP TAVSİYESİ İSTİYORSANIZ: ''BİN MUHTEŞEM GÜNEŞ''İ TAVSİYE EDERİM.

özlemErgzr • 05-11-2014 10:47

Böğürtlen Kışı Yorum sarah jıonun butun kitaplarını seviyorum

15-11-2014 12:44

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel akıcı sürükleyici üç günde bitirdim tavsiye ederim arkadaşlar

21-11-2014 20:51

Böğürtlen Kışı Yorum Harika arkadaşla r kesinlikle nlikle okuyun
!

22-11-2014 23:59

Böğürtlen Kışı Yorum çoh güzel mükemmel de sonunu okuyamadım özetini arıyorum

24-11-2014 17:29

Böğürtlen Kışı Yorum ben kitap okumaktan nefret eden biriydim bu kitap sayesinde kitap kurdu oldum kesinlikle okunması gereken bir kitap

24-11-2014 18:12

Böğürtlen Kışı Yorum kimde var bana versin okumak istiyorumm...

26-11-2014 20:52

Böğürtlen Kışı Yorum Sarah jio gerçekten muhteşem bir kitap yapmış okunması gereken kitap yağmur sonrası,son kamelya bu kitaplarida çok güzel

27-11-2014 02:47

Böğürtlen Kışı Yorum ayyyy çok güzel herkese tavsiye ederim sarah jio gerçek bir yazar

27-11-2014 11:37

Böğürtlen Kışı Yorum Okumadım daha ama güzel bir esere benziyor inşallah beğenirim

30-11-2014 23:44

Böğürtlen Kışı Yorum Böğürtlen kışı mart menekşeleri ve yağmur sonrası bir seri mi acaba ? Okuyan arkadaşlar cevap verebili mi

02-12-2014 00:54

Böğürtlen Kışı Yorum BEN OKUDUM BİR ŞEY ANLAMADIM ANLAYAN BİRİ VARSA ANLATA BİLİRMİ BANA....!!!!

02-12-2014 17:55

Böğürtlen Kışı Yorum Çok sıkıcı geldi banaokuyana kadar canım çıktı e niye okudun derseniz bu kitabın ozetini hocamız sınavda soracaktıda o yüzden yani gunumuzdede bu olarlar oluyo yaaas size tavsiyem kalbim güm güm kitabini okuyun muhteşem tam 4 kez okudum yaaa harika yaas siz gelmişsiniz böyle mal mal kitapları sınavda soruyorsunuz hocam yaaa

06-12-2014 18:18

Böğürtlen Kışı Yorum Bence kitap 📚 çok güzel sende nasıl bir zevk varsa

06-12-2014 18:20

Böğürtlen Kışı Yorum Harika kitap.3 günde bitirdim.Var mı bilmiyorum ama filmi yapılmalı...

07-12-2014 22:51

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bir kitap almak istiyorum .:):):)

10-12-2014 13:30

Böğürtlen Kışı Yorum harika

12-12-2014 10:59

canan Yorum
arkadaş
ekle
bu kitabı okumayı çok istiyorumn harika bir kitaba benziyor

canan • 12-12-2014 14:01

Böğürtlen Kışı Yorum hemen almalıyımmmmm anneme de okutucam kitabı :d

12-12-2014 21:14

Böğürtlen Kışı Yorum sarah jio yaa teşekkür ederim çok güzel kitap yazıyor. yazarlık hayatında ona saşarılar dilerim:)
sarah jio yaa teşekkür ederim çok güzel kitap yazıyor. yazarlık hayatında ona başarılar dilerim:)

16-12-2014 11:43

Böğürtlen Kışı Yorum okudum süper ama acıklı bir kitap

16-12-2014 21:53

Böğürtlen Kışı Yorum laneeettt çoookkk muhteşemmm
sarah jio mart menekşeleri ve yağmur sonrasi kitaplarina hastayim

17-12-2014 19:56

Böğürtlen Kışı Yorum tek kelimeyle başlarda çok sıkıcı gelmişti tam bırakıyordum okumayı ama devam ettim iyikide etmişim olağanüstü hatta bu yazarın bütün kitaplarını okumaya niyetlendim ... eminim çok güzeldir film şeridi gibi gözümün önünde yazılanlar hiç bir kitabın sonunda bu kadar ağlamamıştım.hıçkıra hıçkıra hıçkıra bitmeseydi keşke...

21-12-2014 18:47

Böğürtlen Kışı Yorum kitap mükemmel olmuş keyifle okudum ve sonunda gözyaşlarıma engel olamadım yazarın diğer kitaplarınıda aldım su an elimde mart menekşeleri var,bakalım buda böğürtlen kışı kadar etkileyicimi gerçektende herkeze tavsiye ediyorum...

22-12-2014 10:17

Böğürtlen Kışı Yorum harika bir kitap. şiddetle tavsiye ederim. boğazımda düğümler bıraktıran bir tad bu..

22-12-2014 10:59

Böğürtlen Kışı Yorum cok cok guzel bir kitap ozellikle son bolumu aglaya aglaya okudum.fazlasiyla etkileyici.kesinlikle tavsiye ediyorum.cikarilacak dersler var

23-12-2014 09:25

Böğürtlen Kışı Yorum güzel beğendim ödevim için çok yardımcı olur.çok teşekürrrrr
afferin çok güzel yapmışsın

23-12-2014 20:05

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bır kıtap bence herkes okumalı :d

24-12-2014 18:13

ayven Yorum
arkadaş
ekle
ilk başta nasıl bi kitap diye merak ettim ama almadım sonradan bi ablam aldı oku çok güzel dedi ve bnde okudum ve pişman olmadım sizde okuyun pişman olmazsınız
çok güzel bi kitap şiddetle tavsiye ediyorum

ayven • 24-12-2014 20:49

Böğürtlen Kışı Yorum tek kelime mükemmel. 1 günde okudum

26-12-2014 21:39

Böğürtlen Kışı Yorum böyle bi kitap hayatimda okumadim çok güzel okunmaya deger
fevkalade

27-12-2014 18:46

Böğürtlen Kışı Yorum yazarın son kamelya ve mart menekşeleri kitabını da okumanızı dilerim. çok seveceksiniz eminim.

28-12-2014 18:03

Böğürtlen Kışı Yorum nasıl başladığını ve nasıl bittigini anlamadan tek solukta okuyup bitirdiğim ilk ve tek kitap

28-12-2014 19:08

Böğürtlen Kışı Yorum böğürtlen kışını daha okumadım.öğretmenim okumuş.söylediğine göre bir kız ile annesinin başından geçen olayları anlatıyor.
çok merak ettim.umarım kuzenim bir an önce okur ve bana gönderir.

02-01-2015 16:48

Böğürtlen Kışı Yorum kitap çok güzel herkesin okumasını isterim

03-01-2015 12:14

Böğürtlen Kışı Yorum herkes okumalı ben 1 günde bitirdim kitap çok etkileyici...

04-01-2015 16:02

Böğürtlen Kışı Yorum yazarın ellerine saglık çoooook güzeldi

04-01-2015 16:54

Böğürtlen Kışı Yorum on numara beş yıldız bi kitap şidetle tavsiye ediyorum....

05-01-2015 14:38

Böğürtlen Kışı Yorum bu kadının tüm kitaplarını okuyun. şiddetle tavsiye ediyorum,böyle sürükleyici kitaplar yok arkadaşlar,alın okuyun,aşkı bilin.

05-01-2015 23:46

Böğürtlen Kışı Yorum coooook guzel bir kitap herkese öneriyorum.

06-01-2015 15:10

Böğürtlen Kışı Yorum mükemmel bir kitap yaa keşke sonunda vera ölmeseydi

07-01-2015 22:26

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitap gerçekten çok güzel ben yağmur sonrası ve mart menekşelerinide okudum ve bu kitap insanın duygularını çok etkiliyo ve uzun sure etkisinden çıkamıyosunuz tıpkı benim okuduğum diğer kitaplardaki gibi hepinize tavsiye ederim anneliği, aşkı,pişmanlığı ve tesaduflerin guçlerini çok güzel anlatan bi kitap
kitap çok güzel bi kitap çok surekliyici ama bazen anlamıyosunuz çunku iki ayrı yerde geçiyo aklınız karışıyo ama sonunda herşey açığa kavuşuyo çok anlaşılır bi şekilde eğer yarısındaysanız ve bırakmayı duşunuyosanız bırakmıyın çok etkileyici derin bi kitap ve ben bu kitabı okuduktan sonra çocuğumun adını danielle koydum. çok iyi

08-01-2015 14:37

Böğürtlen Kışı Yorum ya ben kitap okumaktan hiç hoşlanmam normalde kitapçı bana bu kitabı önerdi ve kitaba bayıldım ya böyle güzel bir kitap hikaye olamaz.

08-01-2015 15:46

Böğürtlen Kışı Yorum oha abi yaa olay içine olay

09-01-2015 21:16

Böğürtlen Kışı Yorum gerçekten harika

12-01-2015 15:51

Böğürtlen Kışı Yorum şuan kitabın güzelliğini kelimelere nasıl dökülebilirim diye düşünüyorum ama inanın hiçbir fikrim yok.kkitabın her bir sayfası ayrı bir heyecan ne olup ne biteceğini kestiremiyosunuz gerçekten.kesinlikle herkesin okuması gereken bir kitap.sarah jıo harika bir yazar...

12-01-2015 18:55

Böğürtlen Kışı Yorum ben bu kitabı okudum ve hayatımda bunun kadar güzel muhteşem bir kitap görmedim okumayan herkese tavsiye ediyorum kısacası tek kelimeyle harika!!!!!!

13-01-2015 17:06

Böğürtlen Kışı Yorum sadece bir gecede 200 sayfasını okudum gerçekten muhteşem bir kitap.. gündüzsefası kitanıda aldım bu gidişle bütün kitaplarını alıcam.. kesinlikle böğürtlen kışı okunmaya değer.

13-01-2015 21:16

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bir roman

14-01-2015 14:23

Böğürtlen Kışı Yorum harika bir kitap tam 2 kere okudum

15-01-2015 20:48

Böğürtlen Kışı Yorum herkese onerırım acayıp güzel bır kıtap mutlaka okuyun
bu arada mart menekselernı okuyan varsa tavsiye ediyoa bu yoruma cvp yazsın :d

16-01-2015 23:25

Böğürtlen Kışı Yorum harika bi kitap kesinlikle okuyun ben okurken ağladığımı söyleyebilirim

17-01-2015 11:55

Böğürtlen Kışı Yorum hangı kıtap mart menekşelerimi yoksa böğürtlen kısımı ?

17-01-2015 15:01

Böğürtlen Kışı Yorum ben böyle muhteşem bir kitap görmedim

18-01-2015 22:39

Böğürtlen Kışı Yorum kitap iki farklı hayatı anlatarak başlıyor... bu iki yaşam demek. iki kitap okuyor gibi olunuyor başta.

19-01-2015 12:22

Böğürtlen Kışı Yorum spr
ben böyle harika bir kitap görmedim sarah jıonun ilk okuduğum kitabı bu

20-01-2015 19:39

Böğürtlen Kışı Yorum harika bir kitap tavsiye ederim

21-01-2015 13:11

Böğürtlen Kışı Yorum kalbinizin derinliklerine işlenen acıyı tek kelimeyle nasıl dile getirirsiniz? işte bu soruyu cevaplayan kitap ve çok akıcı bir kitap.
ben sarah jıo bu kitabı kaybolan oğlum daniel ve hâlâ da kayıp oln oğluma yazdığım vw hâlâ hasretimle yanıp tutuştuğum oğlum...

23-01-2015 16:12

Böğürtlen Kışı Yorum ben anlamadim birazcik isimleri cok karistiriyorum

27-01-2015 19:13

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşemm bir kitappp. harika anlatım

29-01-2015 16:22

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem bi kitap. okunmaya değer diye düşünüyorum. ama bir arkadaşa katılıyorum. isimler çok karışım.

02-02-2015 12:22

Böğürtlen Kışı Yorum 1 günde bitirdim bende,gerçekten olağanüstü kurgulanmış bir kitap insanı içine çeken bi yönü var ayrıca.bu kitabın filmide yapılsa aynı etkiyi bırakır görüşündeyim....

03-02-2015 15:12

Böğürtlen Kışı Yorum mektup çok acıklıydı. hüngür hüngür ağladım. sarah jıo acıklı kitaplar yaz ama bu kadar acıklı olmasın. ona rağmen çok güzel bir kitaptı. ama düygüsallara pek tavsiye emem.

03-02-2015 19:19

Okur Yorum
arkadaş
ekle
yazarın tüm serisi çok güzel fakat bu kitabın kurgusunu diğerlerinden daha çok beğendim.soluksuz okunacak aynı zamanda sizi dinginliğe sürükleyecek bir eser...

Okur • 04-02-2015 02:14

Böğürtlen Kışı Yorum mükemel muhteşem bir kitap normalde okumayı seven bir kız diğilim ama bu kitabı okuduktan sonra sevmeye başladım çok duygusal okurken ağladım çok sürükliyici aynı dizi gibi insan okumaya doyamıyor 2 gün önce aldım ve 144. sayfadayım tek kelime ile harika

05-02-2015 00:13

Böğürtlen Kışı Yorum küçük bir oğlunuz var ve çalışan bir anneyseniz; her ne kadar vera'dan çok farklı bir hayatınız olsa da bu kitabın etkisinden uzun bir süre kurtulamayacaksınız.

05-02-2015 12:16

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem kelimesi az kalır resmen. çok begendim ve herkese öneririm. sarah jio 'yu sevmeme neden olan bu kitap için teşekkür ederim. su an mart menekşelerini okuyorum ve en az böğürtlen kişi kadar çok sevdim.tteşekkürler sarah jio

08-02-2015 12:49

Böğürtlen Kışı Yorum bu kadar güzel bir kitap görmedim hala etkisindeyim :) sarah jıo ya sevgiler

08-02-2015 17:55

kübra Yorum
arkadaş
ekle
iki sorum olacak vera ile claire aynı kişimi birde hikayenin en sonunda vera ölmüyo dimi
cevap verebilir misiniz :)

kübra • 09-02-2015 00:44

Böğürtlen Kışı Yorum vera ve claire farklı zamanların kadınları.

10-02-2015 12:54

Böğürtlen Kışı Yorum süper yaaaaaaaaa bu nasil kitap bubu okumayan okusun:):)

10-02-2015 14:13

Böğürtlen Kışı Yorum bir solukta okudugum gozyaslarimi tutamadigim harika bir kitap

11-02-2015 13:23

Böğürtlen Kışı Yorum bu kitabı aldığım gün bitirdim ve baya bi güzel diğer kitaplarınıda okuyaçağımm

12-02-2015 18:21

Böğürtlen Kışı Yorum böğürtlen kişi süper kitap
şimdi bitirdim kesinlikle filmi çekilmeli sonuna kadar hiç sıkılmıyorsun hep merak ederek ve seni şaşırtarak devam ediyor, bayıldım...

15-02-2015 01:48

Böğürtlen Kışı Yorum gerçekten çok güzel bir kitap elinizden bırakmak istemeyeceksiniz eminim çok güzel bi romandı hayatımda ilk defa bi romanı bu kadar hızlı bir şekilde bitirdim. diğer kitaplarını da alıp hemen okuyacağım gerçekten mükemmel bir yazar.

15-02-2015 12:04

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bir kitap hayatımda okuduğum ve binlerce kez okumaktan sıkılmayacağım bir kitap herkeze tavsiye ederim

18-02-2015 19:25

Böğürtlen Kışı Yorum ben cok duygusal bir insan değilim ama bu kitap beni aglatti kendimi veranin yerine koydum bir anne olarak çok etkilendim mutlaka okumalisiniz

19-02-2015 01:25

Böğürtlen Kışı Yorum çok güzel bir roman bir gümde bitirdim

19-02-2015 18:21

Böğürtlen Kışı Yorum herkese tavsiye ederim süper bir roman elinizden bırakamayacaksınız

20-02-2015 22:34

Böğürtlen Kışı Yorum harika bir hikaye herkese tavsiye ederim

23-02-2015 00:29

Böğürtlen Kışı Yorum hüngür hüngür ağladım ne yapayım elimde değildi annem videoya çekdi veraya üzüldüm o kız boğulmayı hiç hak etmiyordu ben mektupta çok ağladım veranın deniele yani oğluna yazdığı mektupta çok beğendim hereze tavsiye ederim elnizden düşmeyecek çünkü ben 3 günde kitabı bitirdim

25-02-2015 17:02

Böğürtlen Kışı Yorum süper ötesi bir kitap yaş sınırı yoktur bence gerçek bir yüreği olan acıyı şefkati özlemi hisseder bu kitapta.herkesin okumasını tavsiye ederim sarah jıo harika bir yazar...

08-03-2015 20:32

Böğürtlen Kışı Yorum muhteşem bir roman herkese tavsiye ederim 2 günde bittirdim

09-03-2015 15:59

Böğürtlen Kışı Yorum henüz yeni aldım ama çok güzel okunmaya değer bütün kitaplarını alıp okuyacağım bu gidişle

14-03-2015 01:03

Böğürtlen Kışı Yorum ben bir tek son kamelyayı okudum ama gerçekten çok güzel bir kitap

15-03-2015 17:00

Böğürtlen Kışı Yorum hayatımda ilk kez ağlayarak bir kitap okudum.çok etkilendim ve gerçekten kitabın bitmesini hiç istemedim. mükemmel bir kitap yazmış.

17-03-2015 11:13

Böğürtlen Kışı Yorum kitabı şimdi bitirdim. okuyan tüm kadınları çok etkiler.ama bir anneyseniz iki kat etkileneceğiniz bir kitap şiddetle tavsiye ediyorum.

17-03-2015 14:24

Böğürtlen Kışı Yorum gerçekten çok güzel bir kitap arkadaşlar hepinize tavsiye ederim bu kitabı okuduğunuzda hiç kitap okumamışız diyeceksiniz

26-03-2015 15:31

Böğürtlen Kışı Yorum gündüzsefası kitabını okumuştum şimdi de böğürtlen kışını okuyorum bence kitaplar süper

26-03-2015 19:24

Böğürtlen Kışı Yorum harika bir kitap çok sürükleyici.sarah jio nün kalemi baş döndürücü,

27-03-2015 18:37


 • En iyi Kitaplar
 • Okunması Gereken Kitaplar
 • En çok satan kitaplar
 • E-Kitaplar

 • Kitap Bağışı

 • Romantik Aşk
 • Yerli Romanlar
 • Yabancı Romanlar
 • Polisiye
 • Öykü/Hikaye
 • :: Sarah Jio ::
  :: Kitap Rehberi ::
  :: Yazarlar ::
  :: En Son Yorumlar ::
  reklam veriletişim • © 2015 YazarOkur Kitap