Böğürtlen Kışı

Sarah Jio Böğürtlen Kışı
Kitabın Yazarı:
Çeviren:Duygu Parsadan
Yayınevi:Arkadya Yayınları
Kitap Türü:Yabancı Romanlar
Yayınlandığı Yıl:2013
Sayfa Sayısı:360
ISBN:9759997199
Orjinal Adı:Blackberry Winter
Kitap Puanı:
8.4 / 10 | Oy: 496 | Yorum: 175
Fiyatı: :: bedava al ::
HepsiBurada:10,70 TL :: satın al
KitapYurdu:10,71 TL :: satın al
Idefix:12,24 TL :: satın al
D&R:12,24 TL :: satın al

Oy Ver

8.4
Berbat Sıkıcı Ehh işte Güzel Harika
Güzel

Yorum Yaz

Arka Kapak Bilgisi

Böğürtlen Kışı Kitap Özeti

Böğürtlen Kışı Sarah Jio


Sarah Jio gerçekten mükemmel bir yazar. Akıcı dili, duygusal hikayeleri, şaşırtıcı sonları ile tanınan yazar Böğürtlen Kışı romanı ile okurlarını yine derinden etkilemeyi başarıyor.

1933 yılında Amerika’nın Seattle şehrinde olağanın dışında olarak Mayıs ayında kar yağar. Üç yaşındaki oğlu ile huzurlu bir hayat süren Vera’nın en büyük acısı gün içinde oğlunu bırakarak işe gitmektir. Yine her sabah olduğu gibi oğlunu öperek işe gider. Fakat eve geri döndüğünde oğlu ortada yoktur. En sevdiği oyuncak ayısı da karların içindedir. Hayatını oğluna adayan kadın için bir anlamda hayat sona ermiştir.

Yıllar ileri sarar ve 80 yıl sonrasına 2013 yılına gelir. 80 yıl sonra yine Mayıs ayında kar yağar. Gazeteci olan Claire de bu olayı haber yapmak ister ve geçmişi araştırırken 80 yıl önce yaşanan kayıp olayını farkeder. Evlat kaybetme acısını bilen Claire bu olayı daha derinlemesine araştırmak ister ve olayın derinliklerine girmeye başlar. Fakat araştırması onu geçmişi ile güzleşmeye ve gizemleri ortaya çıkartmaya başlar. Vera ile kendisi aslında pek farklı değillerdir.

Böğürtlen Kışı romanı gerçekten çok güzel bir kitap. Sarah Jio yine elinizden bırakmakta zorlandığınız ve bir kerede okumak istediğiniz tarzda bir yazmış.

**********

Vera Ray 1920’li yılların sonunda arkadaşı Caroline ile aynı evde yaşamaktadır. Şehrin yoksul kesimindendirler. Bir gün Olympic Otel’de bir davet vardır ve Vera ile Caroline oraya giderler. Caroline bir yalanla içeri girmelerini sağlar. Vera otelde otel sahibinin oğlu Charles ile tanışır. Kendisi fakir olduğu için Charles’tan uzaklaşır ve davetten çıkar ama Charles onun peşinden gelir. Charles diğer zenginler gibi değildir. Vera’nın fakir olması onu rahatsız etmez. Vera’ya aşık olur. Vera hamile kalır fakat bunu hemen Charles’a söylemez. Onun ne diyeceğini tahmin edemez. Charles bu sırada Vera’ya evlenme teklif eder. Vera’yı ailesiyle tanıştırmaya götürür. Ailesi fakir olduğu için Vera’dan hoşlanmazlar. Charles’in kız kardeşi Josephine Vera ile konuşur. Vera’nın hamile olduğunu da biliyordur. Vera’ya Charles ile evlenirse Charles’ın babasının tüm mirasından mahrum kalacağını söyler. Vera kendisi yüzünden Charles’in bu duruma düşmesini istemez ve Charles’tan ayrılır. Charles’in evinden ayrılırken duvar ustası Ivanoff ile karşılaşır ve onunla eve döner.

Caroline de bu sırada evlenir ve evlendikten kısa bir süre sonra kocası ölür. Caroline’nin Eva adında bir kızı olur. Vera’nın da bir oğlu olur. Vera Olympic Otel’de temizlikçi olarak çalışır. Oğlu Daniel dört yaşına gelmiştir. Vera geceleri çalıştığı için Daniel’i gece yalnız bırakır. Yine bir gece Daniel’i yalnız bırakır ve işe gider. Mayıs ayı olduğu halde o gece fırtına olur ve kar yağar. Vera eve döndüğünde oğlunu evde bulamaz. Onun kar oynamak için dışarı çıktığını düşünür ve dışarıda oğlunu arar. Ama yerde oğlunun oyuncak ayısını bulur ve oğlunun kaçırıldığını anlar. Polise gider fakat polis oğlunun evden kaçmış olabileceğini geri döneceğini söyler. Vera ve oğlu fakir olduğu için onlarla ilgilenmezler. Vera uzun süre kendine gelemez. Bu yüzden işe de gidemez ve işten kovulur. Otelde zengin biri olan Lon ile karşılaşır. Lon daha önce otelde Vera’yı görmüştür ve onu beğenmiştir. Vera’ya akşam yemeği teklif eder ama Vera oğlunun kaçırıldığını söyler. Lon tanıdıklarının olduğunu oğlunun bulunmasına yardımcı olacağını söyler bunun üzerine Vera yemek teklifini kabul eder. Vera sabah bunu hatırlatır ve Lon yalan söylediğini, yardım etmeyeceğini söyler. Vera Lon’dan kaçar ve ağlayarak gider. Charles’tan yardım istemeye karar verir. Bir kamyona biner ve Charles’ın evine gider. Vera’nın durumunu gören Ivanoff da Vera’yı takip eder. Vera Charles’a oğlunun kaçırıldığını söyler. Charles’ın oğlu olduğunu söylemeyi düşünür ama Charles’ın artık evli olduğunu görünce söylemez. Charles’ın yanından gider.

2013 yılının Mayıs ayında yine aynı şekilde kar fırtınası olur. Bilim adamlarına göre bu mevsimsiz kar böğürtlen kışı olarak adlandırılır. Seattle Herald Gazetesi muhabiri olan Claire Aldridge’ye 1933 yılındaki ve şimdiki kar fırtınası ile ilgili yazı yazması söylenir. Claire aynı zamanda gazetenin sahibi Kensington’ların oğlu Ethan ile evlidir. Claire bundan bir yıl önce hamiledir ama koşu sırasında bir araba Claire’ye çarpar ve bebeklerini kaybederler. O zamandan sonra Claire ve Ethan birbirlerinden uzaklaşmaya başlarlar. Claire koşmayı bırakır.

Claire yazısı için 1933’teki fırtına ile ilgili araştırmalara başlar. Araştırmaları sırasında o tarihte Daniel Ray adında bir çocuğun kaybolduğunu öğrenir. Claire de bebeğini kaybettiği için bu olay onu çok etkiler ve yazısını bu olayla ilgili olarak yazmaya karar verir. Araştırmalarına başlar ve Daniel Ray’in o zamanlarda oturduğu evin adresini öğrenir. Adrese gittiğinde buranın arkadaşı Dominic’in kafesinin yeri olduğunu görür. Dominic’ten üst katı gezmek için izin alır ve orada Caroline’nin kızı Eva’nın çizdiği bir resmi bulur. Arkasında Eva’nın adı ve soyadı yazıyordur. Claire hastaneden gelen bir pakette ismi yazan kişiyle Eva’nın soyadının aynı olduğunu görür. O kadınla konuşur ve Eva adında bir akrabası olduğunu öğrenir. Eva ile görüşmeye gider ve Eva ona Daniel ile ilgili bildiklerini anlatır. Eva ona Vera’nın öldürüldüğünü söyler. Claire, Vera hakkında araştırmalara başlar ve Vera’nın olayıyla Avukat Edward Sharpe’nin ilgilendiğini öğrenir. Edward Sharpe her şeyin kaydını tutan bir avukattır. Claire onun kızına ulaşır. Avukatın dosyalarına bakmak için ondan izin alır. Vera ile ilgili dosyaları bulur ve orada Vera’yı öldürmekle suçlanan Ivanoff’un ifadesini bulur. Bu belgelerden Vera’yı Charles’ın kardeşi Josephine’nin öldürdüğünü öğrenir. Ayrıca Charles’ın ve ailesinin de Kensington olduğunu öğrenir. Artık olayı öğrenmiştir ve yazısını yazar ama kocası ailesinin adı kötü bir olayla anılmasın diye yayınlanmasını istemez. Claire, Charles’ın kim olduğunu öğrenmek için Ethan’nın büyük babası Warren ile görüşmeye gider. Warren’den Daniel’in Warren olduğunu öğrenir. Claire Daniel ve Eva’yı bir araya getirir getirir ve onları görüştürür. Daha sonra Warren’ı eski evine götürür. Ama orası artık yıkılacaktır. Warren orda annesinin ona bıraktığı mektubu bulur. O evin yıkılmasını istemez ve orayı satın alır. Gelişen bu güzel olaylardan sonra Claire ve Ethan’ın arası düzelir. Artık yeni bir çocuk yapmaya karar verirler.

Sarah Jio Böğürtlen Kışı Kitap Yorumları

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

okumaya değer bir kitap

18-11-2013

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitabo okumadımm ama okumak istiyorum

03-12-2013

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Kitabı bir solukta okudum ve çok beğendim .Yazarın mart menekşelerini de okumuştum çok etkilenmiştim.

10-12-2013

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu kitaptan çok etkilendim duygusal bir hikaye ama çok güzel harika bir hikayeymiş dünyada gördüğüm en güzel hikaye her zaman okumak isterim hem bu hikayeden çok şey çıkarttım hemde hayatta yapamayacağım şeyler şıkarttım zaten en sevdiğim hikaye türü yani duygusal hikayeyi çok severim doğrusu benim hikayelerim duygusal korkunç maceralı ve eğlenceli hikayelerden hoşlanırım bu hikayeyi yazan yazar bey e çok teşşekkür ederim açıkcası uzatmıyim ben bu hikayeyi çok sevdim ve çok hoşlandım

18-12-2013

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitabun çok beğendim da herzaman okumak isterüm haçenler o okumaya değer diyenle kitabı bir solukta okudum diyennle bide kitabo okumadım ama okumak isterüm diyen bu 3 çocuklarün yazılarinu haçççççççççç beğenmedim haçenler bitek bu kitaptan çuk etkilendüm duygusal bir hikaye ama diyeni beğendim

18-12-2013

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Okumayı Cok istiyorumm

28-12-2013

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

böğürtlen kışı' nı okudum daha önce mart menekşeleri kitabını da okuduğumdan yazarın iki kitapta da bir yap bozun parçalarını birleştirmeye çalışarak

05-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

süper bi kıtap bu yazarın bütün tikaplarını okudum ve çok begendim hatika bi yazar..

06-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çokk iyi yeaaa

06-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu kitabı okudum ve bayıldım baya bi zaman etkisinde kaldım harika bi kitap diğer kitaplarıda okicam inş...

07-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

süper bi kitap

08-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok duygulandım

08-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

3 günde bitirdiğim bir kitap okuduğunuza kesinlikle pişman olmayacaksınız

10-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

harika bir kitap perfect :D

11-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitap önerir misiniz?

11-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Keder daha güzel nasıl kelimelerle resmedilebilir. Etkilendim

13-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

merak ediyorum bugün aldım eve gidip başlamak için sabırsızlanıorum :D

15-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Inanlimaz etkileyici kitap

15-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Çok güzel bir kitapmış çok tşk :)

16-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Harika bir kitaba benziyor hemen alıp okumam lazın istiyorum" BÖĞÜRTLEN KIŞI" :)

16-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzeldi

16-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitabın yarısındayım ve çok harika bir kitap herkeze tavsiye ederim ve aynı zaman da da çok sürükleyici

19-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitap çok güzel 1 günge okudum sarh jio nun diğer kitaplarını okumak isterim
Hikayenin sonunda kaybolan Danil Clairin kocası Ethanın dedesi Werren dir...
çok heycanlı okumanızı tavsiye ederim:)

19-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

muhteşem :D bu kitaba bayıldım diyebilirim kesinlikle okuyun okumalısınız demiyorum okuyun yani :DDDD

20-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitap

21-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu kitap çok muhteşem bursadan aldım eve geldim bir tanee

21-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu kitap hayat gibi su gibi akıp gidiyor herkes okusumn lütfen aşşk

21-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu kitabı çokkk beğendin başka bişe demiyorum harikaaa

21-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Süper okumalısınız

22-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitabı elimden düşüremedim gerçekten bir oturuşumda 200 sayfa okumuşum o kadar güzel bir kitap beni derinden etkiledi.

22-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

mükemmel b ir kitap öğretmenimin önerisiyle okudum ama okuduğuma çok sevindim

22-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

böğürtlen kışı; genellikle ilkbahar aylarında yağan ( o zaman çiçekler açmış oluyor )kara denir

22-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitaptan çok iyi şeyler çıkarmak mümkün

22-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

biraz daha devaam edilesi bir kıtaptı. yazarın dıger kıtaplarınıda okumayı dusunuyorum. duygusal b donemınızdeysenız daha ıyı gelebılır. güzeldi.

23-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzel blacberry winter şarkısıda oyle

23-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

okumadım ama okuyacammm

24-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok etkileyici ve bir o kadar güzel bir kitap

24-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Az once bitirdim kitabi bir gunde okudum mükemmel ...

25-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

ÇOKKKKKKKKK MERAK EDİYORUM EN KISA ZAMANDA OKUMAK İSTİYORUMM KONU MUHTEŞEMMM:):):)

26-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

en çok hangi kitabını tavsiye edersiniz

27-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kaç yaşındakiler okuybilir ??

28-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kaç yaşındakiler okuyblr ?

29-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

cok etkileyici surukleyici devamini bekliyoruz

29-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

cok güzel bir kitap herkes okuyabilir hiç yaş sorunu yok cok beğndim..

30-01-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Yazarın mart menekseleri ve yagmur sonrası kıtaplarını okudum. Okuduktan sonra bir süre etkisi altında kalıyorsunuz ve soluksuz okumak istiyorsunuz. Böğürtlen kışı da eminim harikadır. Okumak için sabırsızlanıyorum.

01-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzel çok etkileyici

05-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Ben de kitabı meraktan buralara kadar geldim

07-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok duygusaldı çok hoşuma gitti tavsiye ederim her kuruşuna değiyor

09-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Hayatımda ilk defa bir kitabi okurken ağladim.
Çok duygusal ve harikaydi...

11-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

muteşem

11-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

muhteşem bir kitap yaa

13-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

En etkilendiğim ve ilk defa ağladığım bir kitap... Herkese tavsiye ederim. Sarah Jio'nun kalemi harika!

16-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çoook çok güzel bir kitap kesinlikle okumalısınız insanı gerçekten çok etkiliyor duygulandığınız yerde oluyor güldüğünüz yerdee sonlarına doğru kitap iyice güzelleşiyorr gizemli şeyler artıyor sonlarda ağzınız açık kalırrrr kesinlikle okumalısınızz süperrr bir kitap

19-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çoook çok güzel bir kitap kesinlikle okumalısınız insanı gerçekten çok etkiliyor duygulandığınız yerde oluyor güldüğünüz yerdee sonlarına doğru kitap iyice güzelleşiyorr gizemli şeyler artıyor sonlarda ağzınız açık kalırrrr kesinlikle okumalısınızz süperrr bir kitap

19-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok ama çok beğendiğim nadir kitaplardan biri böğürtlen kışı uzun zamandır bu kadar iyi bir kitap okumamıştım kitabın sonlarına doğru oha ya falan demelerim iyice arttı :) insan ookudu

20-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

ÇOOOOK GÜZEL BİR KİTAP GERÇEKTEN BAYILDIM HERKESİN ZEVKLE OKUYACAĞINA İNANIYORUM OKUMAYAN BOŞUNA NEFES ALIYOR DİYEBİLİRİM<3

22-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

muhteşem bi kitap. kesinlikle okumalısınz

26-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

tek kelimeyle harika...

28-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

amatörce yazılmış bi kitap yazarın yeni olduğu çok belli ben o kadar etkilenmedim soranlara tavsiye ertmiyorum ama kitap okumaya yeni başlayanlar için hoş ve ideal bir kitap

28-02-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Bir günde bitirdim.Çok duygusal ve sürükleyici şiddetle tavsiye ederim.

02-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Orkide evini okumanizi tavsiye ediyorum.

03-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok etkileyici...çok duygusal...bayıldım...elinizden bırakmak istemeyeceksiniz

04-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

ELİNİZDEN BIRAKAMAYACAĞINIZ ,TEK TEK PARÇALARI BİRLEŞTİRİP SONUÇA ULAŞTIĞINIZ BİR KİTAP.SONLARINA DOĞRU DAHA MERAKLANIYORSUNUZ.ÇOK DUYGULANDIM.KİTABININ KAPAĞI,AYRAÇI,YAZIMI SÜPER.EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

05-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzeldi benden sonra öğretmenlerim bile okudy

08-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

soluksuz okudugum tek kitap diyebilirim.. çok etkilendim ve yeni başlangıçler yapmak için kararlar aldım herkes okumalı bence

08-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Yüzlerce kitap okudum. En iyilerden bir tanesi..

10-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bunu okumak isterim

11-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

oku

12-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

okudum güzeelll 3günde biter süperrr hayatımda okuduğum 3 kitap arasında KİTAPLAR:(AKLINDAN BİR SAYI TUT..GÖZLERİNİ SIMSIKI KAPAT SÜPERRR))))))

14-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Bir solukta okudum. Okumaya değer bir kitap.

14-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Okuduğum en güzel kitaplardan biriydi. Mutlaka okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyordum

15-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

gercektn cok guzel bır romandı

18-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Harika ötesi hatta merakla okumaya devam ederken ağlayarak devam ettim.konusu anlatımi mükemmel...mutlaka okumalısınız.

18-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

harika bir kitap çok çabuk bitti keşke başka serileri de olsaydı..

19-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

tam benlik

22-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Kitaba daha yeni başladım ama çok etkileyici kitabı okurken ağladığım oldu.Herkese tavsiye ederim

24-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu kitap süper

25-03-2014

Betül Sever Yorum

kitabın konusu aşk mı almak istiyorum öneriyo musunuz daha yeni yeni kitap kurdu olmaya başlıyorum da :D

Betül Sever - 25-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Akıcı sürükleyici okumaya değer bir kitap okuyun pişman olmazsınız.

26-03-2014

Betül Sever Yorum

konusu ne

Betül Sever - 26-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzel bi kitap ben 2 kere okudum

27-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Sarah jio gerçekten mükemmel bir yazar mart menekseleri kitabi da gercekten harika okumanizi tavsiye ederim.

28-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Kafenin birinde çalışan bir kadının nikahsız bir şekilde aşık olduğu adamla birlikte ilişkisinin sonunda olan bir çocuk. Çocuğun babasının ailesinin, kadını beğenmemeleri üzere oradan aşık olduğu adamam hamile olduğunu söylemeden gidiyor. Bir gün sabah eve geldiğinde 3 yaşındaki oğlu Daniel'i evde bulamadı ve onu kaçırmışlardı. Onu kaçıran ise halasıydı. Sonunda ise bir gazeteci olan Clarie bu hikayenin peşini bırakmayıp araştırmaya başlıyor ve Daniel'ın, Clarie'nin eşinin büyük babası olduğunu öğreniyor.

Çok güzel bir kitap ve gerçekten konusu da beni çok etkiledi.Okunası değer bir kitap.

ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM...

28-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Okadar guzelki derslerimi bırakıp 1 gun boyunca kitabı okudum ve bitirdim :)) yüzde yüz okuyun

28-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bence mükemmelbir kitap. okurken kendimden geçtim harika bir kitap özellikle claire ile ethan barıştıgında çok duygulandım. herkese tavsiye ediyorum

30-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bence mükemmelbir kitap. okurken kendimden geçtim harika bir kitap özellikle claire ile ethan barıştıgında çok duygulandım. herkese tavsiye ediyorum

30-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Tam beş 5 saatte bitirdim bir günde hayatımı değiştiren kitap oldu

31-03-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

cok güzeldi

01-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Sabah uykum kadar güzeldi

05-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu kitaba aşık oldum o kadar güzel ki! kesinlikle okuyun! muhteşem harkulade!

08-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok beğendim harika müthiş bir kitap bu kitabı herkes okumalı.

09-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

İyiymis güzel kitap

10-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

aynen cok iyi bi kitap

10-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Harika bir kitap. Hiç sıkılmadan okudum ve bittiği için çok üzüldüm 😞

13-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

okudum harika bi kitap

13-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

harika bayıldım süper

13-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitabın kapağından etkilenip almıştım ve gerçekten çok beğendim çok çok güzel yazarın diğer kitaplarınıda alacağım kesinlikle :)

13-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

herkes aynı şeyi yazmış zaten

13-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

herkes okumalı bence çok acıklı

14-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

süper bir kitap hemen alıp okumalıyım:D

15-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitap arkadaşımındı okudum ve defalarca okumak istiyorum
çokj çok güzel harika

15-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

gerçekten tavsiye edilecek bir kitap. çok güzel konusu ve anlatım şekli var . mutlaka okunmalı

16-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Burdan bana bu güzel kitabı okutturan ersin hocama selamlar

17-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu nasıl bi kıtaptır böle süperrr

20-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

süper bi kitap

20-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok hoş

20-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Hayatimda hic bi romandan bukadar etkilenmemistim tum anneligi derinden yasayan kadinlara tavsiye ediyorum

20-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzel etkilendiğim ve unutamıyacağım kitaplardan biri sonunda kendimi tutamayıp ağladım herkese tavsiye ederim.

22-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

arkadaşlar kitabı almadım ama sizin sayenizde kitabın güzel olduğuna inanıyorum

23-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Ben hayatim bogunca ilk defa bu kadar guzel ve anlam yuklu bir kitap okudum ve gercekten bu yaziyi okuyan butun arkadaslara tavsiye ediyorumm..ve kitabi okurken eminim o kadar duyguyu sizde yureginizde tadicaksiniz..

25-04-2014

Kitap Aşığı Yorum

Güzel bir kitap yalın bir anlatım ,çok sade bir işleyiş.Kitap hiç beklemediğim bir sonla bitti.Okunabilirler arasında olabilir.

Kitap Aşığı - 25-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Güzel bir kitap anlatımı çok sade ,herkese tavsiye ederim

26-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

muhteşem bir kitap

27-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

mükkemmel

29-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Ben yazarın mart menekşeleri ve yağmur sonrası adlı kitaplarını okudum ve çok beğendim bu kitabı da aldım ama okuma fırsatım olmadı en kısa zamanda okumak istiyorum

30-04-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

hoca bize bununla ilgili ödev verdi kardeşler.

02-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Mükemmel bir kitap öncelikle bunu belirtmeliyim.ben okuduktan
Sonra öğretmenime verdim 1ay oldu halla arkadaslarına okutuyormus.
Ben okuyalı 2ay falan oldu ama özeti okuyunca bile tüylerim ürperiyor,
Duygulanıyorum.ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM!!!

02-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

süper bir kitap :D

03-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzel bir kitap şuan okuyorum ve inşallah vera ray oğlunu bulur

05-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Arkadaşlarımı tavsiyesi üzerine okumaya başladım çok çok güzel bir kitap herkerse tavsiye edebilirim

05-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çokkkkkkkkkk okumak istyorum :)

06-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitaptaki otel adı neydi hatırlayan varmı

06-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bu arada canım bu bir hikaye türü değil roman birse bunun yazarı erkek değil bayan bunları öğrenip de gel yorum yap yorumumu okumanı tavsiye ederim senin için

07-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

ayyy ben şuan okuyorum vera raya çok üzüldüm birde o lona çok gıcık oluyorum

07-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

yaa birşey soracam bu kitabın filmi yokmu yaa izlemek istiyorum

07-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

otelin adı canım Olympic oteli

07-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

anlamadım bu kitapla ilgili nasıl bir ödev verilebilir ki anlayamadım

07-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

su gibi akıcı bir kitap

08-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

ne kadar kusursuz yazılabilir demeyeceğim teşekkürler sarah jio

08-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Kitabı daha okumadım 1aydır rafımdan açılmamıştı bile kapağı annem çok uzun süredir kitap okumuyordu. Salı günü başladı ve bugün bitirdi annemi bu kadar ağlarken görmemiştim kitap okurken çok etkilendi. Ve en önemlisi BU KITABIN FILM olmasını istiyoruz .

08-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

okuduğum en güzel kitaptı bu kadının çocuğu için yaptığı mücadeleyi anlatıyor okumayanlar için tavsiye ediyorum okuduğumuz zaman herkes ağlar HERKESİN OKUMASINI İSTİYORUM VE TAVSİYE EDİYORUM ARKADAŞLAR

09-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çook güzel ama daha bitmedi

09-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

hangı akımın etkısıyle yazılmış bu kıtap yaaa bulamıyorum

09-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

tek kelimeyle HARİKAAA

11-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bögürtlen kışı çok akıcı ve muhteşem bir kitap en kısa sürede bitirdigim ilk kitap (3 günde) bitti..sarah jio 'nin bütün kitapların ablamlar aldık ve okumaya koyulduk..bence bu kitap fiilm olmalı...

11-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

inanılmaz kitabı dün aldım bugün bitirdim ve sonlarına doğru ağladım. beni bu kadar kendine çeken ikinci bi kitap gerçekten

11-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bende okudum bu kitabı gerçekten de çok güzel ve sürekleyici herkes okumalı.

11-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

sipariş verdim bende okuycam umarım güzeldir

12-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

2 günde bitirdim bir solukta bitti yağmur sonrası ve diğer kitaplarınıda okumak istiyorum çok etkileyici !!

12-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Kitap harika kesinlikle filmi yapılması gerekiyor harikaaa

12-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Kesinlikle çok güzel çokda güzel film çıkar ortaya kaliteli oyuncularla birlikte

12-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

süüüpeerr yaaaa

14-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

muhteşem anlatım cok etkilendim

15-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

KESİNLİKLE MÜKEMMEL BİR KİTAP

19-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

süpppeeerrrrrr

19-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Çok güzell harika bir kitap :) herkese okumasını tavsiye ederim. Ben okudum sonra da annem alıp okudu ve bir günde bitirdi gerçekten harika. Beğendiğim tek kitap bu diyebilirim :)

22-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Son zamanlarda okuduğum en hoş kitaplardan birisi.Ben bunu çoksevdim.

23-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

süper bi kitap sarahcığımın ellerine sağlık

25-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Süper

27-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Henüz kitabı okumadım ama mart menekşeleri ve bu kitabı almak istiyorum yorumlardan da belli zaten herkes beğenmiş genel olarak :)) en kısa zamanda okucam ( BENİM ŞİMDİYE KDAR OKUDUGUM EN GÜZEL KİTAP PİRAYE VE HASRET CANAN TAN IN KITABIYDI PİRAYE ÇOK GÜZELDİ HERKESE TAVSİYE EDERİM :))

27-05-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

tek kelimeyle mükemmel ♥♥♥♥♥♥♥♥ böyle bir kitap

01-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

hayatımda böyle bir kitap okumadım bu kadar işte anlayın dı-uygulu ve gizemli bri kitap :):):):):)

01-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Herkes kendi hayat yolunda acılar çekip İYİLEŞİR...

03-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

kitabı tavsiye edip birde sonunda ne olacağı yazmak doğru değil

04-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

ben okudum çook güzeldi hala etkisindeyim

09-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

müthiş bir kitp anlatmaya kelimeler yetmez

10-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Sn.sarah jio seni ve kitaplarını çok seviyoruz.Diğer kitaplarını okumayı sabırsızlıkla bekliyorum.

14-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

sarah jionun en iyi romanı herkes okumalı

16-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çooook güzel

17-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bayıldım tüm kitaplarını okumak istiyorum hepsi böyle ise yeni ideolüm sarah jio

20-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bugün aldım okumak için sabırsızlanıyorum inşallah 1 günde bitiririm :) kapağı çok hoş :)

21-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

muhteşem elinizden bırakamıyacağınız bir kitap

23-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Bende okumayı çok istiyorum okumaya değer... Szn dediğinize göre bugün alıcam :)

26-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Kolay kola y başka kitaplardan zevk ala mayacakmışım gibi geliyor

26-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

bence bu kitap okuduğum en güzel kitaplarlan biri kesinlikle filmi çekilmeli vera ray

28-06-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

müthiş bir roman ,zaman zaman hüzünlenip ağlayacak sonunda da yüzünüzde bir tebessüm oluşturacak sıcacık bir roman

30-06-2014

Mehtap Yorum

kitap çok güzel sarah jionun çoğu kitabını okudum böğürtlen kışı şimdiye kadar en güzel kitabı diyebilirim

Mehtap - 03-07-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

çok güzel,, sürükleyici ve sonunda beni ağlatan kitap :( baya bir etkisinde kalmıştım. son kamelyayı okudum 2 günde bitirdim oda çok güzel etkileyici hatta şu an mart menekşelerini okuyorum :) ama benim için en özeli olan 'böğürtlen kışı' özellikle yeni bir anne olarak okuyunca beni baya etkilemişti ..

08-07-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

sarah jionun en güzel kitabı böğürtlen kışı bir son kamelya yarışır onunla ama bence bu kitap şahane

10-07-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

mutlaka okuyun kelimesi biraz klaskleşmiş olsada gerçekten bu kitabı okuyun nasıl desem hiç beklenmedik son vardı.City Hunterı izliyordum sıkıldım gerisini siz düşünün aklım hala kitapta tekrar okusam içim rahat etmez.Mart Menekşelirin Yağmur sonrasını ve Son kamelyayıda okuyacam kadın kitabın hakkını vermiş gercekten.Comao Sarah Jıo

15-07-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Çok güzel ve harika bir kitap sarah jio'nun bütün kitaplarını okumalısınız bence 😃

16-07-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

tam heyecanlı yerde kaldım :( 20 sayfası yok

16-07-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

tavsiye ediyorum okunmalı

20-07-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

cok guzel bır kıtap

21-07-2014

Böğürtlen Kışı Yorum, Elestiri

Sarah jio tarzi mukemmel..ancak mutlu son iaz buruk kaliyor gecmisi degistiremiyorsun icten ice huzursuz oluyorum keske gec kalinmasa diye her ktabinda..kesinlikle okumalisiniz kitap cabuk bitiyor ama etkisi gec bitiyor....

21-07-2014

:: Sarah Jio ::
:: Kitap Rehberi ::
:: Yazarlar ::
:: En Son Yorumlar ::
reklam veriletişim • © 2014 YazarOkur Kitap